Mercedes-Benz Virtual GP 2018

Mercedes-Benz Virtual GP Announcement

Virtual GP vstupuje do sezóny 2018 společně se značkou Mercedes-Benz. Toto partnerství vnese do projektu spoustu zajímavého a celkově zlepší kvalitu celého šampionátu. Opět se proti sobě postaví dvanáct špičkových virtuálních závodníků a to ve dvanácti závodech sezóny. Všechny se pak budou odehrávat v pražském RE-PLAY studiu. Velkou novinkou bude rozdělení sezóny do tří etap, každá se čtyřech závodech. Na každou etapu pak bude připadat úplně jiný typ automobilu. Virtual GP si od toho slibuje mnohem napínavější sezónu a omezení možností, jak dominovat celé sezóně. Vše začne na voze Mercedes-AMG GT3, následovat bude Mercedes-Benz C9 1989 ze společné dílny se Sauberem v Le Mans edici a vše zakončí vůz Mercedes F1 Hybrid od RaceSimStudia postavený podle pravidel loňské sezóny královny motorsportu.

Kvalifikace

Změn se nevyvaroval ani samotný formát kvalifikace. Ta se bude odehrávat 26. ledna. Vše započne klasickou jízdou na čas, tzv. hotlapy, a to s vozy Formula Hybrid 2017 ve španělské Barceloně. Každý bude mít k dispozici jednu jízdu o pěti měřených kolech (podle počtu účastníků), ze kterých se bude počítat jen to nejrychlejší kolo. Z této části postoupí až 18 nejrychlejších, ti navíc obdrží rovněž i první bodové ohodnocení ve formátu 18-17-16-15… a dále.

Následovat bude druhá část, do té budou účastníci kvalifikace rozděleni do tří skupin po šesti lidech. Každou skupinu pak čeká zkouška v podobě vozů Mercedes-AMG GT3 na rychlé trati Red Bull Ring. Na ní se pojede patnáctiminutová kvalifikace a vzápětí krátký závod o délce pěti kol. Obě části, jak kvalifikace, tak i závod, budou bodované, a to formátem 10-6-4-3-2-1.

Ti jezdci, kteří budou mít ve své skupině nejvyšší počet bodů, pak rovnou postoupí do Mercedes-Benz Virtual GP 2018. Nepostupující z druhých a třetích míst pak nastoupí ještě do dodatečného rozstřelu pro šest jezdců. V něm opět usednou do vozů Formula Hybrid 2017 a absolvují patnáctiminutovou kvalifikaci na okruhu ve Spa-Francorchamps. Zde bude rozhodovat už pouze nejrychlejší zajeté kolo.

Výsledky kvalifikace

 1. Michal Blažek – 37 bodů
 2. Andrej Chlebec – 35 bodů
 3. Petr Doležal (SECCO+) – 33 bodů
 4. Jan Sýkora – 30 bodů
 5. Martin Koštialik – 28 bodů
 6. Robin Lukáš – 20 bodů
 7. Tomáš Procházka – 19 bodů

Zákaznické stáje

 • Martin Štefanko – Republic of Gamers
 • Michal Šmídl – Acer Predator
 • Vojtěch Polesný – Acer Predator
 • Jaroslav Honzík – Thrustmaster
 • Petr Zoubek – Avast

Jezdci

Martin Štefanko Republic of Gamers
Michal Šmídl Predator
Vojtěch Polesný Predator
Jaroslav Honzík Thrustmaster
Petr Zoubek Avast
Michal Blažek Lenovo Legion
Andrej Chlebec Alza Gaming
Petr Doležal SECCO+
Jan Sýkora LYNX
Martin Koštialík Xiaomi GEEK CZC.cz
Robin Lukáš SanDisk
Tomáš Procházka Vodafone

2018 kompletní výsledky

2018 kalendář sezóny

Celkové výsledky

Články ze sezóny

Sestřih sezóny