Koštialik pilotem nové stáje Xiaomi GEEK

Slovenský závodník Martin Koštialik prošel náročným sítem v podobě kvalifikace a nyní ho čeká premiérový kompletní ročník šampionátu Virtual GP. V letošní sezóně bude hájit barvy nové stáje Xiaomi GEEK Racing Team, která je spojením jednoho z největších e-shopů v Česku CZC.cz a celosvětově známé značky telefonů.

Nový ročník s názvem Mercedes-Benz Virtual GP přináší celou řadu změn. Tou nejdůležitější pro jezdce je, že se během sezóny vystřídají hned ve třech různých vozech. Závodníky tak čeká soutěž dovedností a schopností se adaptovat. Do pražského studia bude během sezóny dojíždět dvanáct soutěžících, kde budou proti sobě závodit na jednom místě. To vše opět s komentovanými živými přenosy a profesionální produkcí. Vítěz pak získá zápůjčku vozu Mercedes-Benz třídy A na celý jeden rok.

KostialikMartin Koštialik

Do loňské sezóny se Martin zapojil až do posledních několika závodů, kdy působil jako náhradník. Ve světě virtuálního závodění ovšem není žádným nováčkem, různých šampionátů se účastní již od roku 2010 a od té doby absolvoval spoustu závodů a získal také řadu vítězství. I díky působení na online virtuální scéně se zná hned s několika jezdci Virtual GP. Ačkoliv v roce 2016 přestal závodit, tak právě díky Virtual GP se rozhodl pro svůj comeback.

Vzhledem k tomu, že do loňského ročníku naskočil až velice pozdě, tak jeho výsledky na papíře nevypadají dobře. Má za sebou pět startů, během kterých se jen snažil sžít s vozem a najít správné nastavení. V posledních závodech však již dokázal potrápit jiné jezdce ve středu pole a v kvalifikaci pak opravdu zabojoval. Není pochyb o tom, že si v roce 2018 vylepší své statistiky.

V loňském roce jsi přišel jako náhradník, co zatím říkáš na projekt Virtual GP?

„Virtual GP je presne ten projekt ktorý na Česko-slovenskej sim racingovej scéne chýbal. Samozrejme je tu niekoľko online líg, ale jazdenie online neposkytuje tu atmosféru keď sa všetci jazdci v štartovom poli nachádzajú v jednom miestnosti a bok po boku bojujú o každý centimeter trate. Táto atmosféra je to prečo sa aj ja účastným Virtual GP napriek tomu, že žijem ďaleko od Prahy.“

Co máš za sebou ve virtuálních závodech? A co reálné závodění?

„Vo svete virtuálnych závodov sa pohybujem už od roku 2010. Svoje prvé kroky som absolvoval v online lige F1-Liga.cz. Absolvoval som vyše 350 závodov a získal 56 víťazstiev. Jazdil som tu s mnohými jazdcami, ktorý sú aktuálne jazdcami Virtual GP ako napríklad Martin Štefanko, Andrej Chlebec alebo Robin Lukáš. V roku 2016 som ukončil svoje pôsobenie v online lige, naspäť k ligovému závodeniu som sa vrátil v polke roku 2017 svojou účasťou vo Virtual GP. Určite by som v budúcnosti rád okúsil závodenie v reálnych pretekoch, ale primárne by som sa chcel venovať tím virtuálnym.“

Vidíš tři různá auta jako velkou motivaci? Myslíš, že to je krok správným směrem?

„Jazda s jedným autom počas celej sezóny bola jedna z veci ktorá mi na Virtual GP vadila, pretože nie každému jazdcovi musí vybrané auto sedieť. Sám som to okúsil minulú sezónu, kde som mal veľké problémy zžiť sa s autom čo sa odrazilo aj na mojich výsledkoch. Tri rôzne autá počas sezóny poskytujú možnosť jazdcom, ktorým nesedí jazdiť s F1, umiestniť sa na predných miestach, takže je to určite zmena ktorú VGP potrebovala.“

Xiaomi GEEK Kostialik

 

Xiaomi logoCZC GEEK logo

Xiaomi je celosvětově známá značka mobilních telefonů a Eco systémů s širokým využitím. Cílem Xiaomi je udržet vysokou kvalitu a nízké ceny, a možná i právě proto se minulý rok stala čtvrtou nejprodávanější značkou chytrých telefonů na celém světě. V České republice oficiální zastoupení reprezentují firmy Witty Trade s.r.o. a Beryko s.r.o.

CZC.cz s.r.o. patří mezi největší a nejoblíbenější internetové obchodníky s počítači a elektronikou v České republice. Za 15 let své existence prodal 9 mil. produktů více než 2,5 mil. zákazníků. CZC.cz je držitelem mnoha ocenění a certifikátů, od Křišťálové lupy 2006 a 2007, certifikátů Gold Partner Microsoft či HP až po certifikát výjimečnosti společnosti TÜV SUD Czech či loga SOAP Sdružení na ochranu spotřebitelů.  CZC.cz je ryze česká firma a zaměstnává přes 130 zaměstnanců. Posláním firmy je pomáhat lidem bezstarostně objevovat a pořizovat si nové technologie.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *