SanDisk

Lukáš usedne do kokpitu stáje SanDisk Extreme Pro

Dalším nováčkem mezi týmy bude na startovním roštu společnost SanDisk, výrobce paměťových karet a záznamových médií patřící Western Digital. Ve Virtual GP bude vystupovat pod názvem SanDisk Extreme Pro Racing Team a hájit barvy této stáje letos bude Robin Lukáš. Ten se loni zúčastnil několika závodů jako náhradník, ale i tak letošní rok chce hlavně sbírat cenných zkušeností.

Nový ročník s názvem Mercedes-Benz Virtual GP přináší celou řadu změn. Tou nejdůležitější pro jezdce je, že se během sezóny vystřídají hned ve třech různých vozech. Závodníky tak čeká soutěž dovedností a schopností se adaptovat. Do pražského studia bude během sezóny dojíždět dvanáct soutěžících, kde budou proti sobě závodit na jednom místě. To vše opět s komentovanými živými přenosy a profesionální produkcí. Vítěz pak získá zápůjčku vozu Mercedes-Benz třídy A na celý jeden rok.

LukasRobin Lukáš

Robin se na startovním roštu objevil již v loňské sezóně, kdy působil jako náhradník. Do té letošní se pak rozhodl už kvalifikovat jako stálý jezdec, jelikož se chce učit od těch nejrychlejších. Zatím má velice málo zkušeností, protože s virtuálním závoděním začal až v roce 2015. Od té doby se však zlepšuje, což dokázal ve velice náročné kvalifikaci.

Během svých 4 startech ve Virtual GP dokázal vybojovat 3 body. Jeho nejlepším umístěním bylo zatím 9. místo, a to jak v kvalifikaci, tak i v závodě. Sám na nejvyšší příčky asi zatím mířit nebude, jelikož se stále cítí jako nováček, ale třeba díky novému formátu se třemi různými vozy dostane příležitost se i poprat s jezdci na špici.

Loni jsi působil jako náhradník, jak bys zhodnotil své dosavadní působení ve Virtual GP?

„Loňský rok jsem bral jako zkušební, scházela mi spousta zkušeností, takže jsem se snažil spíše učit než nějak útočit. Loňská formule byla opravdu specifická z pohledu pneumatik, kdy si člověk musel hlídat jejich teplotu kvůli přehřívání, a to mi ze začátku dělalo největší problém. Jediný závod, se kterým jsem byl spokojený, byla Monza, kde náročnost na pneumatiky nebyla taková a mohl jsem se do toho pořádně opřít. Pomáhal mi i Honza Frajbiš, za kterého jsem zaskakoval, takže bych mu chtěl tímto poděkovat za příležitost a popřát mu hodně zdaru do virtuálního i osobního života.“

Co máš za sebou ve světě virtuálních závodů? Zkoušel jsi i reálné závody?

„Kompetitivně závodit jsem začal ve virtuálním světě poměrně pozdě, a to v roce 2015, kdy jsem začal jezdit na simulátoru rFactor na tehdejší největší lize, kde závodili kluci jako Martin Štefanko, Martin Koštialik, Andrej Chlebec nebo Tom Procházka, a právě tam jsem zjistil, že při troše snahy mám šanci bojovat s těmi nejlepšími. Jakmile liga skončila, tak jsem se z rFactoru stáhl a začal jsem jezdit Assetto Corsa s ostřílenými jezdci z Virtual GP a tam vznikl ten první podnět tohle opravdu zkusit. Reálné závody jsem neměl zatím možnost vyzkoušet. Byl jsem dvakrát v životě na motokárách a upřímně – kdybych mohl, jezdil bych na nich pořád!“

Jaké máš cíle do letošní sezóny? A co říkáš na nový formát závodů?

„Zatím se stále cítím jako nováček a mám se pořád co učit, takže si žádné vysoké cíle nedávám. Určitě bych se rád podíval do středu pole, ale bude to těžké. O to mám větší motivaci se pořád zlepšovat. Nový formát se mi rozhodně líbí, protože je všestranný. Každému sedí více něco jiného, a právě to by mohlo dost zamíchat polem a učinit šampionát zajímavějším. Osobně si myslím, že každému vozu se při dávce snahy a tréninku dá přijít na kloub.“

SanDisk Lukas

 

SanDisk

Společnost SanDisk jako první vyvinula flashové karty pro ukládání dat a je jejich největším výrobcem na světě. Používá patentovanou, vysoko hustotní technologii, pro paměťové karty a ovládání. Společnost SanDisk má centrálu v kalifornském Milpitas a aktivity po celém světě, přičemž více než polovinu prodeje uskutečňuje mimo USA.

Přidat komentář / Add a comment