Za stáj Effective Racing nastoupí závodník Richard Chlad

Dalším nováčkem v letošní sezóně Thrustmaster Virtual GP bude stáj Effective Racing. Jde o skutečnou závodní stáj, která v loňském roce zvítězila v mezinárodním Carbonia Cupu a letos vstupuje i do světa virtuálních závodů! Do jejich monopostu, který bude mimochodem vyveden v italské trikoloře, usedne Richard Chlad. Rovněž nováček v simulátorovém závodění, avšak zkušený matador ze skutečných závodů a vítěz dvou závodů ve Spa v sérii Lamborghini Blancpain Super Trofeo! Effective Racing navíc nabídne hlavní cenu vítězi celého šampionátu a to svezení ve Formuli Renault 2.0. Šampion Thrustmaster Virtual GP 2017 bude mít možnost okusit 210 koňských sil ve voze vážícím 510 kilogramů a přezdívaným Bella.

Virtual GP je platforma virtuálních závodů, která si klade za cíl nabídnout nejen zajímavé podniky pro virtuální závodníky, ale vše hlavně v živých přenosech s profesionální produkcí. Formulový šampionát Thrustmaster Virtual GP je významný právě tím, že v něm soupeří stálice dvanácti závodníků, kteří se scházejí v pražském studiu, kde závodí proti sobě na jednom místě. Kromě toho však Virtual GP plánuje pořádat i celou řadu online turnajů dostupných pro závodníky po celém světě.

effective04

chlad#21 Richard Chlad

Další z nováčků, tento závodník však čerpá z cenných závodních zkušeností z reálných vozů. Má totiž za sebou působení v prestižní Lamborghini Blancpain Super Trofeo, kde dokázal dvakrát zvítězil na legendárním okruhu ve Spa-Francorchamps ve své kategorii a je rovněž i vicemistrem v seriálu FIA CZE s vozem Ferrari 430 GT2.

Sice nemá za sebou tituly v online virtuálních závodech, ale k simulátorům jako takovým se dostal během své závodnické éry, kdy bylo potřeba testování před závody s týmem Gravity Racing anebo když působí jako instruktor ve společnosti Raceground. Dnes se věnuje zejména práci v hazardním průmyslu a rozvíjení vlastní firmy.

Jak ses dozvěděl o Virtual GP?

„O Virtual GP jsem se dozvěděl z TV.“

Máš nějaké úspěchy v reálném závodění?

„Nebudu vypisovat vše, ale mezi moje největší úspěchy patří dvojnásobné vítězství ve Spa ve světovém seriálu Lamborghini Super Trofeo a vicemistr v seriálu FIA CEZ s Ferrari 430 GT2.“

Jaké máš za sebou úspěchy ve virtuálním závodění?

„V žádném virtuálním seriálu jsem zatím nezávodil, takže nic konkrétního.“

Jak se těšíš na svou první sezónu a jaké si kladeš cíle?

„Určitě se těším a cíle si zatím žádné nekladu, protože zdaleka nebudu mít tolik času jako ostatní na nastavování auta. Nechám tomu volný průběh a uvidíme, co se bude dít.“

 

effective

Stáj EFFECTIVE je ve Virtual GP letošním nováčkem, v reálném motorsportu však už své jméno získala, a to v roce 2016 vítězstvím kategorie D4 formulových vozů a titulem absolutního šampiona celé mezinárodní série závodů Carbonia Cup. Společnost EFFECTIVE se krom závodění zabývá komplexním finančním poradenstvím a prodejem nejoblíbenějších značek automobilů na českém trhu.

Přidat komentář / Add a comment