Macau

Na městském okruhu v Macau úřadoval Michal Šmídl

Pilot stáje Predator si udržel vítězný standard z Imoly a zvítězil podruhé v řadě. Druhý dokončil Petr Doležal ze stáje Secco+ a stupně vítězů doplnil Michal Blažek v barvách Lenovo Legion.

 

Na jezdce šampionátu Mercedes-Benz Virtual GP čekala uplynulou sobotu velká výzva. Druhý závod letošní sezony zavítal do ulic města Macaa. Technická a úzká trať měřící přes 6 km patří k jedněm z nejnáročnějších na světě a to platí jak v reálném světě, tak ve virtuálním prostředí. Není se tedy čemu divit, že řada jezdců na okruhu Guia závod nedokončila podle představ.

To však neplatilo pro lídra průběžného pořadí Michala Šmídla, který udělal první důležitý krok v kvalifikaci, když své už tak výborné tempo z tréninku ještě zlepšil a v bojích proti chronometru zajel pole-position v osobním rekordu. Čas 2:20.095 předčil Michalova očekávání o tři desetiny sekundy. První řadu doplnil úřadující šampión Martin Štefanko z Republic of Gamers. Slušná náplast na trápení z Imoly, kde dokončil až jako devátý.

Macau Kvalifikace

Start druhého závodu letošní sezony poznamenala hromadná kolize krátce po startu. Na výjezdu z rychlé druhé zatáčky ztratil kontrolu nad vozem Vojta Polesný. Šmídlův týmový kolega byl na dobré cestě smýkající vůz ještě ukočírovat, jenže na jeho zpomalení už nedokázal reagovat Jan Sýkora, který ho s definitivní platností vyslal do bariéry. Do incidentu se zapletlo několik dalších jezdců, ale právě dva výše jmenovaní vyvázli ze strkanice nejhůře a museli se dobelhat do boxů na opravu.

Závod však neutralizovala žlutá fáze, ve které pro lídra platí maximální rychlost 160 km/h, a do té doby, než se celé pole opět sjede dohromady. Za několik kol se tak závod s Polesným a Sýkorou na chvostu pole opětovně rozjel letmým startem.

Macau

Michal Šmídl nezaváhal ani při jednom typu startu, udržel si vedení a to v průběhu 18 kol postupně navyšoval. Cílovou pásku proťal jezdec stáje Predator neohroženě na prvním místě a to s téměř 8 sekundovým náskokem před Petrem Doležalem. Nováček z týmu Secco+ tak předvedl další výborný výkon, protože již v Imole sváděl boj o stupně vítězů. V Macau si pak ještě o další dvě příčky polepšil. Doležal se stejně jako tři týdny před tím utkal v souboji s Michalem Blažkem, jen s tím rozdílem, že za kratší konec provazu tahal tentokrát závodník týmu Lenovo Legion. Doležal s Blažkem si tedy z městského okruhu odvezli druhé a třetí místo.

Macau

Martin Štefanko si v Macau oproti prvnímu nevydařenému závodu polepšil a skončil čtvrtý. O pozici těsně pod bednou nicméně musel urputně bojovat. Jezdec v barvách stáje Republic of Gamers po restartu ztratil tři příčky a zvládl se prokousat zpět alespoň na nepopulární bramborovou příčku.

Vojta Polesný předvedl výbornou stíhací jízdu a z desáté pozice se vyhoupl na páté místo v cíli.

Jeden z letošních dvou stálých nováčků, Tomáš Procházka, kroužil v Macau více než polovinu závodu čtvrtý, ale hladové vlky v podobě Štefanka a Polesného za zády neudržel. Přesto je šestá pozice pro jezdce Vodafonu dobrým umístěním.

Macau

Andrej Chlebec byl odmáván jako sedmý, ale také on mohl dopadnout lépe. Závodník Alza Gaming přehnal jeden ze soubojů s Martinem Štefankem, při němž poničil svůj Mercedes-AMG GT3 o vnější svodidla ve druhé zatáčce a od té doby kvůli poškození zpomalil.

Pilot stáje LYNX Jan Sýkora se po smolné kolizi na startu nedostal výš, než na osmé místo. Devátý dokončil nepovedený závod Martin Koštialík z Xiaomi Geek Racing týmu, kterému podle vlastních slov městský okruh vůbec nesedl.

Macau

Nováček Pavel Reigl prožil u stáje Thrustmaster jakožto záskok za nemocného Jaroslava Honzíka doslova křest ohněm. Na nejnáročnější trať v kalendáři měl čas trénovat pouhé tři hodiny. I tak předvedl solidní výkon a cílovou pásku proťal v závěsu za Koštialíkem.

Výsledkovou listinu uzavřel jedenáctou příčkou Robin Lukáš ve službách týmu SanDisk  a v cíli rozhodně spokojený nebyl. Chaos v prvním kole jej posunul na šesté místo, to ale po chybě ve střední technické pasáži neudržel. Lukášovým cílem zůstávají pro nadcházející závody pozice ve středu pole.

Macau

Třetím závodem Mercedes-Benz Virtual GP 2018 je 28. dubna americký okruh Laguna Seca. Program zahájíme předzávodním livestreamem na facebookovém profilu Virtual GP. Ve 13:00 rozjedeme hlavní přímý přenos na platformách Twich, Youtube a Facebook. Do té doby můžete hlasovat v naší anketě Jezdec dne. Nezapomeňte se rovněž zúčastnit naší tipovací soutěže, kterou máme na našem webu.

Macau TOP3 Macau Závod Macau Šampionát
Komentáře / Comments: 1
  1. Reply Šmídl v Macau první, Polesný skončil v bariéře - Svět eSportu 15.4.2018 at 18:17

    […] Zdroj: virtualgp.cz […]

Přidat komentář / Add a comment