Spa Preview

Belgické Spa rozehraje novou kapitolu sezony s prototypy

Letošní sezona Mercedes-Benz Virtual GP 2018 se od těch předchozích liší v tom, že jezdci během sezony vystřídají tři vozy. Poté, co virtuální piloti v předchozích čtyřech závodech usedli do Mercedesu-AMG GT3, musí se pro nadcházející podnik naučit krotit historický prototyp Mercedes-Benz C9 1989, legendární stroj, který před 19 lety až na jednu výjimku vyhrál všechny závody světového šampionátu sportovních vozů. Během kvalifikace na podnik 24h v Le Mans zaznamenal „stříbrný šíp“ na dlouhé rovince Mulsanne úchvatnou rychlost 400 km/h.

Takových rychlostí se sice v rámci pátého závodu Mercedes-Benz Virtual GP 2018 ve Spa-Francorchamps určitě nedočkáme, každopádně se ale můžeme těšit na napínavé souboje. Závodit s prototypem osazeným pětilitrovým osmiválcovým motorem se dvěma turby totiž není žádný legrace. Nudu a šeď tedy rozhodně nečekejte!

„Historická auta mi na ostatních simulátorech vždy seděla, takže jsem sám zvědavý, jaké výsledky tu budu podávat. Zároveň z toho ale mám trochu strach, protože jsem slyšel, že ty prototypy jsou celkem slušné bestie. Takže uvidím, sám nevím, co můžu očekávat,“ vysvětluje Martin Koštialik z týmu Xiaomi GEEK.

„Na prototypy se těším, ale zároveň z nich mám strach. Ještě jsem je nezkoušel a podle ohlasů ostatních to bude maso, především kvůli nastavování vozu. Setup tady rozhoduje hodně,“ je si vědom náročnosti Tomáš Procházka v barvách stáje Vodafone.

Spa Preview

„Jsou to hrozně těžká auta a určitě mi budou dělat problém. Všichni říkají, že i na čtvrtý převodový stupeň se protáčí kola, takže to není zas taková sranda s tím jezdit. Ale naučit se to chci, bude to zase nová zkušenost. Je to pro mě obrovská výzva a kdo ví, třeba na tom budou ostatní i hůř,“ konstatuje Robin Lukáš ze SanDisk Extreme Pro Racing.

„Už se nemůžu dočkat prototypů, přichází nová výzva a velké zpestření sezony. Jsem zvědavý, co tahle část roku přinese. Já jsem tento vůz ještě pořádně nezkoušel, možná někdy před dvěma lety, ale čekám, že to bude masakr. Čeká nás šílená rychlost a ze začátku možná lehce opatrnější souboje, každopádně to ale bude zajímavé,“ líčí Jaroslav Honzík, který hájí Thrustmaster.

„Moc se těším, bude to pro mě novinka, protože jsem zatím jezdil pouze s novými prototypy, takže uvidím, jak mi to sedne a jak zvládnu vyladit nastavení. Myslím si, že rozložení sil ve startovním poli se oproti první fázi sezony změní, přeci jen je to oproti Mercedesu-AMG GT3 zcela jiné auto. Co se týče letošního roku, právě nyní nás čeká nejnáročnější vůz na ovládání. U tohoto vozu se ukáže, kdo má talent a cit, a kdo zkrátka umí,“ řekl po Brands Hatch čtvrtý jezdec průběžného pořadí a zástupce Republic of Gamers Martin Štefanko.

Spa Preview

„Určitě se na novou část sezony těším, prototypy jsou mojí nejoblíbenější formou závodění. Zatím můžeme být jako tým Predator spokojeni. Můj kolega Vojta Polesný sice nedokončil pokaždé na stupních vítězů, alespoň jsme však získali čtyři vítězství v řadě, z čehož máme velkou radost,“ konstatuje lídr průběžného pořadí Michal Šmídl.

Belgický okruh Spa-Francorchamps měří úctyhodných 7 kilometrů a je tak nejdelší tratí v kalendáři. Místo, po kterém dostaly název všechny ostatní světové lázně, je velkou výzvou pro všechny jezdce. Trať má přírodní profil s klesáním a stoupáním, dlouhými rovinkami, rychlými i pomalými zatáčkami. Třešničkou na dortu je zatáčka všech zatáček, Eau-Rouge.

Průběžné pořadí vede před pátým závodem letošní sezony Michal Šmídl se 102 body a náskokem 45 bodů na druhého Michala Blažka (Lenovo Legion). O další dva body zpátky je Vojtěch Polesný. Po pěti bodech pak ztrácí Martin Štefanko i Petr Doležal (SECCO+), který kompletuje elitní pětku tabulky.

Brands Hatch Vysledky

Pátý závod Mercedes-Benz Virtual GP 2018 bude opět možné sledovat prostřednictvím přímého přenosu v sobotu od 13 hodin. Závod samotný, který startuje ve 14 hodin, je pak vypsaný na přibližně 42 minut + 1 extra kolo. Novinkou bude zahřívací kolo a letmý start. Chybět nebude ani tentokrát hlasování pro Jezdce dne a i nadále se můžete zúčastnit naší tipovací soutěže o elegantní hodinky Mercedes-Benz v hodnotě 13 tisíc korun.

Více informací o aktuálním ročníku je k dispozici zde. Na našem webu nalenzete také kompletní seznam jezdců a týmů nebo kompletní kalendář letošní sezóny 2018.

Živý přenos můžete sledovat na:

Přidat komentář / Add a comment