honzik

„Rád bych řekl, že jsme všichni stejně rychlí.” – rozhovor s Jaroslavem Honzíkem

Jaroslav Honzík (Thrustmaster) je ve Virtual GP velmi dobře známým jménem, které už se objevilo na nejvyšším stupínku pódia a které umí jezdit velmi rychle. Popovídali jsme si s ním o jeho přezdívce, prvním vítězství a co rád dělá mimo závodění.

Nurb17

Thrustmaster Virtual GP: „Většina lidí tě zná jako Jardiera, je za tím jménem nějaký příběh?”

Jaroslav Honzík: „No, vlastně ne. Zkrácená verze mého jména je Jarda a jednou jsem se koukal na onboard záběr Patricka Depaillera jak tancuje se svým vozem v dešti, dost se mi to líbilo a také miluji závodění v dešti, takže jsem z nějakého důvodu ke svému jménu přidal „er“. Tak vzniklo Jardier.”

TMVGP: „S Michalem Šmídlem a Martinem Štefankem jsi měl pěkný souboj v Kanadě, jaké to bylo?”

JH: „No v některých případech jsem byl spíše divákem. Během této sezony se zatím trápím s rychlostí svého vozu a s nastavením. Nevím, jestli je to tím, že mi vůz nesedne, nebo jestli je to jenom nastavením, které může s tímto vozem způsobit velký rozdíl. Nicméně na startu jsem nechal místo Šmídlovi a dokázal mě přechytračit s užitím KERSu a měl lepší výjezd ze zatáčky před třetí zatáčkou, takže mě hezky předjel. Pak tam byl hezký moment, kde jsme všichni tři téměř vyjeli hodně široce do první zatáčky a potom se mi skoro povedlo zaútočit na Štefanka v dalším kole, ale nebylo to nic vážného. Oba byli mnohem rychlejší než já.”

podium

TMVGP: „Co rád děláš mimo závodění?”

JH: „Rád trávím čas s mojí přítelkyní, co nejvíce to jde. Jít někam ven na výlet nebo cestovat, pokud je to možné. Hodně čteme a rád si užiju nějaký film na večer a k tomu něco k zakousnutí.”

TMVGP: „Viděl jsem tvůj YouTube kanál, je skvělý! Jaký je tvůj názor na YouTube kanály věnující se gamingu?”

JH: „Děkuji! No záleží na tom, jaký druh hraní preferuješ. Sledoval jsem Pewdiepie skoro pět let a je mojí velkou inspirací a pořád jsem fascinován tím, jak úspěšnými se lidé můžou stát. Stejné je to s Vanossgaming. Ti jsou víceméně jediní YouTubeři, které rád sleduji.

Co se týče věcí s auty, tak je to o něco těžší, protože komunita virtuálního závodění je velmi malá. Nikdy jsem neviděl opravdu velkého YouTubera závodit kromě Slaptraina, jehož obsah není moc o závodění, ale je skvělý. Občas sleduji Empty box nebo Digiprost pro trochu té inspirace, nebo snad jen kvůli statistikám, abych zjistil, na čem divákům nejvíce záleží.

Nicméně moje přítelkyně ti může říct, že jsem velkým fanouškem YouTube komunity (ne té české, upřímně české YouTubery vůbec nemám rád), protože je to je to stejné jako být profesionálním závodním pilotem – je to důkaz toho, že hobby se může stát prací, když to děláš správně.”

TMVGP: „Minulou sezonu v Rakousku jsi získal své první vítězství ve Virtual GP, jaké to bylo vyhrát tak skvělý závod?”

JH: „Byl jsem tak šťastný! Ten závod byl opravdu skvělý, protože Šmídl byl celou dobu přede mnou a já jsem na to tlačil během celého závodu (to my oba) a věděl jsem, že před koncem závodu budu rychlejší. Upřímně jsem chtěl trochu větší souboj, abych si to vítězství zasloužil, ale stejně, když celou dobu tak tlačíte a člověk před vámi udělá malou chybu, udělá vám to radost!”

DriverOfTheDay

TMVGP: „Kdo si myslíš, že získá vyhraje letošní šampionát Virtual GP?”

JH: „Šmídl. Rád bych řekl, že jsme stejně rychlí piloti, ale jeho nastavení vozu je něco, co mu hodně závidím. A je mnohem více klidný a zkušenější než Štefanko, takže si myslím, že vyhraje.”

TMVGP: „Jsi rychlý v kvalifikacích, minulý rok jsi získal několik pole position, řekl bys, že rychlost na jedno kolo je tvojí silnou stránkou?”

JH: „V mé reálné závodní kariéře a i v té virtuální jsem byl vždy velmi spolehlivý jak v kvalifikaci, tak i v závodě. Pro dobrou kvalifikace potřebujete být klidný a nedělat žádné chyby, což věřím, že umím dobře.”

TMVGP: „Tvé závodní číslo je 39, máš pro to nějaký důvod?”

JH: „39 bylo číslo mého závodního Renaultu Clio RS Cup, když jsem závodil v Českém vytrvalostním šampionátu. Byla to skvělá sezona s hodně skvělými závody a nějak si to číslo získalo místo v mém srdci. I když ta následující sezona byla mnohem úspěšnější, zůstal jsem věrný číslu 39. Od té doby ho používám i ve virtuálních závodech.”

TMVGP: „Máš hodně fanoušků, máš pro ně závěrem nějakou zprávu?”

JH: „Ano! Jestli to čtete, tak každému z vás musím poděkovat, protože miluji, když se lidé spojí a ukážou svou podporu a jsem velmi vděčný za každého fanouška, kterého mám!”

ChampionshipWeb-Rnd05fix

Rozhovor: Aaron Irwin

Přidat komentář / Add a comment