O Virtual GP

Virtual GP založili v roce 2013 milovníci motorsportu Vojtěch Novák a Lukáš Redl jako platformu pro profesionální soutěže virtuálních závodů. Jde o zcela unikátní projekt, který přichází do světa esportu s něčím novým a nevídaným, možná i v celosvětovém měřítku. S využitím nejmodernějších technologií se snaží spojit to nejlepší z obou světů – toho reálného i virtuálního – a pomoci s hledáním nových talentů a jejich přípravou na svět motorsportu. Krom toho však chtějí dostat závodní simulátory do prostředí esportu a pořádat kvalitní a divácky zajímavé závody a šampionáty.

Tento projekt se snaží o co nejprofesionálnější pojetí v každém slova smyslu, a tak nejen, že jezdci pilně trénuji, ale zároveň i plní sponzorské závazky a učí se pracovat s médii. To vše společně se špičkovou organizací a kvalitními simulátory zaručuje vysokou kvalitu soutěže. Specialitou Virtual GP je navíc to, že závodníci se scházejí ve specializované herně, což zaručuje zcela jedinečnou atmosféru, vyrovnané podmínky a rovněž i velké nároky na psychiku jezdců.

Dalším rozdílem oproti jiným virtuálním závodním ligám je živé vysílání všech závodů Virtual GP na internetu a to z profesionálního studia a se zkušenými komentátory. A nejde zdaleka jen o závody, součástí přenosů jsou i zajímavé rozhovory, sestřihy a vlastní reportáže. To vše po vzoru vyhlášených britských televizních přenosů Formule 1, velkým cíle je i dostat virtuální závodění do popředí médií a také do televizí, což se v roce 2016 podařilo.

VGP01

Kdo za tím stojí?

 • Vojtěch Novák – produkce a organizace projektu, grafika, režie, marketing, autor úspěšného TV pořadu RE-PLAY, designér hry Operace Flashpoint
 • Lukáš Redl – produkce a organizace projektu, videa, režie, redakce, známý svými projekty ze světa reálné Formule 1
 • Benjamin Fieldmezinárodní produkce
 • Ondřej Ulčkamera, studio, redakce
 • Richard Tesařkomentátor českých přenosů a redaktor
 • Karel Baškokomentátor českých přenosů
 • Oldřich Gajdoš – komentátor českých online přenosů
 • Jan Dohnal – redaktor českého webu
 • Justin Sutton – komentátor anglických přenosů
 • Chris Buxton – komentátor anglických přenosů
 • Kate Hewitt – hlavní redaktorka anglického webu
 • Aaron Irwin – redaktor anglického webu
12339434_831325833680731_5635179059256407259_o

Proč?
Projekt Virtual GP si bere za cíl přiblížit lidem virtuální závodění a ukázat, že úspěšnost ve virtuálním prostředí jde ruku v ruce s úspěchy na reálných okruzích. Lidé v motorsportu si nyní začínají uvědomovat, že právě simulátory jsou líhní nových talentů a je to současným trendem. Navíc všemu nahrává i fakt, že virtuální závodění je daleko levnější než to reálné, a přitom díky moderním technologiím se těší vysoké realističnosti.

Možnost pomoci virtuálním závodníkům získat šanci v motorsportu je samo o sobě velkou motivací pro produkční tým, který se tak snaží tuto myšlenku podpořit při každé příležitosti. Díky tomu mělo Virtual GP možnost vyzpovídat bývalého pilota Formule 1 a i vítěze několika Velkých cen Davida Coultharda na téma simulátorů a jejich důležitosti při vývoji závodních vozů. Coulthard také uznal, že právě k mladým talentům z “xboxové” generace směřuje budoucnost.

Dále se produkční tým zúčastnil i speciální akce Mercedesu Stars & Cars v německém Stuttgartu a kromě reportáže natočil také i exkluzivní rozhovor s Totem Wolffem, šéfem stáje Mercedes AMG Petronas ve Formuli 1, který rovněž hodnotil vliv simulátorů na vývoj mladých závodníků velice pozitivně. Například mladý britský jezdec Jann Mardenborough začal svou kariéru právě díky úspěchům na virtuální scéně a i současný nejmladší pilot a vítěz ve Formuli 1, Max Verstappen, získal tímto způsobem řadu zkušeností.

13040854_996544380492208_6111585884776554834_o

V roce 2018 společně s Mercedes-Benz!
Do své čtvrté sezóny vstoupilo Virtual GP s novým titulním partnerem, značkou Mercedes-Benz. Právě získání partnera v podobě automobilky bylo dlouholetým cílem tohoto projektu a značka Mercedes-Benz se navíc může pochlubit celou řadou úspěchů i ve světě motorsportu, včetně dominance v moderní éře Formule 1. Společnost Thrustmaster pak i nadále zůstává důležitým partnerem Virtual GP, jakožto dodavatel volantů, pedálů a dalšího nezbytného příslušenství. I sezóna 2018 se pak bude odehrávat v pražském RE-PLAY studiu nacházejícího se ve Fun Areně. Stálý tým organizátorů pak přichystal celou řadu změn a novinek, to vše s cílem posunout závody Virtual GP ještě o něco výše. Velkou novinkou je rozdělení sezóny dvanácti závodů do tří etap, kdy na každou etapu bude připadat vůz zcela jiné kategorie. To vše samozřejmě bude prezentováno i do světa díky profesionálnímu anglickému komentáři.

Více o letošní sezóně si můžete přečíst zde!

PressConference