V kokpitu vozu stáje TP-LINK se budou střídat Chlebec a Liščák

TP-Link patří mezi lídry na trhu síťových produktů a jedná se o jednu z vůbec největších čínských společností. Na startovním roštu Virtual GP působí již od loňské sezóny, letos však budou speciální – v jejich voze se totiž během sezóny budou střídat hned dva jezdci. Tím prvním je nováček Andrej Chlebec ze Slovenska, za kterého se občas v Thrustmaster Virtual GP zaskočí zkušený Daniel Liščák, který se jinak hodlá naplno věnovat své motokárové kariéře.

Virtual GP je platforma virtuálních závodů, která si klade za cíl nabídnout nejen zajímavé podniky pro virtuální závodníky, ale vše hlavně v živých přenosech s profesionální produkcí. Formulový šampionát Thrustmaster Virtual GP je významný právě tím, že v něm soupeří stálice dvanácti závodníků, kteří se scházejí v pražském studiu, kde závodí proti sobě na jednom místě. Kromě toho však Virtual GP plánuje pořádat i celou řadu online turnajů dostupných pro závodníky po celém světě.

chlebec#44 Andrej Chlebec

Další z nováčků a jediný slovenský účastník Virtual GP ve třetí sezóně. Za volantem se bude střídat s Danielem Liščákem, ale partnerství to bude jistě zajímavé. Tento slovenský závodník má mnohaleté zkušenosti s virtuálním závoděním, a dokonce i s reálnými soutěžemi jako Racestar.

Největší úspěchy přišly během čtyřleté štace na f1-liga.cz, kde třikrát získal mistrovský titul. Krom toho slavil přes 40 vítězství a 130 pódií, statistika vskutku úctyhodná. Kromě toho se rád věnuje motokárám, ačkoliv jen rekreačně, a také posilovně.

Vítej ve Virtual GP! Jak se těšíš na první sezónu? A jak ses o soutěži dozvěděl?

„Tak na 1 sezónu sa veľmi teším, veľmi ďakujem za možnosť pretekať tu a moje ciele závisia od toho v koľkých pretekoch sa zúčastním, ale rád by som sa dostal na pódium v nejakom závode. Virtual GP som našiel na Facebooku, internetu.“

Jak jsi na tom se simulátory a závoděním celkově?

„Tak k pretekaniu som sa dostal dosť neskoro asi v 15 rokoch, začal na som F1 2010, 2011 s volantom ktorý som rozbil! Hneď, neskôr som cca 4 roky pretekal na f1-lige.cz. Moje najväčšie úspechy som 3x majster f1 ligy.cz, kde som získal cez 40 pole positions, cez 40 víťazstiev a vyše 130x som bol na pódiu, plus 10x som skončil v rôznych šampionátoch v Top 3.

Čo sa týka reálneho závodenia, pred 3 rokmi som bol na súťaži Racestar a inak už iba rekreačne motokáry.“

 

 

liscak#96 Daniel Liščák

Původně se měl zcela soustředit na svou motokárovou kariéru, ale nakonec přistoupil na nápad sdílet kokpit s Andrejem Chlebcem a tak je zpátky. Není jasné, ve kterých závodech nastoupí, ale bude vždy jedním z hlavních adeptů na pódium. Za 23 startů se v 19 případech objevil na stupních vítězů a nasbíral 381 bodů.

Jak již bylo zmíněno výše, účastní se i reálných motokárových závodů, kde se mu skvěle daří, a tak to má u něj prioritu. Kromě toho má za sebou i cennou zkušenost z GT Academy a hlavně cíl neustále se zlepšovat a porážet i ty nejlepší.

Co říkáš na ten nápad sdílet s někým sedačku?

„Já si myslím, že to je skvělý nápad, protože bych jinak letos celou sezónu nejel. Už minulý rok toho bylo hodně a měl jsem co dělat, abych nejen závody, ale hlavně přípravu na ně stíhal. Celkově byl ten rok těžký, protože jsem doplatil na hodně kolizí a dobře vyladit auto se mi podařilo jen v pár závodech. Letos to beru tak, že si možná na několik závodů vypůjčím sedačku od Andreje a pokusíme se dojet na nejvyšších příčkách. Výhodou je, že si můžeme pomáhat s nastavením vozu i strategií.“

Tvou prioritou jsou v současnosti motokáry, jaké máš plány do roku 2017?

„Letos je má největší priorita odjet celou sezónu v Poháru české republiky v motokárách jak ve sprintech, tak vytrvalostních závodech a pokusit se získat titul. Dále bych se chtěl ještě zúčastnit pár amatérských závodů v motokárách. Momentálně však pracujeme s týmem talentovaných lidí na vysoké škole na projektu Formule Student a když vše vyjde, tak bychom se chtěli zúčastnit pár závodů v zahraničí. Je to také projekt hodně časově i finančně náročný.“

Jak se těšíš na novou sezónu? Máš nějaké favority?

„Myslím, že letošní sezóna může být zase o něco zajímavější, máme tu o 2 jezdce víc, startovní pole se celkem obměnilo a konkurence i časová náročnost na trénink bude velká. Každopádně favorit na výhru je pro mě člověk, který bude mít perfektně vyladěný vůz, bude konzistentní a bude připravený jak na kvalifikace, tak na závody, ale vzhledem k tomu, že je letošní vůz na ovládání jednodušší, než ten předchozí, tak bude rozhodovat hlavně to nastavení.“

 

TP-LINK

Společnost TP-LINK, založená v roce 1996, se stala jedním z předních poskytovatelů síťových produktů pro segmenty SOHO a SMB na světě, díky nabídce inovativních a oceňovaných řešení. Společnost TP-LINK, která je hodnocena jako poskytovatel produktů WLAN číslo 1, dodává do více než 120 zemí a po celém světě obsloužila již desítky milionů zákazníků.

TP-LINK je společnost, která se plně věnuje vývoji svých produktů, služeb a vztahů se zákazníky prostřednictvím rozsáhlého výzkumu a vývoje, přísných postupů zajišťování jakosti a účinných osvětových kampaní. Firemní kulturu společnosti TP-LINK pomáhají formovat zásady udržování věrnosti zákazníků prostřednictvím interakce, pozornosti a zpětné vazby, a rovněž úsilí o dosažení úspěchů a obětavý přístup k inovacím.

Přidat komentář / Add a comment