Avast čeká druhá sezóna se Zoubkem

Globální lídr na trhu digitální bezpečnosti a ochrany, společnost Avast, se zúčastní i své druhé sezóny v šampionátu Virtual GP, a protože stabilita je klíčem k úspěchu, i v letošní sezóně bude jejich barvy hájit Petr Zoubek. Stanovit nějaké cíle je těžké, jelikož šampionát prochází výraznou změnou celého formátu, ale Zoubek je připraven těžit ze svých zkušeností a zabojovat o skvělé výsledky.

Nový ročník s názvem Mercedes-Benz Virtual GP přináší celou řadu změn. Tou nejdůležitější pro jezdce je, že se během sezóny vystřídají hned ve třech různých vozech. Závodníky tak čeká soutěž dovedností a schopností se adaptovat. Do pražského studia bude během sezóny dojíždět dvanáct soutěžících, kde budou proti sobě závodit na jednom místě. To vše opět s komentovanými živými přenosy a profesionální produkcí. Vítěz pak získá zápůjčku vozu Mercedes-Benz třídy A na celý jeden rok.

ZoubekPetr Zoubek

Na poli virtuálních závodů je Petr již spoustu let a má za sebou celou řadu závodů a šampionátů. I v jeho případě pak hrál velkou roli simulátor rFactor, na kterém oslavil celou řadu úspěchů, včetně ligy Max Power League. Právě tam ovládl virtuální sérii ADAC GT Masters. Kromě toho absolvoval i seriál závodů Kart Race. Závodění je však hlavně koníčkem, krom toho se věnuje natáčení a střihu hudebních videoklipů.

Svou debutovou sezónu zvládl Petr úspěšně, když skončil celkově pátý se 120 body. K tomu získal celkem 4 pódiová umístění, ale bylo jasné, že potenciál má mnohem větší. Nová pravidla však znamenají novou příležitost a není pochyb o tom, že se jí Petr s týmem Avast chopí.

Oznámení zákaznické stáje Avastu přišlo poměrně pozdě, na čem to ve tvém případě vázlo?

„V mém případě tady hrají roli i pracovní povinnosti, které mi mohou zkomplikovat situaci v průběhu sezony, tudíž se vyjednávání protahovalo.“

V minulé sezóně jsi se čtyřikrát dostal na stupně vítězů, jak bys to zpětně zhodnotil? A jaké máš cíle do letošní sezóny?

„Minulou sezonu hodnotím pozitivně, bylo pár dobrých výsledků, ale i nějaké špatné bohužel. Do letošní sezony nemám vůbec žádná očekávání, zúčastním se šampionátu hlavně proto, že mě to baví a až průběh sezony ukáže rozložení sil.“

Vidíš nováčky jako potencionální hrozbu? Znáš je?

„Nováčky neznám, tudíž nelze říct, zda budou nějakou hrozbou, každopádně čím větší konkurence, tím zajímavější závody budou, a to si určitě všichni přejeme.“

Jak se ti líbí nový formát? Která kategorie si myslíš, že pro tebe bude nejtěžší?

„Nový formát se mi určitě líbí, protože některým jezdcům více vyhovují právě jiné vozy, tudíž může být rozložení sil v každé části sezony jiné a určitě to hodně zatraktivní šampionát. Co se týče náročnosti, tak pro mne budou nejspíše výzvou historické prototypy, jelikož jsem s nimi doposud nezávodil.“

Zoubek Avast

 

Avast

Avast, světová jednička v oblasti digitálního zabezpečení, chrání na internetu více než 400 milionů lidí. Nabízíme produkty značek Avast a AVG, které chrání lidi a neustále rostoucí počet IoT zařízení před internetovými hrozbami. Naše síť detekce hrozeb je jednou z nejpokročilejších na světě a díky technologiím strojového učení a umělé inteligence dokáže okamžitě zjišťovat a zastavovat útočící hrozby. Bezpečnostní produkty Avastu pro mobilní zařízení, počítače s Windows a Macy se umístily na předních příčkách různých žebříčků a získaly certifikace od institucí jako VB100, AV-Comparatives, AV-Test, OPSWAT, ICSA Labs, West Coast Labs atd. Za Avastem stojí vedoucí globální private equity fondy CVC Capital Partners a Summit Partners.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *