Laguna Seca

Ohlédnutí za první fází sezony s vozy Mercedes-AMG GT3

Šampionát Mercedes-Benz Virtual GP 2018 má za sebou první fázi sezony s vozy Mercedes-AMG GT3. S těmito stroji bojovala dvanáctka nejlepších sim racerů z České a Slovenské republiky v závodech v Imole, v Macau, v Laguně Sece a naposledy v Brands Hatch.

Brands Hatch

Jasným králem této části sezony byl Michal Šmídl z týmu Predator, který v kvalifikaci čtyřikrát získal pole position a v závodech si dojel pro čtyři vítězství. Druhý nejlepší výkon předvedl Michal Blažek ze stáje Lenovo Legion, který třikrát vybojoval bronz a jednou čtvrtou příčku. Průběžně třetí je Vojtěch Polesný ze stáje Predator, jenž rozjel sezonu výborným druhým místem, ale po slabším Macau a Laguně zaznamenal další stupně vítězů opět až v Brands Hatch.

Někomu zkrátka sedly sportovní vozy kategorie GT3 více a někomu méně. Vybrané jezdce jsme poprosili o zhodnocení první čtveřice závodů.

Robin Lukáš z týmu SanDisk Extreme Pro Racing prožil v první fázi sezony spíše trápení. Na první bod dosáhl až při čtvrtém závodu.

„Progres byl, ale jinak hrozná smůla, katastrofa. Na začátku sezony jsem říkal, že bych chtěl útočit na pozice kolem středu pole, nakonec jsem byl rád i za TOP 10. Desítka se mi v Brands Hatch nakonec podařila, ale jen na úkor Martina Koštialika, který měl problémy s technikou,“ konstatoval Lukáš.

Robin Lukáš - SanDisk

Tomáš Procházka dokončil jako nováček v barvách Vodafone třikrát těsně za body. Nejlepší výsledek si připsal v Macau šestou pozicí.

„V mém případě probíhala část sezony s vozy GT3 nahoru a dolů. Jednou se daří a jednou zase ne. Chtěl bych své výsledky ustálit a držet se v elitní desítce a sbírat body. Rád bych se již vyvaroval 11. pozice, na níž jsem z těchto čtyř závodů skončil hned třikrát,“ hodnotil svůj výkon Procházka.

Naopak Martin Koštialik zase třikrát bodoval, přesto jednoduché závody neprožil.

„Vozy GT3 mi nikdy pořádně neseděly, a to ani tady, ani na jiných simulátorech. Hodně jsem se ale snažil zajíždět dobré výsledky a také si myslím, že jsem v těch čtyřech závodech podal solidní výkon. Brands Hatch mi to ale nakonec trochu zkazilo. Jsem rád, že se přesouváme k další části sezony,“ popsal zástupce Xiaomi GEEK Racing.

Martin Koštialik - Xiaomi GEEK

Jan Sýkora v barvách LYNX měl sice dobrou rychlost, jeho snahu však zkazily dvě havárie po startu. V Macau jej sestřelil Vojtěch Polesný z Predatoru a v Laguně ho nachytal pevný kužel zabudovaný na konci bílé čáry dělící trať a výjezd z boxů.

„Ze čtyř závodů můžu hodnotit tak dva, protože v polovině případů jsem havaroval na startu. Každopádně já jsem 13 let závodil pouze s monoposty a nic jiného pořádně neznám, s vozy GT3 jsem nikde jinde nejezdil na limitu. Proto jsem to čekal mnohem horší, než jak to nakonec dopadlo. V kvalifikacích jsem byl třikrát pátý a jednou sedmý. Z podniků, kde jsem nehavaroval, tedy v Imole a v Brands Hatch, jsem si odvezl šesté, resp. sedmé místo, což je polovina startovního pole a pro mě super výsledek,“ uzavírá první část roku jediný pilot, který se zúčastnil všech závodů historie hlavního šampionátu Virtual GP.

Jan Sýkora - LYNX

Výkony Andreje Chlebce z týmu Alza Gaming zatím hodně ovlivňuje psychika.

„Očekával jsem lepší výsledky, protože v každém závodě se vždy dopustím nějaké chyby. Držím se ve vyrovnaném středu pole a stačí skutečně jen kousek a budu jezdit výš, ale zatím nedokážu předvést čistý výkon na hraně,“ vysvětlil slovenský závodník.

Jaroslav Honzík drží pro Thrustmaster šestou příčku průběžného pořadí. Jeden závod ale vynechal, v Macau za něj zaskakoval náhradník Pavel Reigl.

„Vozy Mercedes-AMG GT3 jsou skvělé a zábavné. Prožili jsme velice vyrovnané závody, především pak od čtvrtého místa dozadu jezdilo pole s těsnými rozdíly. Já osobně jsem rád, že tahle fáze sezony už skončila a můžeme se těšit zase na něco nového. Podle mě to bude skvělé zpestření,“ řekl v cíli Honzík.

Zcela jiný průběh sezony, než kdy dříve zažil Michal Blažek, který s vozem GT3 položil výborný základ pro zbytek roku. Pilot Lenovo Legion je zatím celkově je druhý s náskokem dvou bodů na Vojtěcha Polesného.

„Vozy GT3 jsem si užil, bavilo mě to a sedly mi. Očekával jsem, že tohle pro mě bude silná část sezony. Ale i tak jsem rád, že přichází nová fáze, protože se vítěz taky někdy musí změnit a někdo by už měl Michala Šmídla porazit,“ uzavřel první část roku Blažek.

Michal Blažek - Lenovo Legion

A to je z první fáze letošní sezóny na vozech Mercedes-AMG GT3 vše. Již tuto sobotu se vše znovu rozjede, tentokrát s historickými prototypy Mercedes-Benz C9 z dílen Sauberu! První informace přinese na konci týdne v našem poněkud speciálním preview.

Přidat komentář / Add a comment