Stáj Acer Predator bude reprezentovat nováček Polesný

Další novou stájí v šampionátu Thrustmaster Virtual GP bude znovu značka světové velikosti, tentokrát jde o Acer Predator. Tento tým je již klasickým účastníkem soutěží ve světě e-Sportu a není tak překvapením, že se chtějí angažovat i ve virtuálních závodech. Jako svého jezdce si zvolili Vojtěcha Polesného, ten je sice nováčkem v šampionátu, avšak komunita virtuálních závodníků ho zná jako velice rychlého matadora s hromadou zkušeností.

Virtual GP je platforma virtuálních závodů, která si klade za cíl nabídnout nejen zajímavé podniky pro virtuální závodníky, ale vše hlavně v živých přenosech s profesionální produkcí. Formulový šampionát Thrustmaster Virtual GP je významný právě tím, že v něm soupeří stálice dvanácti závodníků, kteří se scházejí v pražském studiu, kde závodí proti sobě na jednom místě. Kromě toho však Virtual GP plánuje pořádat i celou řadu online turnajů dostupných pro závodníky po celém světě.

Acer01

polesny#23 Vojtěch Polesný

Třetím nováčkem, který se postaví na startovní rošt šampionátu Virtual GP v příští sezóně, je další ostřílený matador ve světě sim racingu. K závodění se hlásí již od malička, kdy v televizi sledoval „jak se prohání nějakej Šumák v červeným autíčku“ a od té doby jezdil řadu her a simulátorů, mezi kterými nechybí ani F1 Challenge nebo rFactor. V současnosti pak jezdcí na rFactoru 2 a také Assettu Corsa.

Má za sebou celou řadu úspěchů, dva tituly ve virtuální sérii V8 Supercars v letech 2012 a 2014, také titul s vozy F1 v roce 2013, obě série pod hlavičkou Max Power League. K tomu navíc ještě i vítězství v sérii GT v mezinárodní sérii Endurance Series PSRL. Kromě závodění se věnuje také basketballu či jízdě na kole, ale jen pro zábavu.

Jak ses dostal k závodění?

„Už od mala jsem sledoval v televizi, jak se prohání nějakej „Šumák“ v červeném autíčku, tak jsem si to chtěl taky zkusit 🙂 bohužel jsem se nikdy k žádnému reálnému závodnímu místu nedostal. S PC hrami jsem začal v roce 2005, konkrétně s F1 Challenge. Po VC Monaka 2009 jsem objevil rFactor a na něm jsem závodil až do roku 2014. Poté přišlo Assetto Corsa a rFactor 2.“

Jak ses dozvěděl o Virtual GP?

„Komunita virtuálních závodníků je víceméně hodně propojená, takže o pořádaných závodech se rychle rozkřiknou zvěsti. Takže vlastně ani nevím, kdo s tou informací přišel.“

A co první sezóna? Těšíš se? A jaké si kladeš cíle?

„Těším se hlavně na atmosféru, protože závodit naživo proti skvělým vyrovnaným soupeřům, to bude něco. Chtěl bych alespoň jednou nakouknout na stupně vítězů, ale cíle se dají klást až s prokazatelnou výkonností, takže se nechám překvapit.“

 

predator

Společnost Acer se zaměřuje na vývoj a prodej svých značkových produktů v oblasti informačních technologií. Acer nabízí své produkty v Evropě, na Středním východě, v Africe, Americe, Asii, Tichomoří, Číně a na Tchaj-wanu. Společnost byla založena v roce 1976 a do historických milníků společnosti patří převzetí IT divize americké společnosti Texas Insrumets (1997) nebo převzetí společností Gateway a Packardbell (2008). Acer Group patří mezi čtyři největší producenty osobních počítačů a globálně zaměstnává přes 7400 zaměstnanců. Současnou úspěšnou misí společnosti Acer je snaha prolomit bariéry mezi lidmi a technikou.

Nové herní produkty řady Acer Predator jsou navrženy tak, aby poskytovaly zákazníkům ultimátní herní zážitky, a to i ve virtuální realitě. Virtuální realita nabízí nekonečně nových možností, nejen v hraní, ale napříč celou řadou odvětví a aplikací v profesionálním použití. Acer si dává za cíl dát zákazníkům nástroje, které využijí jak při hraní, tak při práci v tomto novém digitální světě.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *