Circuits

Představení kalendáře Mercedes-Benz Virtual GP 2018

Nová sezóna Mercedes-Benz Virtual GP bude čítat 12 závodů, během kterých se postupně bude závodit s vozy GT, prototypy i formulemi. Díky možnosti nasazení různých kategorií vozů se v kalendáři objevila spousta nových tratí. Krom toho se letos vůbec poprvé pojede noční závod. Celá sezóna začne v sobotu 24. března v italské Imole a skončí v říjnu v rámci akce FOR GAMES v japonské Suzuce. Úvodní část sezóny se pojede s vozy GT. Poté budou následovat prototypy a celou sezónu uzavřou formule.

V prvních třech sezónách Virtual GP se jezdilo pouze s formulemi. Letos to bude ale jiné. Díky Mercedesu se postupně v průběhu roku bude jezdit nejen s formulemi, ale také s vozy GT a prototypy. V důsledku toho byl výběr tratí, kde se může jezdit mnohem širší. V průběhu roku tak navštívíme nejen některé legendární tratě, ale také některé moderní. Hlavní prioritou i nadále zůstává nabídnout fanouškům a závodníkům zajímavé závody.

GT

Nová sezóna Mercedes-Benz Virtual GP začne v sobotu 24. března závodem v italské Imole, kde se začínalo i v předchozích dvou letech. Právě zde se poprvé představí vozy GT. Druhý závod sezóny se pojede v Macau, premiéra pro Virtual GP. V podstatě se jedná o druhé Monako, a to vypovídá o tom, že se bude jednat o velice náročný závod. Další premiérou pro Virtual GP bude návštěva amerického okruhu Laguna Seca. Legendární okruh, na kterém se nachází i slavná vývrtka. Úvodní část sezóny skončí v britském Brands Hatch, kde se pojede na kompletním okruhu, nikoliv na tom zkráceným. Vozy GT pak budou nahrazeny prototypy.

Prototypy

Ty se poprvé představí v belgickém Spa-Francorchamps v sobotu 9. června. Tento závod se však nebude konat v RE-PLAY studiu, ale na jedné z největších motoristických akcí v Česku, a to konkrétně na Legendách. Šestý závod sezóny nás vezme na německý okruh zvaný Nürburgring, tam se poprvé pojede na variantě B, tedy s rychlejší šikanou, kterou využívají vozy GT nebo WEC. Vozy F1 naopak využívají tu pomalejší. Pokud máte rádi noční závody, tak se vám bude líbit závod v Bahrajnu na okruhu Sakhir, který se vrací do kalendáře. Závěrečný závod prototypů nás opět zavede do USA, tentokrát do Austinu.

Formula Hybrid

Formulovou a závěrečnou část sezóny zahájí v sobotu 8. září britský Silverstone, který nám loni přinesl velmi dramatickou podívanou. Skvělou podívanou nabízí také rakouský Red Bull Ring, který v kalendáři rozhodně nesmí chybět. Předposlední závod sezóny nás vrátí do Itálie, a to konkrétně do Monzy, přezdívané Chrám rychlosti. Velké finále celé sezóny opět proběhne na japonské Suzuce, opět v rámci akce FOR GAMES.

 

ImolaMacauLagunaSecaBrandsHatch

 

SpaNurburgringSakhirAustin

 

SilverstoneRed Bull RingMonzaSuzuka Calendar2018

Přidat komentář / Add a comment