Thrustmaster hlavním sponzorem a s Honzíkem za volantem

Společnost Thrustmaster se ve Virtual GP angažuje již od předchozí sezóny, kdy kromě vlastníka stáje působila také jako dodavatel špičkových volantů, díky kterým byla druhá sezóna napínavá až do posledních závodů. Virtual GP se i nadále rozrůstá, a tak není divu, že Thrustmaster chce být u toho a s novou sezónou 2017 tak k tomu přidává i post hlavního partnera vrcholného šampionátu Virtual GP. Thrustmaster se navíc rozhodlo využít služeb jednoho z favoritů, Jaroslava Honzíka.

virtualgp_logo_next_tm_white

Virtual GP je platforma virtuálních závodů, která si klade za cíl nabídnout nejen zajímavé podniky pro virtuální závodníky, ale vše hlavně v živých přenosech s profesionální produkcí. Formulový šampionát Thrustmaster Virtual GP je významný právě tím, že v něm soupeří stálice dvanácti závodníků, kteří se scházejí v pražském studiu, kde závodí proti sobě na jednom místě. Kromě toho však Virtual GP plánuje pořádat i celou řadu online turnajů dostupných pro závodníky po celém světě.

honzik#39 Jaroslav Honzík

Na trati pak budeme vídat formuli v barvách Thrustmasteru v rukou Jaroslava Honzíka, vicemistra loňského ročníku. ,,Jardier“ už od malička závodil v motokárách a ve svých 14 letech dokonce vyzkoušel Ford Fiesta Cup. Několikrát se zúčastnil i vytrvalostních závodů napříč republikou, odkud si odvezl nespočet vítězství, avšak za největší úspěch považuje titul v BMW 1 Challenge pro střední Evropu. V online závodění je několikanásobný mistr v rFactoru a účastník mistrovství světa v iRacingu.

Do Virtual GP naskočil až během druhé sezóny, a to jako náhradník za Petra Semeráda. Hned během svého debutu se však předvedl krásným druhým místem. Nakonec se rozhodl se do sezóny připojit naplno a stal se největší konkurencí pro Michala Šmídla, kterého dokázal velmi potrápit a také s ním držet krok v boji o titul. Odjel zatím celkem 11 závodů a hned v 10 z nich stál na pódiu. Díky 3 vítězstvím si vyjel celkové druhé místo.

Jak ses připravoval na kvalifikaci?
„Trénoval jsme minimálně, nesedělo mi to a nepřišlo mi tak důležité honit se za časem, ale samozřejmě jsem pár kol odjel. Zjistil jsem, že mi ta formule z kvalifikace moc nesedí.“

Myslíš si, že větší počet jezdců zdramatizuje závody?
„Nové kluky neznám, takže nevím, co od nich očekávat a záleží také na tom, jak kdo pojede.“

Koho považuješ za favorita?
„Momentálně považuji za favorita jednoznačně Michala Šmídla, sebe a Martina Štefanka.“

Co čekáš od třetí sezony?
„Myslím si, že bude super. Pojede se v novém RE-PLAY studiu a rozhodně pojede více jezdců, nová jména sezónu oživí a přitáhne to více diváků. V poslední sezoně jsem byl druhý a příští sezóna bude rozhodně náročnější, ale jsem závodník a pojedu na vítězství.“

 

thrustmaster

Zkušené vývojářské týmy Thrustmasteru stojí za inovativními a pokrokovými produkty, které vždy mají za cíl přinést na trh řešení umožňující hráčům realistický herní zážitek.

Produkty Thrustmasteru již mnoho let pomáhají uživatelům ovládat hry novým způsobem – včetně ovladačů pro T-Freestyle NW surfing, skateboard nebo snowboard, také Glow Saber ovladač či speciální licencované produkty od Disney, včetně i různých produktů realistických ovladačů závodních a leteckých simulátorů.

Přidat komentář / Add a comment