Avast vstupuje do Virtual GP, jezdit za ně bude Zoubek

Společnost Avast je globálním lídrem na trhu produktů zajišťujících digitální bezpečnost a ochranu, od antivirových programů po komplexní balíčky internetové ochrany, a ani oni nemohou chybět u projektu jakým je Thrustmaster Virtual GP. Avast, jehož produkty využívá více než 400 milionů lidí po celém světě, bude zastupovat Petr Zoubek. Ačkoliv je nováčkem ve Virtual GP, ve světě virtuálních závodů patří k těm nejzkušenějších a také k nejrychlejším.

Virtual GP je platforma virtuálních závodů, která si klade za cíl nabídnout nejen zajímavé podniky pro virtuální závodníky, ale vše hlavně v živých přenosech s profesionální produkcí. Formulový šampionát Thrustmaster Virtual GP je významný právě tím, že v něm soupeří stálice dvanácti závodníků, kteří se scházejí v pražském studiu, kde závodí proti sobě na jednom místě. Kromě toho však Virtual GP plánuje pořádat i celou řadu online turnajů dostupných pro závodníky po celém světě.

zoubek#2 Petr Zoubek

Nejrychlejší z nováčků, avšak rozhodně ne žádný začátečník na poli online závodů. Petr je ostřílený závodník, kterého znají snad všichni. Sám říká, že závodění má v krvi a od F1 2000 se postupně propracoval až k rFactoru, ve kterém slavil celou řadu úspěchů, a to v kvalitních ligách. Nejprve ve Virtual Racer lize s vozy F1 a později v Max Power League, kde ovládl šampionát virtuálních ADAC GT Masters.

Kromě virtuálního závodění má i zkušenosti s motokárami, sem tam se zúčastní i závodů seriálu Kart Race a když už se do toho opře, tak to stojí za to. V roce 2013 získal titul v šampionátu týmů. Závodění je však hlavně koníčkem, krom toho se věnuje natáčení a střihu hudebních videoklipů.

Jak ses dozvěděl o Virtual GP?

„O projektu Virtual GP jsem se dozvěděl už v jeho začátcích před dvěma lety od Michala Šmídla, který mě dlouho lanařil, abych se šampionátu zúčastnil a letos se mu to konečně povedlo (smích).“

Jaké máš za sebou úspěchy ve virtuálním závodění?

„Asi největším úspěchem pro mě bylo vítězství F1 závodu v jedné z tehdejších nejlepších rFactor lig a to virtual-racer.eu jinak psáno F1Liga.com, která vytvářela své LMT módy, zasvěcení vědí. A nejradši vzpomínám na šampionát ADAC GT Masters na lize Max Power League, který byl troufám si říct nejlepším šampionátem, kterého jsem se kdy zúčastnil a podařilo se mi v něm těsně získat titul.“

Jak se těšíš na svou první sezónu a jaké si kladeš cíle?

„Jsem tu hlavně proto, že úroveň československých závodních lig upadla a přeci jenom je to můj koníček a dlouho jsem si nezazávodil. Cíle si nekladu žádné, protože budu závodit pro mě na neznámém simulátoru a neznámé technice na které jsem odjel jen pár kilometrů. Šampionát je pro mě tedy výzvou a já se výzev nebojím, proto mohu říct, že se těším.“

 

avast2

Avast Software, globální lídr v oblasti zabezpečení digitálních zařízení pro domácnosti a firmy, chrání přes 400 milionů uživatelů. Avast Software nabízí produkty pod značkami Avast a AVG, které chrání uživatele před internetovými hrozbami prostřednictvím jedné z nejpokročilejších detekčních sítí na světě. Bezpečnostní produkty společnosti pro mobilní zařízení, PC i Mac jsou uživateli dlouhodobě vysoce hodnoceny a jejich kvalita je také pravidelně oceňována certifikacemi mnoha významných společností.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *