Osmý závod Virtual GP hostí rakouský Red Bull Ring

Šampionát Thrustmaster Virtual GP zahájí začátek období letních prázdnin a dovolených osmým závodem letošní sezóny. V sobotu 1.7. se závodníci vydají na rakouský okruh na úpatí Alp – řeč je o slavném Red Bull Ringu! Přímý přenos s komentářem můžete v sobotu sledovat živě zde.

Jak je vám již jistě známo, původně mělo jít o devátý závod sezóny, ale závod v Mugellu musel být odložen na srpen (konkrétní datum brzy zveřejníme) a tak pořadové číslo osm převzala rakouská trať.

Red Bull Ring je znám jako velice krátká avšak rychlá trať, která se nachází v nádherné alpské scenérii. Avšak je rovněž velice náročné, protože vyjet zde ze závodní stopy může narušit tempo v celé sérii zatáček, což na tak krátké trati je naprosto rozhodující. Tento okruh je nejkratším okruhem v kalendáři, i když v tomto prvenství překonává okruh v kanadském Montrealu o pouhých 35 metrů.

Co se týče šampionátu, tak Michal Šmídl ze stáje Big Shock nadále vede, ačkoliv díky dvěma vítězstvím již Martin Štefanko (Republic of Gamers) dokázal ztrátu stáhnout na pouhých 14 bodů. Otázkou zůstává, zda-li získá v Rakousku vysněný hattrick?

Do kokpitu vozu stáje TP-Link usedne i tentokrát Andrej ChlebecPetr Zoubek ze stáje Avast se pak bude muset poprat s nepříjemnou penalizací startu z posledního místa na roštu a k tomu rovněž i ztráty celkem 10 bodů za porušování pravidel.

V sobotu 1. července si nenechte ujít osmý podnik letošní sezóny Thrustmaster Virtual GP na rakouském Red Bull Ringu. Čeká nás jistě napínavý závod o 36 kolech! Živý přenos začíná jako vždy od 13:00.

I nyní můžete tipovat výsledky závodu v naší tipovací soutěží o hodinky Certina. Závod můžete také sledovat v našem Live Timingu a po závodě nezapomeňte hlasovat pro Jezdce dne!

Přidat komentář / Add a comment