Monza

Dramatický závod v Monze vyhrál Šmídl, Štefanko se probojoval celým polem

Okruh v italské Monze hostil předposlední podnik letošní sezóny. Ani tentokrát nenašel pilot stáje Predator Michal Šmídl přemožitele a získal již jedenácté vítězství z jedenácti závodů. Skvěle se předvedl rovněž náhradník Dan Liščák v barvách SECCO+, když dokončil při svém návratu do VIrtual GP na pódiu.

Ani tentokrát se překvapení nekonalo a Michal Šmídl obsadil s vozem Predator pole position. V první řadě ho ovšem překvapivě doplnil Jan Sýkora za LYNX. Až třetí startoval Martin Štefanko (ROG), který porazil Daniela Liščáka. Ten zaskakoval v týmu SECCO+ za Petra Doležala. Dále se umístili Andrej Chlebec (Alza Gaming), Michal Blažek (Lenovo Legion), Martin Koštialik (Xiaomi GEEK), Vojtěch Polesný (Predator), Jaroslav Honzík (Thrustmaster), Tomáš Procházka (Vodafone) a Robin Lukáš (SanDisk). Toto pořadí platilo po udělení trestů, Polesný obdržel tři místa na startu a Lukáš deset míst. Z posledního dvanáctého místa ovšem startoval pilot stáje Avast. Petr Zoubek totiž do kvalifikace vůbec nenastoupil.

Monza

První zatáčka v Monze je známá svou náročností. Dlouhá rychlá rovinka následovaná neuvěřitelně úzkou šikanou nikdy nevěstí nic dobrého. Tentokrát to odnesl Štefanko, kterého sestřelil Jan Sýkora s vozem LYNX. Štefanko se propadl na samý chvost, zatímco pro Sýkoru to znamenalo trest +20 vteřin.

Monza

Samotný startu závodu proběhl bez problému, ale úzká první šikana si vybrala svou daň. Sýkora s vozem LYNX ve snaze vytěžit maximum z dobré startovací pozice narazil do Štefanka a pilota stáje Republic of Gamers tak poslal do hodin. Pro loňského šampiona to znamenalo propad na poslední příčku.

Toho využil ještě Chlebec na voze Alza Gaming a také Blažek v barvách Lenovo Legion. Víceméně v celém startovním poli probíhala řada soubojů. To byla úžasná přiležitosti pro Šmídla z Predatoru, který si tak rychle začal budovat slušný náskok. Jeho týmový kolega Polesný měl úplně jiné starosti, když ztratil kontrolu nad vozem a havaroval.

Monza

Skvěle se předvedl Dan Liščák za tým SECCO+. Bývalý vicemistr vůbec prvního ročníku a stále jeden z nejúspěšnějších jezdců v historii šampionátu.  Nyní zaskakoval za Petra Doležala a okamžitě se přidal do souboje o TOP 3.

Monza

Do souboje o pódium se zapojil po stíhací jízdě i Martin Štefanko. Se svým vozem Republic of Gamers byl jasně nejrychlejší ze všech. Netrvalo dlouho a už se nacházel na druhé příčce. Možná kdyby nedošlo k té kolizi v první zatáčce, mohl Martin i zabojovat o vítězství.

Monza

Ani tentokrát ovšem Šmídl nenašel přemožitele. Vůz Predator se tak pojedenácté v letošním roce objevil na nejvyšším stupínku vítězů. Druhý po famózním výkonu dojel Martin Štefanko (Republic of Gamers) a třetí náhradník Daniel Liščák (SECCO+). V posledních metrech také o body přišel Vojtěch Polesný (Predator), protože mu došlo palivo a než setrvačností dojel do cíle, přišel o dvě příčky. Nakonec mu však nejrychlejší kolo závodu vyneslo aspoň jeden bod útěchy.

Monza

Nyní už na závodníky čeká pouze závěrečný podnik sezóny Mercedes-Benz Virtual GP 2018, který se koná 27. října na herním veletrhu FOR GAMES! Tak se nezapomeňte přijít podívat. Mezitím také můžete hlasovat pro svého Jezdce dne.

Monza Monza Monza

Přidat komentář / Add a comment