Útočit na titul chce Štefanko v barvách Republic of Gamers

Jednou ze stálic na startovní roštu je Republic of Gamers, jeden z největších podporovatelů a také jedna z nejznámějších značek profesionálního světa gamingu a eSportu a tak v Thrustmaster Virtual GP nemohou chybět. Letos však hodlají mířit k nejvyšším metám a to společně s talentovaným Martinem Štefankem, který hodlá nejenže získat své první vítězství, ale splnit cíl týmu a bojovat v letošní sezóně o titul.

Virtual GP je platforma virtuálních závodů, která si klade za cíl nabídnout nejen zajímavé podniky pro virtuální závodníky, ale vše hlavně v živých přenosech s profesionální produkcí. Formulový šampionát Thrustmaster Virtual GP je významný právě tím, že v něm soupeří stálice dvanácti závodníků, kteří se scházejí v pražském studiu, kde závodí proti sobě na jednom místě. Kromě toho však Virtual GP plánuje pořádat i celou řadu online turnajů dostupných pro závodníky po celém světě.

ROG01

stefanko#98 Martin Štefanko

Již v osmnácti letech patří mezi absolutní světovou špičku, účastní se prestižního světového šampionátu Formula-SimRacing ligy v rFactoru, kde pod barvami stáje Avid Chronic Racing dokáže svým protivníkům pěkně zavařit. Na české scéně ovládl sezonu 2015 a 2016 v F1-Lize a co se týče reálného závodění, zúčastnil se RaceStar 2015 a několika motokárových závodů. Mimo ježdění zkouší Martin také komentovat české online závody a jde mu to nadmíru skvěle.

Do Virtual GP se připojil na začátku druhé sezóny a hned se předvedl, nejenže ovládl kvalifikaci do sezóny, ale také hned ves svém prvním závodě dokončil druhý. Bohužel jeho výsledky byly během sezóny kolísavé, ale občas dokázal potrápit jezdce v Top 3. Během dvanácti závodů si dokázal vyjet 2 pódia. Na první vítězství či pole position stále ještě čeká.

Jak by hodnotil formát kvalifikace?

„Na kvalifikacích se mi líbilo, že se konaly na dvou různých akcích, protože se to dostane více mezi lidi. Samotný formát jsem nějak neřešil, je ale skvělé, že každý byl na trati sám a mohl se soustředit jen na sebe.“

Překvapilo tě druhé místo v kvalifikaci?

„Očekával jsem, že postoupím, ale nečekal jsem, že skončím druhý, obzvláště když jsem trénoval na rozbitém volantu Logitechu Driving Force GT a ani jsem toho moc nenatrénoval, navíc když jezdím, tak 99,9 % času trávím na rFactoru 2.“

Koho považuješ za favorita a outsidera třetí sezony?

„Mezi favority rozhodně patří Michal Šmídl a Jaroslav Honzík a nebál bych se říct, že i já, protože porážím jezdce, kteří naopak dokážou porazit i legendy jako Greger Huttu. Od minulého roku jsem zaznamenal obrovský krok kupředu. Jako outsidera bych neoznačoval nikoho, všichni jsou velmi rychlí. Být v nejlepší trojce by bylo skvělý, ale všichni jsme tu od toho, abychom vyhrávali.“

 

rog

 

Republic of Gamers je speciální označení, které reprezentuje ty nejlepší produkty firmy ASUS určené speciálně pro náročné potřeby hráčů po celém světě. Logo Republic of Gamers, které bylo poprvé použito v roce 2006 na špičkových základních deskách určených pro přetaktování, je nyní obchodní známkou pro vynikající herní notebooky, nejlepší grafické karty a další hráčské příslušenství.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *