Silverstone Preview

Formule si odbydou premiéru na okruhu Silverstone

V sobotu začne třetí a závěrečná část letošní sezóny Mercedes-Benz Virtual GP 2018. Dvanáct závodníků tentokrát usedne do moderních hybridních formulí z dílen Race Sim Studia, originálních monopostů postavených podle specifikace vozů Formule 1 z roku 2017. Při této příležitosti pak na jezdce čeká opět klasický okruh, a to kolébka motorsportu – britský Silverstone. Dokáže někdy v devátém závodu sezóny sesadit Michala Šmídla (Predator) z trůnu?

Již potřetí v sezóně přichází velká změna a lze očekávat, že se opět dočkáme jiného rozložení sil ve startovním poli. Martin Štefanko (Republic of Gamers) by se rád vrátil na vítěznou vlnu, ale to musí nejprve porazit svého rivala, a také týmového kolegu z F1 Esports, Šmídla. Tomu tentokrát stačí jen dojet v TOP 4 a může slavit zisk cenného titulu a následně i roční zápůjčku vozu Mercedes-Benz třídy A. Štefanka čeká maximálně boj o druhé místo, musí ovšem překonat Petra Doležala (SECCO+) a Michala Blažka (Lenovo Legion).

Právě Doležal ale kvůli jiným povinnostem závod na okruhu Silverstone nepojede. Nahradí ho Pavel Reigl, kterého po závodě v Macau čeká druhý start ve Virtual GP. Tehdy zaskakoval za Jaroslava Honzíka za volantem vozu Thrustmaster. Vysoké ambice mají dva slovenští zástupci, Andrej Chlebec (Alza Gaming) a Martin Koštialik (Xiaomi GEEK), oba pomýšlejí na pódiová umístění. Zlepšení očekávají také Jan Sýkora (Eclot-LYNX) a Vojtěch Polesný (Predator), který by se rád odpoutal od svých nezdarů a začal opět sbírat důležité body a pódiová umístění.

Austin S

Ani s devátým podnikem sezóny Mercedes-Benz Virtual GP 2018 se pro diváky nic nemění. Formulovou premiéru bude možné sledovat živě prostřednictvím našeho webu v sobotu od 13 hodin. Závod samotný odstartuje ve 14 hodin a je vypsaný na 26 kol, trvat by měl přibližně 45 minut a opět se startujte klasicky pevným startem! Hlasovat můžete pro svého Jezdce dne či se zúčastnit naší tipovací soutěže o elegantní hodinky Mercedes-Benz.

Více informací o aktuálním ročníku je k dispozici zde. Na našem webu naleznete také kompletní seznam jezdců a týmů nebo kompletní kalendář letošní sezóny 2018.

Živý přenos můžete sledovat na:

Přidat komentář / Add a comment