volant

Na čem v letošní sezóně závodí jezdci Virtual GP?

Kvalitní vybavení a příslušenství je základem každého profesionálního hráče a nejinak tomu je i u virtuálního závodění. V letošní sezóně Virtual GP je dodavatelem volantů a pedálů společnost Thrustmaster, která pro naše závodníky dala dohromady to nejlepší na trhu – exkluzivní špičkový volant TS-PC Racer a profesionální sadu pedálů T3PA-PRO.

16586458_10202897413351789_1935995591_o

Někdo musí být poslední a všichni chtějí na bednu!

Máme za sebou úspěšně první závod. Úspěšně v tomto případně myšleno, že se vůbec dojel. V době kdy, už měl hodinu běžet trénink, Jaroslav Honzík ještě neměl funkční hru. A to ho možná dost rozhodilo a ovlivnilo na celém závodě. Psychika je mocná a dokáže rozhodnout celý závod. Kdysi jeden sportovec vyprávěl, jak jeho kolega prošel kolem běžce na 100m a pronesl: „Máš rozvázanou tkaničku!“ a toho to tak rozhodilo, že celý závod pokazil.

Imola01

Do nové sezony Virtual GP na Imole nejlépe vstoupil Šmídl!

Dnes 4.2. byla odstartována nová sezona Thrustmaster Virtual GP závodem v Imole. Během celého dne byla nad okruhem krásné počasí a piloti tak měli ideální podmínky pro svůj první letošní závod. Nejlépe jich využil Michal Šmídl, který ovládl kvalifikaci i závod, i když mu v obojím na krk dýchal Martin Štefanko. Ve skvělé formě se ukázali i letošní nováčci, nejvíce Petr Zoubek, který se probojoval na pódium.

Acer_Polesny_Ann

Stáj Acer Predator bude reprezentovat nováček Polesný

Další novou stájí v šampionátu Thrustmaster Virtual GP bude znovu značka světové velikosti, tentokrát jde o Acer Predator. Tento tým je již klasickým účastníkem soutěží ve světě e-Sportu a není tak překvapením, že se chtějí angažovat i ve virtuálních závodech. Jako svého jezdce si zvolili Vojtěcha Polesného, ten je sice nováčkem v šampionátu, avšak komunita virtuálních závodníků ho zná jako velice rychlého matadora s hromadou zkušeností.

ROG_Stefanko_Ann

Útočit na titul chce Štefanko v barvách Republic of Gamers

Jednou ze stálic na startovní roštu je Republic of Gamers, jeden z největších podporovatelů a také jedna z nejznámějších značek profesionálního světa gamingu a eSportu a tak v Thrustmaster Virtual GP nemohou chybět. Letos však hodlají mířit k nejvyšším metám a to společně s talentovaným Martinem Štefankem, který hodlá nejenže získat své první vítězství, ale splnit cíl týmu a bojovat v letošní sezóně o titul.

DXRacer_Dolezel_Ann2

Doležel usedne do formule DX Racer, nové stáje ve třetím ročníku

DX Racer je jedním z předních výrobců herních křesel na světě a nově je i součástí Thrustmaster Virtual GP. Součástí světa e-Sportu jsou již nějakou dobu a to jako aktivní podporovatel. Letos to však nebude jen o sezení, ale také o závodění na trati, kde jejich barvu bude reprezentovat nováček Tomáš Doležel. Ten má však za sebou jednu drobnou zkušenost a to z loňské sezóny, kdy na belgické trati Spa-Francorchamps závodil jako náhradní jezdec za Jana Frajbiše.

Effective_Chlad_Ann

Za stáj Effective Racing nastoupí závodník Richard Chlad

Dalším nováčkem v letošní sezóně Thrustmaster Virtual GP bude stáj Effective Racing. Jde o skutečnou závodní stáj, která v loňském roce zvítězila v mezinárodním Carbonia Cupu a letos vstupuje i do světa virtuálních závodů! Do jejich monopostu, který bude mimochodem vyveden v italské trikoloře, usedne Richard Chlad. Rovněž nováček v simulátorovém závodění, avšak zkušený matador ze skutečných závodů a vítěz dvou závodů ve Spa v sérii Lamborghini Blancpain Super Trofeo! Effective Racing navíc nabídne hlavní cenu vítězi celého šampionátu a to svezení ve Formuli Renault 2.0. Šampion Thrustmaster Virtual GP 2017 bude mít možnost okusit 210 koňských sil ve voze vážícím 510 kilogramů a přezdívaným Bella.

BenQ_Blazek_Ann

Za tým BenQ bude v letošní sezóně závodit Blažek

Další světovou společností, která se letos bude angažovat ve Virtual GP, je BenQ. Bývalý hlavní partner šampionátu a jeden z lídrů na trhu technologií se v nové sezóně rozhodl zúčastnit jako jeden z týmů a tak logo společnosti nyní uvidíte přímo na trati. Do jejich vozu usedne Michal Blažek, ten se loni trochu trápil po přestupu na simulátor Assetto Corsa, avšak přes zimu hodně trénoval a je připraven se poprat o lepší umístění.

Avast_Zoubek_Ann

Avast vstupuje do Virtual GP, jezdit za ně bude Zoubek

Společnost Avast je globálním lídrem na trhu produktů zajišťujících digitální bezpečnost a ochranu, od antivirových programů po komplexní balíčky internetové ochrany, a ani oni nemohou chybět u projektu jakým je Thrustmaster Virtual GP. Avast, jehož produkty využívá více než 400 milionů lidí po celém světě, bude zastupovat Petr Zoubek. Ačkoliv je nováčkem ve Virtual GP, ve světě virtuálních závodů patří k těm nejzkušenějších a také k nejrychlejším.