Nürburgring Preview

Šestý závod sezóny na německém Nürburgringu

Letní prázdniny začínají a to znamená, že letošní ročník šampionátu Mercedes-Benz Virtual GP 2018 uzavře svou první polovinu. Dvanáctka nejrychlejších vyrazí na svůj druhý závod s prototypy Mercedes-Benz C9 1989 na německý okruh Nürburgring, který hostil celou řadu velkých závodů a tak nemůže chybět ani v kalendáři Virtual GP. Stáj Predator v čele s Michalem Šmídlem zatím zůstává neporažená, ale dočkáme se v Německu nového vítěze?

Poslední závod v belgickém Spa-Francorchamps ukázal, že prototypy nejsou vůbec snadné stroje na ovládání. Tyto bestie nyní míří na náročný Nürburgring, známý pro své nástrahy a náročné zatáčky. Na trati se tentokrát neobjeví Robin Lukáš, kterého v kokpitu stáje SanDisk nahradí nováček Dominik Tofel.

V průběžném pořadí zatím neohroženě vede Michal Šmídl s náskokem neuvěřitelných 60 bodů na druhého Michala Blažka v barvách Lenovo Legion, tato stáj navíc předvede na německém okruhu svůj nový design. Na Blažka se dotahuje také Petr Doležal za SECCO+ zásluhou skvělého druhého místa ze Spa. Čtvrtou příčku drží druhý pilot stáje Predator Vojtěch Polesný, a to s 57 body, což je o sedm bodů víc než má loňský šampion a pilot týmu Republic of Gamers Martin Štefanko.

Šampionát po Spa

I tentokrát lze závod Mercedes-Benz Virtual GP 2018 sledovat živě prostřednictvím přímého přenosu v sobotu od 13 hodin. Závod pak startuje ve 14 hodin a je vypsaný na přibližně 42 minut + 1 extra kolo, navíc nechybí ani zahřívací kolo a letmý start. Jako vždy můžete hlasovat pro svého Jezdce dne či se zúčastnit naší tipovací soutěže o elegantní hodinky Mercedes-Benz v hodnotě 13 tisíc korun.

Více informací o aktuálním ročníku je k dispozici zde. Na našem webu nalenzete také kompletní seznam jezdců a týmů nebo kompletní kalendář letošní sezóny 2018.

Živý přenos můžete sledovat na:

Přidat komentář / Add a comment