Desátý podnik sezóny na úpatí Alp

Ačkoliv Michal Šmídl ze stáje Predator má titul jasný, sezóna i nadále pokračuje a je stále o co bojovat. V sobotu čeká dvanáct závodníků již desátý podnik letošní sezóny Mercedes-Benz Virtual GP 2018. S formulemi tentokrát budou závodit na úpatí Alp, na okruhu Red Bull Ring v Rakousku. A podle časů z testů to vypadá na opravdu těsný závod!

Šmídl měl možná zcela dominantní první polovinu sezóny, ale v té druhé už je favoritů na vítězství poněkud více. Martin Štefanko v barvách stáje Republic of Gamers vyhlíží svou příležitost, a ta by mohla přijít právě na Red Bull Ringu. Zde navíc Šmídla v minulosti několikrát potrápila závěrečná zatáčka okruhu. V roce 2016 přenechal vytoužené první vítězství Jaroslavu Honzíkovi, nyní jezdci týmu Thrustmaster. A loni se kvůli chybě musel naopak hodně bránit dotírajícímu Štefankovi.

Do boje o první příčky se po přechodu na formule zapojí také slovenský pilot Andrej Chlebec. Ten si s vozem Alza Gaming dojel na okruhu Silverstone pro druhé pódium sezóny a nyní míří ještě výše. Tentokrát se představí celé startovní pole v klasickém složení. Do kokpitu vozu stáje SECCO+ se vrátí Petr Doležal, aby se pokusil zabojovat o celkové druhé místo v šampionátu. O to se kromě něj a Štefanka pere také Michal Blažek za Lenovo Legion. A právě Chlebec tím vším bezpochyby také zamíchá.

Silverstone

Samozřejmě ani tentokrát nechybí živý přímý přenos z desátého závodu sezóny Mercedes-Benz Virtual GP 2018. Program začíná již v sobotu ve 13 hodin na klasických místech. Odkazy na jednotlivé streamy jsou k dispozici pod tímto článkem. Závod jako vždy startuje ve 14 hodin a je vypsaný na 38 kol. Hlasovat můžete pro svého Jezdce dne či se zúčastnit naší tipovací soutěže o elegantní hodinky Mercedes-Benz.

Více informací o aktuálním ročníku je k dispozici zde. Na našem webu naleznete také kompletní seznam jezdců a týmů nebo kompletní kalendář letošní sezóny 2018.

Živý přenos můžete sledovat na:

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *