Velká Británie – speciální závod pro Thrustmaster Virtual GP

Další závod v kalendáři Virtual GP bude velmi speciální. Šampionát zamíří na legendární okruh Silverstone ve Velké Británii a ve studiu s námi budeme mít zajímavého hosta.

Velkou zvláštností bude, že poprvé v historii Virtual GP bude závod vysílán živě s anglickým komentářem. O ten se postará náš komentátor Matthew Gallagher, možná lépe známý pod svým online aliasem xMattyG, který nás navštíví jménem populární stránky WTF1.

Matt bude ve studiu VGP závod komentovat a stream bude vysílán přes Facebook WTF1. K dispozici samozřejmě jako vždy bude i stream na YouTube, kde krom závodu bude k vidění i kvalifikace, ta ovšem bude s českým komentářem.

silverstone

Stream začíná ve 13:00 místního času a ve 12:00 ve Spojeném království. Start závodu už s Mattem za mikrofonem je naplánovaný na 14:00 místního času a 13:00 ve Spojeném království.

S Mattem jsme před závodním víkendem prohodili pár slov.

Thrustmaster Virtual GP: „Jak se těšíš na návštěvu studia Virtual GP s WTF1?”

Matt: „Jsem opravdu nadšený z toho, že navštívím Českou republiku a uvidím, jak pracujete ve Virtual GP! Jak už mé komentáře můžou naznačit, jsem velmi vášnivý, co se týče e-sportů, a nemůžu se dočkat, až o tom všem udělám video!”

TMVGP: „Co si myslíš o projektu a o dosavadní sezoně?”

Matt: „Projekt je to úžasný, líbí se mi, jak Virtual GP dostane všechny piloty do studia, aby spolu při závodech sdíleli místnost, hodně to přidá celé té atmosféře a intenzitě! Jako komentátor/fanoušek bych byl rád, kdyby se do boje o vítězství zapojilo více pilotů, ale jsem velmi zvědavý na to, jestli Šmídl bude muset své vedení bránit před comebackem Štefanka!”

ChampionshipTable-CZ-05

Do už šestého závodu ročníku jde ve vedení Michal Šmídl, který vyhrál čtyři z předchozích pěti závodů. Na druhým Martinem Štefankem už má značný náskok.

Ve zbytku poli nás čeká několik změn ve složení týmů. Daniel Liščák se opět objeví za volantem vozu TP-Link místo Andreje Chlebce, se kterým pro tuto sezonu sdílí sedačku. Pro Liščáka to ale v sobotu nebude jediná sranda, protože hned po ukončení závodu odjíždí, aby mohl nastoupit do 24 hodinového vytrvalostního závodu na motokárách.

Další změna se odehraje v týmu Effective Racing, kvůli absenci Richarda Chlada. Místo něj tým povolal zkušeného Karla Baška, který už se letos objevil jako náhradník místo zraněného Michala Blažka v týmu BenQ. Tam ve dvou závodech dokázal vybojovat jedenácté a desáté místo.

Montreal02

Dokáže Šmídl na Silverstone získat páté vítězství ze šesti? Dokáže ho Štefanko a další zastavit? Zkuste to odhadnout v naší tipovací soutěži. Tipujte správně a máte šanci vyhrát luxusní švýcarské hodinky od Certiny. Jak se zapojit? Registrujte se na naší stránce a poté hádejte výsledky jednotlivých závodů. Soutěžící s nejvíce body na konci sezony vyhraje cenu. Pravidla jsou jednoduchá. Máte čas do desíti minut před sobotním tréninkem na závod, abyste své tipy poslali – to znamená 12:00. Můžete tipovat první tři piloty v cíli, kdo získá pole-position a jestli se při závodě objeví Safety Car. Se startem závodu také začíná naše anketa Jezdec dne.

Přidat komentář / Add a comment