Doležel usedne do formule DX Racer, nové stáje ve třetím ročníku

DX Racer je jedním z předních výrobců herních křesel na světě a nově je i součástí Thrustmaster Virtual GP. Součástí světa e-Sportu jsou již nějakou dobu a to jako aktivní podporovatel. Letos to však nebude jen o sezení, ale také o závodění na trati, kde jejich barvu bude reprezentovat nováček Tomáš Doležel. Ten má však za sebou jednu drobnou zkušenost a to z loňské sezóny, kdy na belgické trati Spa-Francorchamps závodil jako náhradní jezdec za Jana Frajbiše.

Virtual GP je platforma virtuálních závodů, která si klade za cíl nabídnout nejen zajímavé podniky pro virtuální závodníky, ale vše hlavně v živých přenosech s profesionální produkcí. Formulový šampionát Thrustmaster Virtual GP je významný právě tím, že v něm soupeří stálice dvanácti závodníků, kteří se scházejí v pražském studiu, kde závodí proti sobě na jednom místě. Kromě toho však Virtual GP plánuje pořádat i celou řadu online turnajů dostupných pro závodníky po celém světě.

DX01

Dolezel#3 Tomáš Doležel

Barvy stáje DX Racer bude hájit Tomáš Doležel, který má již jeden závod ve Virtual GP za sebou a z loňské sezóny, kdy v Belgii zaskakoval za Jana Frajbiše. Po této zkušenosti se rozhodl další sezóny zúčastnit naplno, ale v kvalifikace neuspěl. Naštěstí však získal na svou stranu sponzora, který se rozhodl podpořit. Proč právě jeho? Protože je jedním z mála, kdo dokázal porazit Michala Šmídla!

Profesionalita na trati ho baví a má za sebou spoustu závodů v Relax Grand Prix lize na rFactoru, kde se potkal například s Petrem Zoubkem, a právě i výše zmíněným Michalem Šmídlem, kde spolu zažili celou řadu soubojů. A právě na to chce ve Virtual GP navázat.

Jak ses dostal k závodění? A co tvá historie se simulátory?

„Závodní hry a celkově auta mám rád už od malička. Časem se mi zalíbila určitá úroveň profesionality, a tak jsem se snažil na ní dostat. Hodně jsem drtil arkády a všeobecně každou zajímavou závodní hru. Dostal jsem se do ligy jezdící ještě na F1 Challange a rychlost těch kluků byla drtivá.

Časem jsem pochopil něco ohledně setupů a vybojoval pár pěkných míst. A pak jsem přestoupil na rFactor do ligy Relax Grand Prix a tím začala nová kapitola v mé závodní kariéře. Potkal jsem tam i vlastně dva své nejlepší kamarády, se kterými jsem propařil kdejakou hru a těmi jsou Tomáš Hermann a Michal Šmídl.

Po letech pauzy jsem chvíli jezdil ještě iRacing abych se dostal trošku do formy, ale to je asi tak zkráceně všechno podstatné.“

Jaké máš za sebou úspěchy ve virtuálním závodění?

„Porážel jsem Michala… víc nepotřebuju! (smích)

Úspěchů byla v RGP hromada. Co jsem nastoupil tak jsem bojoval spíš o střed pole a časem jsem získal i lepší umístění. Zlepšil jsem se na úroveň, kdy jsem byl schopný vyhrávat. Nejtvrdší soupeř, co jsem tam poznal byl asi Michal Šmídl, respektive když nastoupil tak jsem jeho rychlost nechápal. Naštěstí hrálo roli docela i nastavení auta, a to jsem docela zvládal.

Tehdy jsem byl schopný investovat velké množství svého času a přicházely úspěchy v porážení Michala. Byl jsem tam v podstatě jediný, kdo dokázal Michala porazit. Musím říct… často jsem ho pěkně potrápil!“

A co první sezóna? Těšíš se? A jaké si kladeš cíle?

„Myslím, že nová sezóna bude docela i nový start pro samotné Virtual GP a pořadatele. Fandím myšlence a zakladatelům a že jako fanda můžu být u toho. Má očekávání se musí odrazit od konkurence. Někdo je tu nový, ale většinu znám. Navíc každý máme nějaké ty věci mimo závodění, a tak se nemůžeme věnovat jenom tomu. Realistickým pohledem můžu říct, že budu rád, když se zadaří a dojedu v Top 5.“

 

DXRacer

DXRacer je známý ve světě jako přední výrobce křesel pro hráče PC her – k vidění jsou na spoustě vrcholových e-sportových turnajů. Křeslo je velmi pohodlné, dokonale přizpůsobivé, pro elegantní a zdravé sezení. Široký výběr zajišťuje spoustu variací podle stylu kanceláře nebo hráčského koutu a přinést tak jedinečnost. Některé židle DXRacer jsou unikátní svým ergonomickým tvarem ve stylu závodní sedačky. Na trhu působí od roku 1994, tedy už více jak 20 let, a za tu dobu mají za sebou spoustu realizací, zejména kanceláří, na které se specializují. Zároveň dodávají i jiné produkty jakožto autorizovaní dealeři jednotlivých značek.

Přidat komentář / Add a comment