Barvy značky Thrustmaster bude i nadále hájit Honzík

Již třetí sezónu čeká ve Virtual GP značka Thrustmaster. Ačkoliv už není hlavním partnerem, i nadále zůstává důležitou součástí celého šampionátu jakožto dodavatel volantů, pedálů a dalšího příslušenství. Do týmu přišel v loňské sezóně Jaroslav Honzík, a ačkoliv nakonec v boji o titul nefiguroval, stále předváděl svou rychlost. Letos chce opět bojovat o titul a tento plán se Thrustmasteru zamlouvá, i proto Honzík v týmu i nadále zůstává.

Nový ročník s názvem Mercedes-Benz Virtual GP přináší celou řadu změn. Tou nejdůležitější pro jezdce je, že se během sezóny vystřídají hned ve třech různých vozech. Závodníky tak čeká soutěž dovedností a schopností se adaptovat. Do pražského studia bude během sezóny dojíždět dvanáct soutěžících, kde budou proti sobě závodit na jednom místě. To vše opět s komentovanými živými přenosy a profesionální produkcí. Vítěz pak získá zápůjčku vozu Mercedes-Benz třídy A na celý jeden rok.

honzikJaroslav Honzík

Jezdec známý pod svou přezdívkou „Jardier“ má spoustu zkušeností, a to i z reálného závodění. Zúčastnil se Ford Fiesta Cupu a získal titul v BMW 1 Challenge pro střední Evropu. Na virtuální scéně je pak několikanásobným mistrem v rFactoru a účastník mistrovství světa v iRacingu. V loňském roce se také zapojil do závodů v rámci Race Room šampionátů a dostal se až do velkého finále esports šampionátu německé série DTM, díky které se podíval na Hockenhemring.

I když v loňské sezóně nepřidal žádné vítězství, stále se řadí mezi ty nejúspěšnější závodníky a za poslední dvě sezóny získal celkově jedno druhé a jedno třetí místo. Za 23 startů nasbíral až neuvěřitelných 19 pódií, k tomu také 5 pole position a 3 vítězství. Do nové sezóny pak rozhodně vstupuje jako jeden z favoritů.

Poslední sezóna se ti Jardo nevydařila úplně dle představ. Co hodláš změnit, aby ses vrátil na čelo?

„Loňská sezóna nebyla úplně nejlepší, ale rozhodně bych řekl, že na čele jsem byl vidět hezky! Bylo tam pár pěkných momentů, třeba Silverstone. Ale bohužel jsem se celý rok pral s nastavením vozu a na kluky to nestačilo. Budu muset trochu více trénovat a na závody se připravovat. Vloni jsem byl na všechno sám a bylo to znát. Navíc mi neseděla formule, se kterou se závodilo.“

Myslíš, že díky novému formátu máš větší šanci uspět? Přeci jen se účastníš celé řady online závodů.

„Za nový formát jsem určitě rád, bude to hezké zpestření letošního ročníku a třeba to přiláká i nové fanoušky a závody budou zajímavější. Pro mě bude nejtěžší auta nastavit, a to tak, abych byl konkurenceschopný. Závodů jezdím hodně a na jiných simulátorech, tak to bude trochu nezvyk vrátit se k Assettu Corsa.“

Máš nějakého favorita na letošní rok? Případně, kdo se podle tebe o ten titul popere?

„Letos počítám opět s bojováním od začátku do konce s Martinem a Michalem a určitě se přidá Petr Doležal, kterého moc dobře znám a vím, jak je rychlý. Upřímně bych řekl, že naše čtveřice je to nejlepší, co si Virtual GP může přát.“

Honzik TM

 

Thrustmaster

Značka Thrustmaster, která byla založena již v roce 1992, je součástí společnosti francouzské společnosti Guillemot Corporation, která se specializuje na výrobu hardwaru a příslušenství pro PC a herní konzole. Thrustmaster nabízí široké portfolio produktů, které dokáží uspokojit nároky všech uživatelů od profesionálů po příležitostné hráče. Hlavní hodnoty této značky jsou shrnuty v mottu „vášeň, kvalita a inovace“, které vystihuje hlavní přednosti, které Thrustmaster svým zákazníkům nabízí. Reálný zážitek ze hry, nejnovější technologie, prvotřídní design a kvalita. Herní volanty, joysticky, gamepady, sluchátka a další specializované příslušenství Thrustmaster používají i profesionální virtuální závodníci. Nechte se vtáhnout do hry s profesionálním herním vybavením!

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *