Silverstone

Kvalifikace na Virtual GP 2019

Name: Kvalifikace na Virtual GP 2019
Date/Time: 30/11/2018 17:00 - 21:00

Categories: Kvalifikace, Virtual GP

Available spaces: 0/0

Location: RE-PLAY Studio

Kvalifikace do sezóny 2019 se koná opět v RE-PLAY studiu v Praze a rozhodne o startovním poli o 22 závodníků. Pokud si věříte, že právě vy dokážete sesadit z trůnu trojnásobného šampiona Michala Šmídla, pak si nenechte ujít kvalifikaci v pátek 30. listopadu v pozdní odpoledne!

Podmínkou pro nadcházející ročník je opět věk minimálně 18 let a počítat s tím, že je potřeba odjet všechny závody podle kalendáře. Připomínáme, že do Prahy letos jezdci pojedou jen pětkrát (Závod šampionů, 3x závodní den ve studiu, FOR GAMES). Zbylých devět závodů se odjede z pohodlí domova. Více informací o nadcházející sezóně je k dispozici na našem webu.

Pokud máte zájem se zúčastnit, pak sledujte naší speciální kvalifikační skupinu na Facebooku.

Osvědčený kvalifikační formát ze sezóny 2018 zůstává. Vše započne klasickou jízdou na čas, tzv. hotlapy, a to s vozy Formula Hybrid 2017. Každý bude mít k dispozici jednu jízdu o čtyřech měřených kolech, ze kterých se bude počítat nejrychlejší zajetý čas. Z této části postoupí až 30 nejrychlejších, kteří zároveň budou i bodově ohodnoceni podle klíče 30-29-28-27… a tak dále. Každý sám v offline režimu, za asistence a dozoru organizátorů. Nastavení formulí bude defaultní a bez možnosti ho jakkoliv měnit.

Následně se účastníci podle výsledků rozdělí do tří skupin po deseti lidech, kteří poměří síly mezi sebou Na každou skupinu pak čeká zkouška v podobě vozů Mercedes-AMG GT3. Zde se pojede patnáctiminutová kvalifikace a vzápětí krátký závod o délce pěti kol. Obě části, jak kvalifikace, tak i závod, budou bodované, a to formátem 10-6-4-3-2-1.

Jezdci s nejvyšším počtem bodů v každé skupině postoupí přímo do hlavní skupiny VGP1 pro sezónu Mercedes-Benz Virtual GP 2019. Nepostupující z druhého až sedmého místo v každé skupině pak zamíří do třetího kola. Na závodníky čeká znovu rozdělení na tři skupiny, tentokrát po šesti lidech. Poté znovu usednou do vozů kategorie GT3, kde je čeká desetiminutová kvalifikace opět následovaná závodem na pět kol. Stejně tak platí, že kvalifikace i závod jsou bodované, a to formátem 10-6-4-3-2-1.

Oba závody s vozy GT3 se pojeodu na Mercedes-AMG GT3 s defaultním nastavením s dvěma drobnými úpravami. Na jezdce čekají měkčí Soft pneumatiky a pouze 22 litrů v nádrži. Toto nastavení zvládne bez problémů celý závod.

Opět jezdci s nejvyšším počtem bodů v každé skupině postoupí přímo do skupiny VGP1 šampionátu Mercedes-Benz Virtual GP 2019. Ti na druhých a třetích místech pak získají sedačku ve skupině VGP2, zatímco čtvrtá, pátá a šestá místa čeká finální rozstřel. Devět lidí, pět postupových míst, Formula Hybrid 2017 a patnáctiminutový souboj s časomírou společně proti sobě. Zde už na bodech nezáleží, ale jde o co nejrychleji zajeté kolo.

U formulí opět platí defaultní nastavení, které se nedá měnit. Je otestováno, že toto nastavení opět vydrží dostatečně dlouho dobu.

Po kvalifikaci si jezdci, kteří postoupí do hlavní skupiny VGP1, vyberou svého týmového kolegu z jezdců ve druhé skupině. Společně budou v nadcházející sezóně hájit barvy jednoho sponzora a bojovat v šampionátu týmu. Jezdci si své týmové kolegy vybírají v opačném pořadí, než ve kterém se kvalifikovali, tj. poslední kvalifikovaný ve VGP1 si vybírá jako první kohokoliv z VGP2.

Organizátoři si vyhrazují právo tento formát upravit podle počtu účastníků. Pojede se na originálních tratích Nürburgring, Red Bull Ring a Silverstone, konkrétní pořadí ovšem neodhalíme. U formulí se pojede varianta bez ploutví a nebude možné nijak manipulovat s hybridními systémy. U vozů GT3 půjde přenastavit systémy ABS a kontrolu trakce (pozn. systémy přímo na voze, pomocníci ve hře jsou zakázány). Závodník si může za přítomnosti a asistence organizátorů nastavit jen volant ve hře. Vše je v defaultním nastavení na 900° a FFB na 100%.

>> REGISTRACE <<

Přidat komentář / Add a comment