Finále na veletrhu FOR GAMES ovládl rekordman Šmídl

Závěrečný dvanáctý podnik sezóny Mercedes-Benz Virtual GP 2018 se odehrál v sobotu 27. října na 7. veletrhu videoher a interaktivní zábavy FOR GAMES. Michala Šmídla, letošního šampiona a pilota stáje Predator, ani tentokrát nikdo nepřekonal a český závodník tak dokázal zvítězit ve všech letošních závodech. V samém závěru celkové třetí místo vybojoval Michal Blažek ze stáje Lenovo Legion.

Poslední závod sezóny se nesl ve speciálním duchu, jelikož se vše odehrávalo před zraky diváků na veletrhu FOR GAMES v pražských Letňanech. Návštěvníci si mohli od pátku do neděle vyzkoušet závodní simulátor přímo na stánku Mercedes-Benz Virtual GP, nebo i pohyblivý simulátor od partnera Thrustmaster, a nechyběly ani závody o speciální ceny. Po virtuální závodní trati se mohli projet všichni, od těch nejmenších po starší, od naprostých nováčků až po zkušené sim racery.

FOR GAMES

Hlavní program však byl naplánován na sobotní dopoledne, kdy se ke slovu dostal právě závěrečný podnik hlavního šampionátu. I v netradiční čas se však sešla řada diváků aby sledovala celou show, živě, s moderátory a na velkoplošné obrazovce. Na jezdce tentokrát čekalo 26 kol na legendární trati v japonské Suzuce.

FOR GAMES

Kvalifikace se zcela jednoznačně nesla ve znamení vozů Predator. Michal Šmídl zajel již podvanácté nejrychlejší kvalifikační kolo a v první řadě ho doplnil týmový kolega Vojtěch Polesný s modře zbarveným vozem Predator. Ve druhé řadě se umístili Martin Štefanko (ROG) a Michal Blažek (Lenovo Legion), který ještě bojoval o celkové umístění v nejlepší trojici, společně s Andrejem Chlebcem (Alza Gaming) a Petrem Doležalem (SECCO+), za kterého i tentokrát zaskakoval Daniel Liščák. Právě Chlebec a Liščák obsadili páté a šesté místo před Petrem Zoubkem (Avast), Martinem Koštialikem (Xiaomi GEEK), Jaroslavem Honzíkem (Thrustmaster) a Janem Sýkorou (LYNX-Eclot). Poslední řada pak zůstala pro Tomáše Procházku (Vodafone) a Robina Lukáš (SanDisk).

Hned první kolo přineslo drama. Nejprve se propadl o několik pozic Martin Štefanko, aby jen o chvíli později došlo ke kontaktu mezi Chlebcem a Liščákem. Z toho nejvíce těžil právě Michal Blažek, kterému se tak otevřela cesta za třetím místem v šampionátu. A pilot Lenovo Legion neváhal, když netrvalo dlouho a posunul se na druhé místo před Polesného.

Suzuka

Do tempa se rychle vrátil Štefanko, když předjel Chlebce na čtvrtém místě. Na stíhací jízdu se vydal také Liščák, který se během pár kol dokázal probojovat do prostřední části startovního pole. Jenže smůla se pilota SECCO+ držela i nadále, když se mu po kontaktu s formulí LYNX Jana Sýkory vypojil volant a Liščák se opět propadl.

Suzuka

V závěrečné fázi závodu se strhl velký souboj o druhé místo, a to mezi Blažkem, Štefankem a Polesným. Zatímco Blažka však hlavně zajímala nutnost bodovat, jeho soupeřům šlo jen a jen o dobrý výsledek na okruhu v Suzuce. Štefanko si však nedokázal obstarat na Blažka recept, zatímco čtvrtý Polesný našel ještě trochu života ve svých pneumatikách a během chvíli dokázal pokořit, jak Štefanka, tak Blažka a posunout se za svého týmového kolegu na druhé místo. Blažek se navíc příliš nebránil, třetí příčka mu bohatě stačila a soustředil se tak už jen na obranu proti Štefankovi, kterému navíc rychle odcházely pneumatiky.

Suzuka

Dvanácté vítězství ze dvanácti závodů a stoprocentní úspěšnost v kvalifikacích i v závodech, to je statistika Michala Šmídla ze stáje Predator. Trojnásobného šampiona Virtual GP a celkového vítěze Mercedes-Benz Virtual GP 2018. Na pódiu to vše oslavil před zraky diváků. Doplnili ho týmový kolega Vojtěch Polesný a Michal Blažek z týmu Lenovo Legion, který si tak i zajistil celkové třetí místo v šampionátu. Na čtvrté příčce dojel za stáj Republic of Gamers Martin Štefanko, který v šampionátu obasdil druhé místo. Nejrychlejší kolo závodu zajel Daniel Liščák. Pilot stáje SECCO+ nakonec obsadil sedmé místo a spadl tak na celkovou čtvrtou pozici.

Suzuka

FOR GAMES

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *