Silverstone korunoval staronového krále, šampiónem je Šmídl!

Devátý závod sezony Mercedes-Benz Virtual GP 2018 s předstihem rozhodl o mistrovi letošní sezony. Celkovým vítězem se stal Michal Šmídl. Jezdec týmu Predator kraloval virtuálnímu seriálu v letech 2015 a 2016, loni jej po vyrovnaném souboji sesadil z trůnu Martin Štefanko, ale letos převzal titul zase zpět.

Dosavadním průběhem sezony prošel Šmídl zcela bez zaváhání, když vyhrál všech devět podniků z celkových dvanácti a pokaždé přitom startoval z pole-position. Magic Michael se tak již nyní může chlubit titulem trojnásobného šampióna Virtual GP, nicméně aktuální ročník ještě zdaleka neskončil. Na programu je ještě rakouský Red Bull Ring, italská Monza a japonská Suzuka.

A jak dopadl úvodní závod s monoposty Formula Hybrid 2017 na Silverstonu? Nejrychlejší čas zajel v kvalifikaci právě Michal Šmídl, který vstupoval do závodu s vědomím, že pokud dokončí v první osmičce, tak se může z největší pravděpodobnosti těšit ze zisku titulu. Ze druhé pozice startoval Martin Štefanko z Rebublic of Gamers, ten ho ale v boji o titul letos neohrožuje. Dosud nejlepší kvalifikaci sezony předvedl třetí Andrej Chlebec z Alza Gaming, ve druhé řadě jej doplnil Jaroslav Honzík ze stáje Thrustmaster. Devátý skončil v souboji s časem Pavel Reigl v barvách SECCO+, jakožto náhradník za Petra Doležala. Technické problémy nepustily do závodu Tomáše Procházku z týmu Vodafone.

Silverstone

Po zhasnutí červených světel se vedení ujal Šmídl těsně následovaný Štefankem, za nimi jel Chlebec, Honzík a Polesný. K potížím došlo ve druhé polovině startovního pole. Jan Sýkora ze stáje Eclot-LYNX dobře odstartoval a do třetí zatáčky se pokusil vnitřkem získat další pozici, jenže Michal Blažek za volantem Lenovo Legion si jej nevšiml a roztočil ho.

Silverstone

Sýkora spadl na desáté místo a z těsné blízkosti sledoval souboj mezi Martinem Koštialikem z Xiaomi GEEK a Petrem Zoubkem v kokpitu Avastu a sám se brzy přidal. Sýkora předjel Zoubka a do pasáže zatáček Maggots a Becketts najížděl bok po boku s Koštialikem. Po kontaktu se ale slovenský pilot roztočil a vylétl mimo trať. Za rovinkou u hangárů se pustil Zoubek do Sýkory, jenže při následném brzdění nezvládl svůj monopost a udělal hodiny.

Ze špičky zajel do boxů nejdříve Štefanko a to na konci sedmého kola. Šmídl se zastávkou čekal o jedno kolo déle, ale zpátky na trať se vrátil opět na první pozici. Velice dlouho ale zůstával na trati s tvrdší sadou pneumatik Vojtěch Polesný, týmový kolega Šmídla u Predatoru. Když jej však stájový parťák na rychlejší směsi gum dostihl, nekladl tak zcela logicky žádný odpor. To samé však následně platilo i v situaci se Štefankem.

Silverstone

Polesný zvolil opačnou strategii, než většina soupeřů, a společně s Koštialikem a Robinem Lukášem ze SanDisku obuli super měkké pryže až v závěrečné třetině závodu. Jezdec Predatoru se tak mohl v posledních kolech dotáhnout na Blažka, s nímž svedl zajímavý souboj o páté místo. Ve 24. kole z 26 ukázal Polesný úspěšný předjížděcí manévr.

Silverstone

Těsně pod stupni vítězů dokončil Jaroslav Honzík z Thrustmasteru a čtvrtou pozicí vyrovnal svůj nejlepší výsledek z letošní sezony. Andrej Chlebec z Alzy stanul podruhé na stupních vítězů. Druhý dokončil Martin Štefanko a vítězstvím si předčasně zajistil titul Michal Šmídl.

Silverstone

Sezona Mercedes-Benz Virtual GP 2018 se nyní přesune na trať Red Bull Ring ležící na úpatí Alp v Rakousku. Desátý závod se pojede 22. září od 13:00. Opět můžete hlasovat v anketě Jezdec dne a nezapomeňte ani na naši tipovací soutěž.

Silverstone

Silverstone

Silverstone

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *