MercedesVGP-Announcement1

Kvalifikace na Mercedes-Benz Virtual GP 2018

Name: Kvalifikace na Mercedes-Benz Virtual GP 2018
Date/Time: 26/01/2018 17:00 - 21:00

Categories: Virtual GP

Available spaces: 0/0

Location: RE-PLAY Studio

Do letošní sezóny 2018 je kvalifikace opět otevřená veřejnosti a většina sedaček je stále neobsazených. Konat se bude v pražském RE-PLAY studiu, a to v pátek 26. ledna později odpoledne. Zájemci se musí předem zaregistrovat prostřednictvím online formuláře nejpozději do 22. ledna. Podmínkou pro letošní ročník je, aby uchazečům bylo minimálně 18 let, mohli se dostavit na všechny závody, jejichž data byla již zveřejněna dříve, a měli opravdu vážný zájem o virtuální závodění na vysoké úrovni. Před kvalifikací se bude letos i navíc konat speciální akce pro novináře, která bude spojena i s tiskovou konferencí odhalující bližší detaily k sezóně 2018.

Vše započne klasickou jízdou na čas, tzv. hotlapy, a to s vozy Formula Hybrid 2017 ve španělské Barceloně. Každý bude mít k dispozici jednu jízdu o pěti měřených kolech (podle počtu účastníků), ze kterých se bude počítat jen to nejrychlejší kolo. Z této části postoupí až 18 nejrychlejších, ti navíc obdrží rovněž i první bodové ohodnocení ve formátu 18-17-16-15… a dále.

Následovat bude druhá část, do té budou účastníci kvalifikace rozděleni do tří skupin po šesti lidech. Každou skupinu pak čeká zkouška v podobě vozů Mercedes-AMG GT3 na rychlé trati Red Bull Ring. Na ní se pojede patnáctiminutová kvalifikace a vzápětí krátký závod o délce pěti kol. Obě části, jak kvalifikace, tak i závod, budou bodované, a to formátem 10-6-4-3-2-1.

Ti jezdci, kteří budou mít ve své skupině nejvyšší počet bodů, pak rovnou postoupí do Mercedes-Benz Virtual GP 2018. Nepostupující z druhých a třetích míst pak nastoupí ještě do dodatečného rozstřelu pro šest jezdců. V něm opět usednou do vozů Formula Hybrid 2017 a absolvují patnáctiminutovou kvalifikaci na okruhu ve Spa-Francorchamps. Zde bude rozhodovat už pouze nejrychlejší zajeté kolo.

Organizátoři si vyhrazují právo tento formát upravit podle počtu účastníků. U formulí se pojede varianta bez ploutví a nebude možné nijak manipulovat s hybridními systémy. Samozřejmostí je, že jezdit se bude jen s defaultním nastavením vozů a volantů, které nepůjde změnit. Jediné výjimky jsou u volantu, ten bude nastaven na 900° a Force Feedback bude stažený na 50%.

REGISTRACE BYLY UZAVŘENY

Přidat komentář / Add a comment