Legion

Zkušený Blažek pomůže vybudovat stáj Lenovo Legion

Ve čtvrté sezóně Virtual GP jako další nový tým uvidíme také Lenovo Legion. Herní značka známého výrobce notebooků a poskytovatele inovativních řešení pro datová centra vstupuje do šampionátu společně se zkušeným závodníkem Michalem Blažkem. Společně chtějí vybudovat silné základy pro úspěšnou stáj, což by se jim mohlo podařit hned v úvodu sezóny, kdy se bude jezdit s vozy GT, ve kterých si Michal věří. To prokázal již v kvalifikaci, ve které zvítězil.

Nový ročník s názvem Mercedes-Benz Virtual GP přináší celou řadu změn. Tou nejdůležitější pro jezdce je, že se během sezóny vystřídají hned ve třech různých vozech. Závodníky tak čeká soutěž dovedností a schopností se adaptovat. Do pražského studia bude během sezóny dojíždět dvanáct soutěžících, kde budou proti sobě závodit na jednom místě. To vše opět s komentovanými živými přenosy a profesionální produkcí. Vítěz pak získá zápůjčku vozu Mercedes-Benz třídy A na celý jeden rok.

blazekMichal Blažek

Jeden z nejmladších účastníků šampionátu, to je Michal Blažek, kterému je „pouze“ 18 let. Ve světě závodů se pohybuje od svých pěti let, a to díky rodinné firmě působící v rallycrossu. Michal se zároveň dostal i na řadu evropských závodů a potkal se se světovou špičkou. Jeho nejoblíbenější disciplínou je rallye, ale úspěšně závodí také v řadě online závodů s vozy GT.

Ve Virtual GP působí od poloviny první sezóny, kdy přišel jako náhradník. Celkem se zúčastnil 31 závodů, ve kterých nasbíral celkem 171 bodů. Jeho nejlepším výsledkem je zatím 4. místo. Ve formulích se totiž necítí úplně jistě, a tak ani nepatřil mezi ty nejrychlejší. Letos to ale může změnit, svkělé tempo ukázal již během kvalifikačního klání, kde nenašel přemožitele.

Jak se těšíš na letošní ročník Michale? Je pravda, že jsi původně neplánoval pokračovat?

„Těším se moc, jelikož je to letos něco nového. Je to pravda, nechtěl jsem, ale letos je to nová motivace, protože se nejedou jen formule, které pořád moc neovládám.“

Která kategorie vozů budou tvou silnou a která tvou slabou stránkou?

„Silnou stránkou budou určitě GTčka, bylo to vidět asi v kvalifikaci, to já prostě rád. Celkem se bojím té „placky“ (prototypu), bude to boj s tím autem spíš než s ostatními. A formule, to se uvidí, letos je to snazší než dříve.“

Jak vnímáš své šance na letošní rok? Bude pódium?

„Já ani nevím. Letos je to hrozně otevřené, jede se více tříd a uvidí se, kdo bude co lépe ovládat. Pódium? Letos snad už bude, doufám v to už dlouho, ale u GTček by to mohlo padnout. Tam si letos i věřím.“
Legion Blazek

 

Lenovo Legion Logo

Lenovo, společnost s obratem 43 miliard USD a člen globálního žebříčku Fortune 500, je lídr v poskytování inovativních řešení pro datová centra a spotřebitelských a komerčních technologií. Portfolio vysoce kvalitních a bezpečných produktů a služeb zahrnuje počítače (včetně legendární značky Think a vícerežimové YOGA), pracovní stanice, servery, storage, síťová řešení a software (včetně řešení ThinkSystem and ThinkAgile), chytré televize a rodinu mobilních produktů, jako jsou chytré telefony (včetně značky Motorola), tablety a aplikace.

Přidat komentář / Add a comment