F1 Esports

Michal Šmídl a Martin Štefanko ve finále soutěže F1 Esports Series

V pondělí 9. července se konal draft do finální části oficiální esport série Formule 1 s názvem F1 Esports Series. V rámci tohoto draftu si 9 reálných týmů z královny motorsportu volilo své zástupce a mezi vybranými byli i dvojnásobný šampion Virtual GP Michal Šmídl a také loňský šampion Martin Štefanko.

F1 Esports Pro Draft

Letošní ročník je první kompletní sezónou projektu F1 Esports. Do globální kvalifikace se zapojilo přes 66 000 účastníků z více než 100 zemí, ale pouze 40 nejlepších se mohlo vydat na britský Silverstone a následně do Londýna na takzvaný Pro Draft, tedy výběr hráčů týmy ve stylu zámořských sportovních soutěží. Z této hrstky finalistů jen následně 16 vyvolených dostalo příležitost soutěžit ve finální části letošní F1 Esports Series.

Tým Haas F1 Team si v draftu zvolil jako své dva zástupce české závodníky. První na řadu přišel Martin Štefanko, hned jako celková 3. volba draftu, která v letošní sezóně Mercedes-Benz Virtual GP obhajuje společně se stájí Republic of Gamers svůj loňský titul. Později ho jako celková 14. volba doplnil také Michal Šmídl, nyní závodící za Acer Predator a již dvojnásobný vítěz šampionátu Virtual GP v letech 2015 a 2016.

F1 Esports Pro Draft

Martin Štefanko, který letos oslaví dvacáté narozeniny, má za sebou 30 startů v šampionátu Virtual GP. Z toho hned ve 14 případech dokončil na pódiu, slavil 5 vítězství a zajel 4 nejrychlejší kola závodu.

„Musím říct, že cítím obrovskou úlevu, protože ty výzvy mi tady moc nešly, ale hádám, že Haas F1 Team vidí můj potenciál a věří mi, takže jsem opravdu šťastný,“ řekl bezprostředně po draftu všem přítomným novinářům a divákům Martin Štefanko.

„Být součástí týmu Formule 1 a reprezentovat jej je pro mě obrovská čest a splněný sen. Věřím, že to bude velký krok kupředu v mojí kariéře i osobním životě. Budu se snažit společně s Michalem dosáhnout co nejlepších výsledků a doufám, že spolupráce s týmem Haas F1 Team bude na vysoké a profesionální úrovni. Chtěl bych samozřejmě poděkovat rodičům, přátelům a všem fanouškům za velkou podporu,“ dodal později Martin Štefanko.

F1 Esports Pro Draft

Třiadvacetiletý Michal Šmídl se účastnil Virtual GP již od samého začátku. Na kontě má 40 startů a fantastických 39 pódií. Z vítězství se těšil ve 28 případech a nejrychlejší kolo si připsal hned v 8 závodech.

„Samozřejmě je skvělé se připojit k reálnému týmu F1. Přesně kvůli tomuhle jsem se 10 let věnoval sim racingu a tvrdě pracoval ve všech směrech. Je to velký krok vpřed pro moji kariéru a velké zadostiučinění pro mé rodiče. Jsem velmi rád, že si mě Haas F1 Team zvolil jako svého hlavního jezdce. Věříme, že s Martinem dokážeme v nadcházející Pro Series velké věci. Chtěl bych poděkovat tátovi, mámě a celé rodině za velkou podporu po celou dobu mého virtuálního závodění. Také svým kamarádům, kolegům z práce a nejbližším lidem v mém okolí,“ poslal zprávu přímo z draftu dvojnásobný šampion Michal Šmídl.

Celý F1 Esports Pro Draft trval dvě hodiny a diváci ho mohli sledovat živě prostřednictvím oficiálního Facebooku Formule 1. Kromě toho ho také vysílala řada světových televizí, včetně britské Sky Sports F1. Navíc se celá akce těší velké pozornosti motoristických, sportovních i herních médií.

Závěrečná fáze F1 Esports Series odstartuje na podzim, kde piloty čeká boj o titul a týmy se mohou těšit na prize money v celkové hodnotě 200 000 dolarů, v přepočtu 4,5 milionů korun.

Pro Virtual GP je toto další velký krok vpřed, který ukazuje, že jezdci v tomto šampionátu patří mezi světovou špičku, a to nejen na trati, ale také mimo ni. Právě i tento aspekt vypořádat se s mediálními a dalšími povinnostmi byl během draftu rozhodující.

Oficiální záznam celého F1 Esports Pro Draft (v angličtině)

WATCH NOW: The first ever F1 Esports Series Pro Draft, live from London

Nine pro F1 Esports teams looking for talent 🤩The 40 quickest drivers in the world 🎮Who will they choose? 🤔

Zveřejnil(a) F1 dne Pondělí 9. červenec 2018

Přidat komentář / Add a comment