Frajbiš zůstává i letos za volantem vozu LYNX

Společnost LYNX se rozhodla i v letošním ročníku šampionátu Thrustmaster Virtual GP využít služeb Jana Frajbiše a jejich partnerství tak pokračuje. To bylo zahájeno na začátku minulé sezóny, kdy hned zvítězili v úvodním podniku šampionátu právě v Imole, kde se pojede i letošní úvodní závod. Společně se také pokusí prolomit “kletbu” čtvrtých míst, která Frajbiše sužuje od začátku jeho působení ve Virtual GP. Motto společnosti LYNX zní “Technology First” a jejich působení na scéně e-Sportu tak není žádným překvapením, však také stojí za nejlepšími herními počítači.

Virtual GP je platforma virtuálních závodů, která si klade za cíl nabídnout nejen zajímavé podniky pro virtuální závodníky, ale vše hlavně v živých přenosech s profesionální produkcí. Formulový šampionát Thrustmaster Virtual GP je významný právě tím, že v něm soupeří stálice dvanácti závodníků, kteří se scházejí v pražském studiu, kde závodí proti sobě na jednom místě. Kromě toho však Virtual GP plánuje pořádat i celou řadu online turnajů dostupných pro závodníky po celém světě.

Frajbis#22 Jan Frajbiš

K závodění se dostal již v útlém věku přes hry jako Colin McRae a F1 2001, ale to hlavní začalo až když se v roce 2008 dostal k rFactoru a o tři roky později vyhrál PRL F1 League. Dále se účastnil F1-IC Ligy, kde dokázal vyhrát v roce 2014 titul a nyní závodí v prestižní britské lize. Mimo formule se zaměřuje také na kategorie GT2 a GT3 na simulátoru Assetto Corsa a ještě k tomu se i nadále věnuje šermu.

Spolu s Michal Šmídlem je jediným, kdo jezdí Virtual GP od první sezony. V první sezoně se mu nevydařila druhá polovina sezóny a skončil na čtvrté pozici. Po přechodu na Assetto Corsa pak sice dokázal vyhrát úvodní závod druhé sezóny, ale nakonec byla druhá část sezóny pro něj opět smolná a svými výsledky obsadil i podruhé tolik neoblíbené „bramborové“ čtvrté místo. Zatím si dokázal vyjet 6 pódií a 1 vítězství.

Koho považuješ za favorita třetí sezóny?

„Pole je vyrovnané a jednoznačný favorit, který by vyhrál všechno, tam není. Může být klidně pět nebo osm vítězů, když se sejdou náhody.“

Budeš chtít prolomit prokletí čtvrtého místa?

„Prolomit bych to chtěl, ale pořád je to Top 4 v obou sezónách, a to není úplně špatné.“

Co říkáš na těsné výsledky ve druhé půlce výsledkové listiny kvalifikace?

„Vyrovnanost ukazuje, jak je pole vyrovnané, ti první tři hodně trénovali. Nervózní jsem byl jen v tréninkových kolech, pak už jsem věděl že na to mám.“

 

LYNX

LYNX je tradiční značka počítačů a serverů. Působí na českém trhu s osobními počítači a servery již od roku 2000. Za pouhých osm let se počítače LYNX propracovaly na samotnou špičku v prodaných kusech mezi českými výrobci. Počítače LYNX usnadňují práci a zvyšují požitek ze hry a zábavy lidem každého věku, různých povolání a zájmů, a to již osm let.

Pro výrobu počítačů LYNX jsou používány kvalitní značkové komponenty, které zaručují bezproblémovou funkčnost po celou dobu morální životnosti počítače. Značka LYNX je synonymem kvalitních a výkonných desktopů a serverů. U počítačů LYNX je kladen důraz na komplexní řešení, tedy na dodávku počítačů včetně periferií a konfigurovaných vždy přesně podle potřeb konkrétního zákazníka.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *