monza

Virtual GP se vrací do Itálie! Tentokrát se podíváme na Monzu

Po dlouhé letní pauze se Virtual GP vrací s stejně jako Formule 1 se i náš šampionát tento víkend objeví na legendární italské Monze. Přímý přenos s českým komentářem můžete sledovat tuto sobotu od 13:00 sledovat zde.

Šampionát před devátým podnikem sezony vede Michal Šmídl (Big Shock) s náskokem dvaceti bodů na druhého Martina Štefanka (Republic of Gamers). Třetí Jaroslav Honzík se v tabulce nachází na osamělém třetím místě. Na druhého Štefanka ztrácí 59 bodů, na čtvrtého Petra Zoubka má náskok 30 bodů. Zoubek se na druhou stranu musí ohlížet přes rameno, protože pouhé dva body za ním je druhý velmi rychlý nováček Vojtěch Polesný.

Se závěrečnou fází šampionátu přichází i jedna změna v pravidlech. Od nynějška mají piloti během závodu povinnost využít alespoň dvě odlišné směsi pneumatik. Jaké směsi to budou a v jakém pořadí, je už na samotných pilotech. Závodníci tak budou mít o něco více strategických možností. Jestli-že některý ze závodníků toto pravidlo poruší, bude následovat diskvalifikace ze závodu.

Tento víkend v Itálii uvidíme mnoho změn v soupiskách.

Ve voze Effective Racing opět uvidíme Karla Baška jako náhradu za Richarda Chlada, který se věnuje své profesionální závodní kariéře. Ve voze DX Racer do konce sezony už budeme vídat Martina Koštialika. Za stáj TP-Link tento víkend nastoupí Daniel Liščák. Robin Lukáš pak nastoupí za LYNX.

Michal Šmídl už dlouho dopředu avizoval svou absenci z tohoto závodu a Martin Štefanko tak dostane příležitost se stáhnout ztrátu. Kokpit vozu Big Shock tak zůstane neobsazený.

Změny v obsazení se však tentokrát nebudou odehrávat pouze za volanty, nýbrž i za mikrofonem. Komentář k živému přenosu bude po zbytek sezony obstarávat Oldřich Gajdoš, který má bohaté zkušenosti z komentování závodu Max Power League.

Opět platí, že můžete tipovat výsledky závodu v naší soutěží o hodinky Certina. Závod můžete také sledovat v našem Live Timingu a po závodě nezapomeňte hlasovat pro Jezdce dne!

Přidat komentář / Add a comment