Red Bull Ring

V Rakousku si Šmídl dojel pro desáté vítězství z deseti závodů

Zisk titulu v šampionátu Mercedes-Benz Virtual GP 2018 a již třetího titulu ve Virtual GP celkově vůbec nerozhodilo pilota stáje Predator. Michal Šmídl si dojel pro již desáté vítězství v sezóně a zůstává i nadále neporažen. Martin Štefanko v barvách Republic of Gamers je mu však stále blíž. Navíc se naplno rozhořel i boj o celkové třetí místo.

Kvalifikace vypadala dlouho poměrně napínavě, ale v samém závěru Michal Šmídl dokázal ze svého vozu Predator vymačkat maximum a opět startoval z prvního místa. Za ním se umístili Martin Štefanko (ROG), Andrej Chlebec (Alza Gaming) a také Jaroslav Honzík (Thrustmaster). Skvělé páté místo získa Martin Koštialik v barvách Xiaomi GEEK a jen potvrdil svou formu na formulích. Až šestý startoval Vojtěch Polesný (Predator), ale zvládl překonat Michala Blažka. Tomu se s vozem Lenovo Legion okruh Red Bull Ring vůbec nezamlouval, ale ještě hůř na tom byl Petr Doležal, který za SECCO+ startoval až osmý. Poslední dvě řady obsadili Jan Sýkora (LYNX), Petr Zoubek (Avast), Tomáš Procházka (Vodafone) a Robin Lukáš (SanDisk).

Red Bull Ring

Okruh Red Bull Ring je nejen klasikou v prostředí reálného motorsportu, ale i ve Virtual GP se tato trať stala ikonickou a každoročně nabízí skvělé souboje a unikátní podívanou.

Ihned po zhasnutí červených světel se dvojici Šmídl a Štefanko podařilo vybudovat drobný náskok, ale hned za nimi došlo v první zatáčce ke dvěma incidentům. Nejprve se Honzíkova formule Thrustmaster dotkla Chlebcova vozu v barvách Alza Gaming a Honzík skončil ve smyku. Následně došlo k další mele, když Lukáš neukočíroval svůj vůz SanDisk a sestřelil Doležala. Honzík s Doležalem se propadli až na samý chvost.

Red Bull Ring

Ještě v prvním kole zkusil Štefanko zaútočit na Šmídla ve vedení, ale nový šampion letošní sezóny toho loňského před sebe nepustil.

Zoubek se postupně tlačil víc a víc na Blažka, který se zase držel těsně Doležala a Honzíka. Následovalo několik soubojů mezi nimi a zejména Zoubek v barvách Avastu se nechtěl vzdát šance na předjetí vozu Lenovo Legion. To se mu nakonec podařilo a posunul se na šestou příčku.

Red Bull Ring

Netrvalo dlouho a Blažek ztratil další pozici, když měl Sýkora lepší výjezd ze zatáčky. Krátce na to se Blažek se odhodlal do protiútoku a následoval nádherný souboj kolo na kolo ve třetí a čtvrté zatáčce. Sýkora svůj monopost v barvách LYNX ovšem udržel na sedmé příčce.

Závod na Red Bull Ringu nabídl i další souboje v malebném prostředí rakouských Alp. Následovalo duo Zoubek a Koštialik a opět těsný souboj o každý milimetr na trati. Toho ovšem využívali také Sýkora s Blažkem a rychle se blížil rovněž Honzík.

Red Bull Ring

Nejprve se Sýkora s vozem LYNX dostal před Xiaomi GEEK, který řídil Koštialik. Brzy ho následovali také Blažek s Honzíkem, a to už dorážel také Doležal v barvách SECCO+, který se rychle dotahoval na své soupeře.

Na čele se mezitím také odehrával souboj o vedení. Martin Štefanko se snažil celou dobu najít cestu před Michala Šmídla, ale ten bránil opravdu skvěle.

Red Bull Ring

Někteří jezdci zvolili zcela odlišné strategie zastávek v boxech, což vyústilo v zajímý závěr závodu. Stíhací jízdy a úžasné předjížděcí manévry kolo na kolo. Jedním z příkladů byl také Polesný (Predator), který v závěru měl výhodu superměkkých pneumatik.

Zatímco Polesný se mohl radovat z rychlosti, naopak Honzík měl jiné problémy. Ztratil totiž kontrolu nad svým vozem a narazil do bariéry. To také znamenalo ztrátu místa vůči Zoubkovi.

Koštialik a Sýkora v posledních kolech zastavili v boxech pro ultraměkké pneumatiky. A podobně zvolil také Polesný. Tato trojice následně diktovala tempo ve startovním poli. Právě pro pilota stáje Predator to ovšem vypadalo nejzajímavěji, jelikož měl reálnou šanci dojet Chlebce na třetí příčce a bojovat o pódiové umístění.

Red Bull Ring

Nikdo však nezastavil Michala Šmídla, který si v barvách stáje Predator dojel pro desáté vítězství v letošní sezóně. Na pódiu ho doplnili Martin Štefanko za Republic of Gaming a Andrej Chlebec za Alza Gaming. Polesný s druhým Predatorem souboj o pódium prohrál o jedinou desetinu vteřiny. Na pátém místě dojel Blažek před Koštialikem, Zoubkem a s osmým místem se musel spokojit Sýkora. Deváté místo připadlo Honzíkovi a desáté Lukášovi. Mimo body dokončil Procházka, zatímco Doležal ze závodu odstoupil pro technické problémy.

Red Bull Ring

Šampionát Mercedes-Benz Virtual GP 2018 pokračuje 11. závodem sezóny v italské Monze. Nezapomeňte hlasovat pro svého Jezdce dne.

Red Bull Ring Red Bull Ring Red Bull Ring

Přidat komentář / Add a comment