O Virtual GP

Virtual GP založili v roce 2013 milovníci motorsportu Vojtěch Novák a Lukáš Redl jako platformu pro profesionální soutěže virtuálních závodů. Jde o zcela unikátní projekt, který přichází do světa e-Sportu s něčím novým a nevídaným, možná i v celosvětovém měřítku. S využitím nejmodernějších technologií se snaží spojit to nejlepší z obou světů – toho reálného i virtuálního – a pomoci s hledáním nových talentů a jejich přípravou na svět motorsportu. Krom toho však chtějí dostat závodní simulátory do prostředí e-Sportu a pořádat kvalitní a divácky zajímavé závody a šampionáty.

Tento projekt se snaží o co nejprofesionálnější pojetí v každém slova smyslu, a tak nejen, že jezdci pilně trénuji, ale zároveň i plní sponzorské závazky a učí se pracovat s médii. To vše společně se špičkovou organizací a kvalitními simulátory zaručuje vysokou kvalitu soutěže. Specialitou Virtual GP je navíc to, že závodníci se scházejí ve specializované herně, což zaručuje zcela jedinečnou atmosféru, vyrovnané podmínky a rovněž i velké nároky na psychiku jezdců.

Dalším rozdílem oproti jiným virtuálním závodním ligám je živé vysílání všech závodů Virtual GP na internetu a to z profesionálního studia a se zkušenými komentátory. A nejde zdaleka jen o závody, součástí přenosů jsou i zajímavé rozhovory, sestřihy a vlastní reportáže. To vše po vzoru vyhlášených britských televizních přenosů Formule 1, velkým cíle je i dostat virtuální závodění do popředí médií a také do televizí, což se v roce 2016 podařilo.

VGP01

Kdo za tím stojí?

  • Vojtěch Novák – produkce a organizace projektu, grafika, režie, marketing, autor úspěšného TV pořadu RE-PLAY, designér hry Operace Flashpoint
  • Lukáš Redl – produkce a organizace projektu, videa, režie, redakce, známý svými projekty a sestřihy ze světa reálné Formule 1, také redaktor pořadu RE-PLAY
  • Oldřich Gajdoš – komentátor českých přenosů
  • Ondřej Ulčkamera, studio, redakce
  • Tadeáš Zíkahlavní redaktor českého webu
  • Matthew Gallagher – anglický komentátor
  • Justin Sutton – anglický komentátor
  • Aaron Irwinhlavní redaktor anglického webu
  • Miroslav Houšťdesign přileb
  • A také Filip Zdražil
12339434_831325833680731_5635179059256407259_o

Proč?
Projekt Virtual GP si bere za cíl přiblížit lidem virtuální závodění a ukázat, že úspěšnost ve virtuálním prostředí jde ruku v ruce s úspěchy na reálných okruzích. Lidé v motorsportu si nyní začínají uvědomovat, že právě simulátory jsou líhní nových talentů a je to současným trendem. Navíc všemu nahrává i fakt, že virtuální závodění je daleko levnější než to reálné, a přitom díky moderním technologiím se těší vysoké realističnosti.

Možnost pomoci virtuálním závodníkům získat šanci v motorsportu je samo o sobě velkou motivací pro produkční tým, který se tak snaží tuto myšlenku podpořit při každé příležitosti. Díky tomu mělo Virtual GP možnost vyzpovídat bývalého pilota Formule 1 a i vítěze několika Velkých cen Davida Coultharda na téma simulátorů a jejich důležitosti při vývoji závodních vozů. Coulthard také uznal, že právě k mladým talentům z “xboxové” generace směřuje budoucnost.

Dále se produkční tým zúčastnil i speciální akce Mercedesu Stars & Cars v německém Stuttgartu a kromě reportáže natočil také i exkluzivní rozhovor s Totem Wolffem, šéfem stáje Mercedes AMG Petronas ve Formuli 1, který rovněž hodnotil vliv simulátorů na vývoj mladých závodníků velice pozitivně. Například mladý britský jezdec Jann Mardenborough začal svou kariéru právě díky úspěchům na virtuální scéně a i současný nejmladší pilot a vítěz ve Formuli 1, Max Verstappen, získal tímto způsobem řadu zkušeností.

13040854_996544380492208_6111585884776554834_o

Třetí sezóna Thrustmaster Virtual GP přichází!
Za poslední dvě sezóny získal produkční tým spoustu cenných zkušeností a zároveň i provedl řadu investic v řádech statisíců korun, zejména pak do vysílací techniky. Navíc se projekt Virtual GP od nové sezóny 2017 přesouvá do zcela nových prostor a to do společného studia s televizním pořadem RE-PLAY, nejúspěšnějším pořadem o video hrách v současnosti v České republice. Na studiu jste navíc, kromě partnerů, podíleli i vy, fanoušci, když jste nám dopomohli neuvěřitelnou částkou přes 1 milion korun. Závody, které se nejezdí online, se tedy konají v Fun Areně v Praze. Celý tým v pozadí navíc zůstává stejný a to včetně komentátorů, kteří nemají v tomto oboru konkurenci a jejich výkon je víc než srovnatelný s výkony těch, kteří připravují přenosy z reálných závodů motorsportu v zahraničí, čili na špičkové úrovni. A nově také Virtual GP expanduje do zahraničí! Fanoušci se mohou těšit na profesionální anglický komentář a soutěže s celosvětovou dostupností a rovněž i na zpravodajství o virtuálních závodech na anglických webech věnovaných motorsportu, které již začínají scénu sim racingu sledovat.

Více o letošní sezóně si můžete přečíst zde!

volant