Jak se letošní nováček Vojtěch Polesný zabydlel ve Virtual GP?

Vojtěch Polesný s týmem Acer Predator je jedním z letošních nováčků Virtual GP, ale už od prvního závodu bylo poznat, že i tak má s online závoděním plno zkušeností a talentu. Má za sebou teprve pět závodů, ale už při těch zvládl zaujmout svými výkony v kvalifikacích. Už při své první dokázal zajet třetí nejrychlejší čas a na start se tak postavil hned za favority šampionátu Šmídla, v barvách Big Shocku, a Štefanka za ROG. Bohužel v závodech se mu už tolik nedařilo a skvělé výsledky z kvalifikací zatím nedostaly šanci přerůst v pódiové umístění v závodě. Polesný si zatím zřejmě vybral všechnu smůlu, kterou mohl – technické problémy v herně, problémy s hrou i incidenty v závodech. Jak by svou první sezonu zatím zhodnotil on?

Thrustmaster Virtual GP: “Je to tvá první sezona v tomto unikátním kolektivu, splnilo zatím Virtual GP tvá očekávání?”

Vojtěch Polesný: “Má očekávání to v mnohém dokonce předčilo. Osobní kontakt při závodech je rozhodně v něčem speciální a pouze to podpoří snahu a nasazení na trati. Překvapilo mě pouze umístění prostředí, protože v takové lokalitě jsem to vážně nečekal.”

TMVGP: “Býváš jako jeden z nováčků před startu závodů nervózní?”

VP: “Ani ne, přece jen už mám něco odjezděné…”

TMVGP: “Je pravda, že už při prvním závodě na Imole jsi oslnil v kvalifikaci, když jsi skončil na třetím místě, závod se pak ale nesl dost v odlišném duchu, co se tam přihodilo?”

VP: Bylo to úplně jednoduché a bohužel z mé strany se to nedalo ovlivnit. Projížděl sem zatáčkou Tosa a dostal zezadu ránu od Péti Zoubka (Avast). Moc s tím už dělat nešlo a já musel čekat než projede celé startovní pole. Vyrazil sem se ztrátou asi 10 vteřin na předposledního.”

TMVGP: “Se Zoubkem jste měli krásný souboj během celého závodu v Kanadě, jak se to vyvíjelo a užil sis to?”

VP: Nejenom v Kanadě, s Péťou jezdíme tak nějak spolu celou sezonu (snad kromě Německa). Já jsem zatím v těchto soubojích neměl moc štěstí, spíš by se dalo říct, že jsem s ním 3x prohrál nevlastní chybou. V Kanadě si to ale Petr vyjel skvělým způsobem přímo na trati a pro mě to byl zatím nejlepší souboj v sezoně.”

TMVGP: “A co se přihodilo v tom posledním kole ve vlásence?”

VP: Byl sem drobátko víc nalepený za ním, než by asi bylo záhodné. Nepatrně sem ho pošťouchnul a bohužel to bylo přesně v momentě kdy šel na plyn. Byla to škoda protože bych po něm na té rovince šel.”

Spa14

TMVGP: “Další dobrý souboj jsi měl v již zmiňovaném Německu s Jardou Honzíkem (Thrustmaster), shrnul bys ten závod?”

VP: “Shrnutí je úplně jednoduché. Start, druhá zatáčka a poté až do pixelů přečtený nápis Thrustmaster na Jardově zadním křídle. Jednou jsem se dostal pod něj, ale nebyl to úplně čistý manévr, tak jsem jej pustil zpět. Podle ostatních jsem mohl jet dál, ale dle mého by to asi nebylo úplně fér.”

TMVGP: “Kdybys měl z těch pěti odjetých závodů vybrat svůj nejlepší, jaký by to byl?”

VP: Asi Paul Ricard, Francie… Vybírá se to těžko, ani jednou sem neudělal větší chybu a pokaždé kousek na bednu chyběl.”

TMVGP: “Ve Francii to bylo po startu rozjeté výborně, ale spousta diváků pak úplně netuší, co se pak stalo…”

VP: “To já také ne… Mechanici asi šli na kafe, nebo já nevím. Přijel sem do boxů a 20 vteřin čekal než mě vzali mechanici… Nechápu to.”

TMVGP: “Ještě bych se rád zeptal na Spa, kde to asi bylo daleko od ideálního závodu, co?”

VP: “Před začátkem závodu jsem si musel přesednout ze “svého” místa jinam, tam byl ovšem volant brutálně rozladěný. V podstatě nebyla šance se přiblížit své standardní rychlosti. A co se potom dělo v závodě už asi všichni vědí.”

TMVGP: “Po Kanadě jsi v šampionátu na šestým místě, co je cílem pro zbytek sezony?”

VP: “Dostat se do TOP5 a párkrát si vyzkoušet i tu bednu. Teď přijdou tratě na kterých si celkem věřím, tak snad to klapne. Všichni vepředu jsou hodně silní, takže to bude dost těžké, ale věřím že dobrá příprava a troška štěstí mě tam dokážou dostat.”

ChampionshipWeb-Rnd05fix

Další závod Thrustmaster Virtual GP proběhne 6. května opět s přímým přenosem na YouTube kanálu RE-PLAY a tentokrát budeme mít i návštěvu z Anglie, do studia se totiž přijede podívat náš komentátor Matthew Gallagher. Mezitím ale můžete zaslat své tipy na výsledky závodu v naší tipovací soutěži, ve které můžete vyhrát luxusní švýcarské hodinky Certina.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *