Sezonu Mercedes-Benz Virtual GP 2018 odstartoval nejlépe Michal Šmídl

Jezdec stáje Predator ujel na okruhu v italské Imole všem soupeřům a nový ročník profesionální ligy virtuálních závodů zahájil vítězstvím. V úvodním podniku, do kterého dvanáctičlenné pole vyrazilo se stejným vozem Mercedes-AMG GT3, skončil jako druhý Šmídlův týmový kolega Vojtěch Polesný. Třetí místo si po strhující bitvě zajistil Michal Blažek v barvách Lenovo Legion.

Šmídl jakožto šampión Virtual GP z let 2015 a 2016 ukázal svou rychlost již v kvalifikaci, v níž od samotného začátku vedl, pole position nakonec pečetil časem 1:41.787. Za jeho záda se v poslední minutě posunul na druhé místo Michal Blažek, který porazil do té doby druhého Petra Doležala, toho nakonec překonal i Vojtěch Polesný, takže nejlepšímu nováčkovi za volantem týmu SECCO+ zbyl konec druhé řady. Úřadující mistr Martin Štefanko z Republic of Gamers dokončil v bojích proti chronometru až jako osmý a potvrdil tak svá slova, že mu sportovní vůz kategorie GT3 nevyhovuje.

Imola Q

Po zhasnutí červených světel si první pozici pohlídal Michal Šmídl a ujal se vedení. Michal Blažek naopak zaznamenal slabší rozjezd, podlehl nejprve Polesnému a v nájezdu do první zatáčky i Doležalovi. Blažek však zabojoval a ještě v průběhu prvního kola předjel zpátky alespoň Doležala, ten se navíc v těsné konkurenci propadl až na šestou pozici.

Velkou smůlu měl Robin Lukáš z týmu SanDisk Extreme Pro Racing Team, když ve třetím kole dostal po souboji se Štefankem smyk a skončil v bariéře. Lukáš mohl pokračovat dál, ale na poslední příčce, na které závod také dokončil.

Imola

Druhý nováček letošní sezony Tomáš Procházka z týmu Vodafone ukázal divákům pohledný duel se slovenským jezdcem Andrejem Chlebcem ze stáje Alza Gaming, ale na zkušenějšího soupeře nakonec nevyzrál a dojel si pro jedenáctou příčku.

Martin Koštialik v sedadle Xiaomi GEEK Racing Team dlouho urputně vzdoroval Štefankovi s Petrem Zoubkem v Avastu, následně si však dokázal vytvořit pohodlný náskok a odmáván byl jako sedmý. Skupinku totiž dojel výše zmiňovaný Chlebec a se Zoubkem a Štefankem rozjel bitvu o každý centimetr trati. O zápolení dveře na dveře nebyla nouze. Chlebec se prokousal před oba rivaly a cílovou pásku proťal na osmé pozici před Štefankem a Zoubkem.

Imola

Do tempa se ve druhé polovině závodu dostal Jan Sýkora ze stáje LYNX, jenž začal dorážet na pátého Jaroslava Honzíka z týmu Thrustmaster. Zkušený virtuální pilot známý pod přezdívkou Jardier nicméně nezaváhal a Jakkiho před sebe nepustil, cílem však oba projeli těsně za sebou.

Absolutně nejvyrovnanější souboj ale předvedli jezdci o třetí místo, kde nakonec o lepší bronzové příčce pro Michala Blažka rozhodla urputná defenzivní, avšak čistá, jízda. Petr Doležal vytvořil na jednoho z tradičních účastníků Virtual GP enormní tlak, ale nenašel prostor, kudy by se dostal dopředu. Blažek si s vozem Mercedes-AMG GT3 oproti loňským monopostům náramně sedl a od debutu v úvodním ročníku 2015 zaznamenal nejlepší výsledek v podobě prvních stupňů vítězů. Doležalovi naopak při prvním startu ve Virtual GP premiérová bedna jen těsně unikla.

Imola

Vojtěch Polesný projel pod šachovnicovou vlajkou jako druhý se ztrátou pěti sekund za vítězným týmovým kolegou Michalem Šmídlem. Virtuálního pilota s přezdívkou Magic Michael možná ještě mrzí loňská prohraná bitva o titul, ale letošní sezonu zahájil v nejlepším možném stylu a celkově oslavil již 24. vítězství.

Imola TOP3

Imola R

Výsledky úvodního závodu z Imoly se shodují s průběžným pořadím. Druhý podnik Mercedes-Benz Virtual GP 2018 zavede startovní pole do úzkých uliček města Macau, a to v sobotu 14. dubna opět od 13:00. Do té doby můžete hlasovat v naší anketě Jezdec dne.

Imola S

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *