Úvodní závod Mercedes-Benz Virtual GP 2018 hostí italská Imola

Zimní přestávka je za námi a je na čase přivítat zcela nový ročník šampionátu virtuálních závodů Virtual GP. S příchodem nového hlavního partnera značky Mercedes-Benz přichází celá řada změn, z nichž tou nejpodstatnější je nový formát, kdy na jezdce čekají během sezóny hned tři různé vozy. Všechno odstartuje již tuto sobotu 24. 3. s vozy Mercedes-AMG GT3. Úvodní klání hostí opět italská Imola, již tradiční dějiště zahajovacího podniku našeho šampionátu. Přímý přenos s komentářem můžete sledovat od 13:00 zde.

Samotný formát průběhu závodů se příliš nemění. V poledne začne trénink, který po jedné hodině vystřídá kvalifikace. Během samotného přenosu vám představíme jednotlivé účastníky letošního šampionátu a jejich nové vozy. Nebude chybět ani studio či zajímavé rozhovory. Vše však vyvrcholí kolem druhé hodiny hlavním závodem. Ten je nově měřený na čas a má délku 42 minut + 1 extra kolo. Nové vozy slibují velké drama, navíc kategorie GT je známá ostrými souboji kolo na kolo, kde nechybí ani nějaké to oťukávání.

V letošním roce nese těžké břemeno Martin Štefanko, opět s vozem stáje Republic of Gamers, který obhajuje loňský mistrovský titul. Největšími soupeři mu bude pravděpodobně dvojice jezdců v barvách stáje Predator, dvojnásobný šampion Michal Šmídl a Vojtěch Polesný. O svou pozici na čele chce zabojovat také Andrej Chlebec v týmu Alza Gaming, který přes zimu na sobě hodně pracoval. Kompletní seznam jezdců či letošní kalendář naleznete na našem webu.

Ani v letošním sezóně nechybí tipovací soutěž. Své tipy můžete posílat nejdéle do 12 hodin v den závodu, takže se nezapomeňte zúčastnit. Stejně tak i letos můžete už během závodu hlasovat pro svého Jezdce dne! Více informací o aktuální sezóně je k dispozici zde.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *