VGP4

První informace o Virtual GP 2018

Před několika týdny skončila třetí sezóna šampionátu Virtual GP a to ve velkém stylu, kdy se o novém šampiónovi rozhodlo až v posledních metrech posledního závodu. Není tak překvapením, že přípravy na ročník 2018 jsou již v plném proudu a opět dojde k výraznému posunu vpřed. Vyslyšeli jsme také prosby našich fanoušků a příští ročník nabídne nový formát a ke slovu se dostanou i plecháče! Máme tu tedy pro vás informace o tom, co se vlastně pojede, jaký bude kalendář a také něco o kvalifikaci!

Auta

Začneme tou nejzajímavější změnou. Virtual GP vstoupí do sezóny 2018 nejen s novým hlavním partnerem, kterého odhalíme v lednu, ale také se zcela novým formátem. Nově bude důležité prokázat schopnost se adaptovat a předvést své dovednosti. Sezóna, která bude mít opět 12 závodů, bude totiž rozdělena do tří etap po čtyřech závodech, kdy na každou etapu připadne jeden typ závodního vozu. Kromě formulí se dostane i na tak oblíbená “gétéčka”.

Kvůli tomu projdou velkými změnami rovněž pravidla. Uplynulý ročník nám navíc poskytl i skvělou zpětnou vazbu a závodění bude kvalitnější, férovější, napínavější a hlavně zábavnější. Spokojeni by tak měli být jezdci, diváci i partneři. Novinkou také bude, že jezdci dostanou smlouvy, ve kterých se zaváží k dodržování těchto pravidel a také k účasti ve všech dvanácti závodech.

Kalendář

Sezóna 2018 bude začínat na konci března a velké finále se bude opět konat v říjnu na FOR GAMES. Závěrečné datum zatím není potvrzené, proto zatím existují dvě možnosti, ale kromě toho je již kalendář konečný a žádné přesuny nehrozí. Konkrétní podniky odhalíme na oficiální tiskové konferenci v lednu. Závodit se bude za stejného časového harmonogramu, tedy v sobotu odpoledne, kdy oficiální trénink začíná ve 12 hodin a závodní den bude končit kolem 16. hodiny.

Pokud máte zájem u nás závodit, tak se prosím ujistěte, že tyto soboty budete mít volné a můžete dojíždět do Prahy. Navíc v průběhu února a března budou probíhat veškeré přípravy, rozhovory se sponzory a také focení a natáčení, s čímž je třeba počítat.

 

Calendar2018

Kvalifikace

Do sezóny 2018 nastoupí celkem 12 závodníků, mezi kterými nebudou chybět zkušení vyzyvatelé v podobě Martina Štefanka či Michala Šmídla. Většina míst je však neobsazená a o tom, kdo se postaví na konci března na startovní rošt, opět rozhodne kvalifikace. Ta se bude konat v pátek 26. ledna 2018 v Praze v odpoledních hodinách a to v našem studiu. Součástí této kvalifikace bude i výše zmíněná tisková konference.

Průběh kvalifikace také bude jiný – konec hotlapům, nově závodníci podstoupí opravdový test schopností a do sezóny se dostanou jen ti nejlepší z nejlepších. Podrobnosti ohledně formátu a autech pro kvalifikaci oznámíme časem, ale pokud máte opravdu zájem se zúčastnit a počítate se vším, co je v tomto článku napsáno, tak sledujte naší speciální Facebookovou skupinu.

 

Přidat komentář / Add a comment