Studio Thrustmaster Virtual GP navštívil štáb WTF1

Šestý závod letošní sezóny Thrustmaster Virtual GP se konal na britském okruhu Silverstone a závod se nesl ve znamení speciální návštěvy slavného týmu WTF1. Jejich natáčecí štáb cestoval do Prahy, České republiky, společně s Mattem Gallagherem, který usedl za mikrofon a živě komentoval celý závod. A kromě toho rovněž připravil pro WTF1 i speciální reportáž o tom, jak projekt náš vlastně funguje.

Video nazvané v překladu “Proč je F1 další velkou věcí v eSportu,” odhaluje, jak se virtuální závodění přesouvá od jednoduchého hraní ke kvalitní a plnohodnotné soutěži. Matt se toto téma snaží nastínit zejména těm, kteří ještě nemají moc zdání, jak eSport vlastně funguje. Hry jako League of Legends se těší velké popularitě a právě tato reportáž je o tom, jak může motorsport mířit stejným směrem.

Matt také důkladně vysvětluje jak vlastně samotné závodění probíhá, včetně pravidel, jak to je s kontrolou trakce a dalšími pomocníky, jak vypadá kvalifikace či trénink. A to těsně předtím, než se odebral na komentátorské stanoviště odkud závod živě komentoval pro náš YouTube a také pro Facebook stránku WTF1 pro tisíce diváků. A byl to fantastický závod, ve kterém se neustále něco dělo. Pro vítězství si nakonec dojel Martin Štefanko ze stáje Republic of Gamers, následovaný Michalem Šmídlem (Big Shock) a Jaroslavem Honzíkem (Thrustmaster), reportáž ze závodu je k dispozici na našem webu.

Záznam tohoto závodu s originálním komentářem je k dispozici v následujícím videu.

Přidat komentář / Add a comment