Štefanka čeká obhajoba titulu v barvách Republic of Gamers

Loňský šampion Virtual GP se již pomalu připravuje na náročný úkol, jímž bude udržet si mistrovský titul. Říká se, že obhajoba jako taková je mnohem těžší než zisk prvního titulu. Martin Štefanko však na to nebude sám, i v letošní sezóně ho bude podporovat Republic of Gamers. Tento tým již čeká třetí sezóna v rámci Virtual GP.

Nový ročník s názvem Mercedes-Benz Virtual GP přináší celou řadu změn. Tou nejdůležitější pro jezdce je, že se během sezóny vystřídají hned ve třech různých vozech. Závodníky tak čeká soutěž dovedností a schopností se adaptovat. Do pražského studia bude během sezóny dojíždět dvanáct soutěžících, kde budou proti sobě závodit na jednom místě. To vše opět s komentovanými živými přenosy a profesionální produkcí. Vítěz pak získá zápůjčku vozu Mercedes-Benz třídy A na celý jeden rok.

StefankoMartin Štefanko

Ačkoliv tomu není dávno, co získal svůj řidičský průkaz, již předtím patřil Martin mezi nejen to nejlepší na české sim racingové scéně, ale sbíral úspěchy i ve světě. Účastní se prestižních světových závodů na celé řadě simulátorů včetně rFactor 2. Je také součástí poloprofesionálního týmu Avid Chronic Racing, který se letos těší podpory značky Zakspeed. Kromě toho se zapojuje i do reálného závodění. V roce 2015 se zúčastnil RaceStar a několika motokárových závodů. Mimo ježdění také Martin občas komentuje různé závody v češtině i angličtině.

V současné době se chystá na svou již třetí sezónu v šampionátu Virtual GP. Celý loňský ročník se nesl ve znamení těsného souboje mezi ním a Michalem Šmídlem, až nakonec o všem rozhodl závěrečný podnik sezóny. Na okruhu v japonské Suzuce se dokázal v poslední kole posunout do čela a o pouhé tři body získal vytoužený premiérový titul. Ze 24 startů má na kontě pět vítězství.

Martine, letos tě čeká obtížný úkol obhajovat titul, a to v sezóně plné změn. Jak se na to připravuješ?

“Moje příprava bude probíhat stejně jako doposud. Je pravda, že nás letos čeká spousta změn, a že tu bude určitý tlak v cestě za obhajobou titulu, ale jediné, co můžu udělat je natrénovat co nejvíce kol, spolupracovat s lidmi z týmu na nastavení vozu, a pak už jen doufat v co nejlepší výsledek.”

Nabídne nový formát se třemi vozy vyrovnanější závody? V jaké kategorii budeš nejsilnější?

“Už v kvalifikaci tu byl náznak, že startovní pole bude letos nejvyrovnanější v historii Virtual GP, a to je jedna z věcí, na kterou se moc těším. Myslím si, že nejsilnější budu na konci sezony s vozem F1, protože s tím mám nejvíce zkušeností.”

Očekáváš změnu v rozložení sil? Zapojí se do bojů i nováčci?

“Máme více vozů a jezdci jsou čím dál lepší, takže věřím tomu, že šanci na úspěch má opravdu každý, včetně nováčků.”

ROG Stefanko

 

ROG

Republic of Gamers je speciální označení, které reprezentuje ty nejlepší produkty firmy ASUS určené speciálně pro náročné potřeby hráčů po celém světě. Logo Republic of Gamers, které bylo poprvé použito v roce 2006 na špičkových základních deskách určených pro přetaktování, je nyní obchodní známkou pro vynikající herní notebooky, nejlepší grafické karty a další hráčské příslušenství.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *