TP Link Interview

Rozhovor s dvojicí jezdců pod barvami TP-Link

Za chvíli tu máme další závod třetí sezony Thrustmaster Virtual GP a my vám přinášíme rozhovor s dvojicí závodníků, kteří hájí stejné barvy. Ostřílený „veterán“ Daniel Liščák a nováček Andrej Chlebec hájí barvy TP-Link. Jak hodnotí průběh sezony a shodnou se na tom, kdo vyhraje třetí sezonu?

TP Link Interview

Thrustmaster Virtual GP: “Jak hodnotíte svůj a týmový průběh sezony?”

Andrej Chlebec: “Sezónu hodnotím skôr negatívne, keďže som doteraz nezašiel výsledky na ktoré som bol zvyknutý počas mojej kariéry mimo VGP, celkovo sa trápim zo spätnou väzbou monopostu a je to pre mňa trápenie, takisto nemal som 1 závod kde by som sa vyhol kolíziám ale hádam tie už skončily, čo sa týka Dana tak ve Spa zašiel fantastický závod a v tých ostatných mal takisto kopec smoly.”

Dan Liščák: “Tak vzhledem k tomu, že už se VGP nevěnuji tolik jako třeba v první sezóně nebo do první poloviny té minulé, tak je to celkem těžké hodnotit, ale z těch 3 závodů, které jsem letos odjel bych hodnotil kladně 2 ze 3, na Nürburgringu bych pravděpodobně dojel na bedně, kdyby mě Tomáš na startu neotočil, protože auto fungovalo jinak perfektně, ve 2. závodě v Belgii se mi podařilo auto taky slušně nastavit a získat 2. místo. 3. závod na Silverstone se vůbec nepovedl a to hlavně díky špatnému nastavení vozu. Sice jsem měl dobrý start a bojoval první kola o bednu, ale auto přestalo po pár kolech fungovat a bylo hodně nestabilní a na to jsem pak doplatil po zbytek závodu. Když to vezmu obecně, tak letos nemáme dobré nastavení vozu, ze kterého bychom mohli vycházet pro každý závod a díky absenci času jsem neměl vždy možnost vyzkoušet různá nastavení pro závod a na to jsem třeba doplatil zrovna v Silverstone. Andrejovi se bohužel nedaří asi jak by si představoval a řekl bych, že se s nastavením taky dost trápí.”

TMVGP: “Kde vás mohou diváci sledovat mimo Virtual GP?”

ACH: “Momentálne nezávodím nikde online keďže nemám volant, myslel som závodu ešte s minulosti.”

DL: “Co se týče reálných závodů, tak mě čeká poslední podnik sezóny poháru ČR v Chebu, kde budu bojovat jak ve sprintech, tak v endurancu o titul. Podařilo se mi vyhrát poslední 2 závody, tak budu doufat, že se zadaří i v tom posledním. Jinak jsem si letos vyzkoušel už i 24h endurance závod v Německu a příští rok se chystáme s týmem odjet celou sezónu endurance závodů v Německu. Dále jsem byl na 2 závodech Formula Student a to v Itálii a ČR, v obou případech se nám podařilo v hlavní disciplíně i přes pár chyb obsadit 5. místo, což jsme díky našemu malému rozpočtu a málo zkušenostem s touto soutěží vůbec nečekali. Jinak co se týče virtuálních závodů, tak jsem vyhrál už 3. rok po sobě v simulátoru lístky na příští rok velké ceny Rakouska a málem se podařilo po 3. vyhrát VIP lístky, ale bohužel mě kolize připravila o výhru, jinak jsem teď dlouho nezávodil, ale zvažuji, že se zúčastním té nové virtuální soutěže F1.”

TP Link Interview

TMVGP: “Dane, mohl by jsi nám popsat Formuli Student?”

DL: “Formula Student je soutěž pro vysokoškolské studenty, kteří navrhnou, postaví a závodí s vlastním monopostem s ostatními univerzitami po celém světě v různých disciplínách. Každý člen má svou roli v týmu,například shánět sponzory, součástky, vyrábět karbony, ladit vůz, marketing atd. Časově to bylo hodně náročné, ale ten výsledek za to stál.”

TMVGP: “Andreji, jak probíhá vaše spolupráce s Danem? A jak často trénuješ před závodem?”

ACH: “Spolupráca s Danom je fajn , dáva dobre rady pred závodom a pod, momentálne netrénujem vôbec lebo nemám volant, chystám sa kúpiť nový ale až niekedy v Októbri takže na posledné závody pôjdem trochu naslepo.”

TMVGP: “Dane, momentálně máte pouze jedno pódium. Minulou sezonu to bylo mnohem více, kde je problém?”

DL: “Jak jsem říkal, letos nemáme bohužel zatím úplně ideální nastavení vozu, měli jsme oba s Andrejem nějakou tu kolizi v závodech, mě třeba 1 kolize vzala pódiové umístění a v dalším závodě vůz vůbec nefungoval, ale obecně za tím stojí to, že nejezdíme celou sezónu, kvůli absenci času a vynechaným závodům člověk vypadne z toho tempa, které normálně má, když jede celou sezónu.”

TMVGP: “Andreji, odhalíš nám kdo pojede příští závod? Nebo to je tajemství?”

ACH: “Vôbec nevieme ako ďalší závod lebo ja som v ten deň práci a Dan má toho strašne veľa.”

TMVGP: “Je to pravda Dane?”

DL: “Ano to je pravda, je dost možný, že ho nakonec pojedu já, ale upřímně nevím co od toho případně očekávat, protože já už s tím vozem nejel minimálně 2 měsíce a budu na to mít asi jen pár dní, takže bude hodně těžké zajet dobrý výsledek. Na druhou stranu je Monza jeden z těch lehčích okruhů, tak uvidíme.”

TP Link Interview

TMVGP: “Plánujete se přihlásit do další sezony Virtual GP? A raději znovu střídavě nebo samostatně?”

DL: “To nedokážu teď říct, protože nevím jak na tom budu s časem, ale jestli jo, tak bych chtěl jet určitě celou sezónu. Dělit se o sedačku se neukázalo jako dobré řešení hlavně z toho důvodu, že jsem třeba 2 závody nejel, během té doby jsem ztratil tempo a pak mi trvalo nějakou dobu si zase na to auto zvyknout a vybavit si jak jsem ho nastavoval. Takže za mě je určitě lepší jet celou sezónu.”

ACH: “Ďalšej sezóny sa s vysokou pravdepodobnosťou nezúčastnil keďže plánujem zavodit v iracingu a mám to aj strašne ďaleko s dochádzaním.”

TMVGP: “Andreji, některé diváky by mohlo třeba zajímat jak dlouho ti trvá cesta do Prahy a jak si krátíš čas po cestě?”

ACH: “Cesta trvá cca 12 hodin tam aj naspäť a krátim si čas počúvaním hudby a spaním.”

TMVGP: “Poslední otázka zní, koho tipujete na celkového vítěze třetí sezony?”

ACH: “Prial by som to Štefimu.”

DL: “Tak na vítěze tipuji někoho z dvojice Šmídl, Štefanko, oba dva se tomu letos věnují naplno, mají pokaždé dobře vyladěný auto, ale myslím, že to vyhraje Michal.”

Dvojice Chlebec, Liščák se momentálně nachází na šesté pozici v průběžném pořadí šampionátu, kde jezdí za stáj TP-Link. A mají jen dva body náskok před týmem Effective Racing. Podaří se jim šestou příčku do konce sezóny udržet? Uvidíme již tento víkend!

Přidat komentář / Add a comment