Za tým BenQ bude v letošní sezóně závodit Blažek

Další světovou společností, která se letos bude angažovat ve Virtual GP, je BenQ. Bývalý hlavní partner šampionátu a jeden z lídrů na trhu technologií se v nové sezóně rozhodl zúčastnit jako jeden z týmů a tak logo společnosti nyní uvidíte přímo na trati. Do jejich vozu usedne Michal Blažek, ten se loni trochu trápil po přestupu na simulátor Assetto Corsa, avšak přes zimu hodně trénoval a je připraven se poprat o lepší umístění.

Virtual GP je platforma virtuálních závodů, která si klade za cíl nabídnout nejen zajímavé podniky pro virtuální závodníky, ale vše hlavně v živých přenosech s profesionální produkcí. Formulový šampionát Thrustmaster Virtual GP je významný právě tím, že v něm soupeří stálice dvanácti závodníků, kteří se scházejí v pražském studiu, kde závodí proti sobě na jednom místě. Kromě toho však Virtual GP plánuje pořádat i celou řadu online turnajů dostupných pro závodníky po celém světě.

BENQ7

blazek#99 Michal Blažek

Teprve sedmnáctiletý Michal patří mezi vůbec nejmladší účastníky, ale ve světě závodění se pohybuje od svých pěti let. Jeho táta vlastnil firmu na auta pro Rallycross a díky němu tak mohl cestovat na závody po celé Evropě a vidět mezinárodní špičku v akci. Michal začínal na rally a dnes mezi jeho oblíbené hry patří například DiRT Rally, ale kromě toho závodí v online závodech s vozy kategorie GT a nadále se tak učí a zlepšuje.

V první sezoně naskočil do rozjetého vlaku od čtvrtého závodu, a i tak dokázal vybojovat celkové sedmé místo. Ve druhé sezoně si dlouho nemohl zvyknout na přechod na simulátor Assetto Corsa a pro jeho smůlu obsazoval spodní příčky pole, ve finále z toho tak bylo až deváté místo. Jeho nejlepší výsledek zatím činí páté místo.

Kdo bude podle tebe bojovat o pódiová umístění?

„No, favority jsou určitě Michal Šmídl, Jarda Honzík, Martin Štefanko a Petr Zoubek. To bude určitě taková ta špička.“

Jak moc ti pomohl Michal Šmídl v kvalifikaci?

„Michal mi určitě pomohl co se týče závodní stopy a některých brzdných bodů, protože Imolu opravdu rád nemám, takže mi musel pomoct a za to mu děkuji.“

Jak hodnotíš výsledek kvalifikace? Překonal jsi i jezdce, kteří se minulou sezónu pravidelně umisťovali před tebou.

„To, že jsem za sebou nechal kluky? To vše bylo jen o štěstí nic víc, Honza Sýkora i Karel Baško chybovali a zatratili hodně času, já taky udělal chybku a byl jsem rád, že jsem postoupil, protože mě to mohlo stát celé Virtual GP.“

 

benq

 

Společnost BenQ byla založena na vizi „přinášení radosti a kvality do života,“ a od té doby se vypracovala do světového lídra poskytovatele technologií a řešení s cílem zlepšit každý aspekt života svých zákazníků. Aby se podařilo tuto vizi realizovat, společnost se soustředí na aspekty, které jsou pro dnešní společnost nejdůležitější – životní styl, obchod, zdravotní péče a výuka – s nadějí, že bude poskytovat lidem prostředky, aby mohli žít lepší, efektivnější a zdravější život a mohli se snadněji vzdělávat. Těmito prostředky se myslí široké portfolio produktů, například digitální projektory, monitory, velkoformátové interaktivní displeje, digitální videokamery a fotoaparáty, mobilní zařízení či osvětlovací techniku. Protože na tom záleží.

Přidat komentář / Add a comment