stef_spa2

Štefanko o své smůle v belgickém Spa

Po dominantní výhře na německém Nürburgringu se musel Martin Štefanko, závodící v barvách Republic of Gamers, spokojit s pouze čtvrtým místem v belgickém Spa-Francorchamps. Byl to velice vzrušující a napínavý závod, pro Štefanka však i hodně smolný a dosažený výsledek rozhodně neodpovídal tomu, v co zatím jediný rival Michala Šmídla (Big Shock) doufal.

Liscak_final2

Ohlédnutí s Danem Liščákem za závodem na Nürburgringu

O minulém víkendu jezdci Thrustmaster Virtual GP zavítali na slavný německý okruh Nürburgring, který hostil druhý podnik letošní sezóny. Stejně tak jako minulý rok, i letos šlo o napínavý závod plný vzrušujících soubojů. Také šlo o první závod sezóny, kterého se zúčastnil Dan Liščák ze stáje TP-Link, jenž se v sedačce střídá s Andrejem Chlebcem. Pro Liščáka však vůbec nešlo o jednoduchý závod a zdálo se, že o veškeré naděje přišel po kolizi v první zatáčce. Ale jak jsme u Dana zvyklí, on se jen nerad vzdává…

volant

Na čem v letošní sezóně závodí jezdci Virtual GP?

Kvalitní vybavení a příslušenství je základem každého profesionálního hráče a nejinak tomu je i u virtuálního závodění. V letošní sezóně Virtual GP je dodavatelem volantů a pedálů společnost Thrustmaster, která pro naše závodníky dala dohromady to nejlepší na trhu – exkluzivní špičkový volant TS-PC Racer a profesionální sadu pedálů T3PA-PRO.

16586458_10202897413351789_1935995591_o

Někdo musí být poslední a všichni chtějí na bednu!

Máme za sebou úspěšně první závod. Úspěšně v tomto případně myšleno, že se vůbec dojel. V době kdy, už měl hodinu běžet trénink, Jaroslav Honzík ještě neměl funkční hru. A to ho možná dost rozhodilo a ovlivnilo na celém závodě. Psychika je mocná a dokáže rozhodnout celý závod. Kdysi jeden sportovec vyprávěl, jak jeho kolega prošel kolem běžce na 100m a pronesl: „Máš rozvázanou tkaničku!“ a toho to tak rozhodilo, že celý závod pokazil.

Imola01

Do nové sezony Virtual GP na Imole nejlépe vstoupil Šmídl!

Dnes 4.2. byla odstartována nová sezona Thrustmaster Virtual GP závodem v Imole. Během celého dne byla nad okruhem krásné počasí a piloti tak měli ideální podmínky pro svůj první letošní závod. Nejlépe jich využil Michal Šmídl, který ovládl kvalifikaci i závod, i když mu v obojím na krk dýchal Martin Štefanko. Ve skvělé formě se ukázali i letošní nováčci, nejvíce Petr Zoubek, který se probojoval na pódium.