Virtual GP plní dětem sny

V sobotu 17. září se konalo první kolo kvalifikace na třetí sezónu Virtual GP a to v rámci Vodafone You Festivalu – akce plné hvězd ze světa her, YouTuberů a i zpěváků a sportovců. Při této příležitosti se však stánek Virtual GP otevřel i pro širokou veřejnost a návštěvníci si tak mohli vyzkoušet nejen to, jak náročné to je řídit na našem simulátoru, ale také díky virtuální realitě opravdu usednout do vozu Ferrari F1 a projet se po italském okruhu v Imole s headsetem Oculus Rift. A právě o to druhé byl daleko největší zájem a zejména pak mezi dětmi.

Na možnost vyzkoušet si virtuální realitu se stály dlouhé fronty již od rána, ačkoliv mohl člověk za volant vozu Formule 1 usednout jen na několik minut. Nikomu to však naštěstí nevadilo, na naopak každý od stánku odcházel s úsměvem na tváři a děti byly doslova nadšené. Dalo by se přímo říci, že Virtual GP touto akcí splnilo mnoha dětem sen o tom, že jednou budou řídit červenou formuli značky Ferrari. Virtuální realita je technologickou špičkou současnosti, nabízí velmi realistický pocit vnímání světa tvořeného počítačem, nasazením headsetu totiž člověk získá plnou kontrolu nad kamerou, která se natáčí přesně podle pohybů hlavy, a přitom zcela odepírá oční kontakt s reálným světem. Navíc když se k tomu připočítá realistická grafika simulátoru Assetto Corsa, skutečný volant Ferrari F1 od Thrustmasteru a fakt, že stejně jako ve skutečnosti se u řízení vozu sedí, pak šlo o opravdu věrohodný zážitek, který utkví lidem v paměti na dlouhou dobu. Nikdy dřív neměli fanoušci motorsportu blíž ke splnění snu stát se závodníkem. Rozhodně šlo o nejpovedenější akci Virtual GP pro veřejnost vůbec a z toho máme upřímnou radost.

vodafoneyoufest-4

Ale to nebylo vše, Virtual GP mělo na akci své plnohodnotné zastoupení a dostalo se i na pódium, kam přišel náš komentátor Richard Tesař a také vítěz obou předchozích ročníků a zatím i nejúspěšnější jezdec Virtual GP, Michal Šmídl. Oba pak před hráčským publikem o celém projektu pohovořili a také vůbec poprvé se na veřejnosti zmínili o rozšíření projektu do světa, prvních náznaků jste si již mohli všimnout na na našem webu, který je rovněž k dispozici i v angličtině a navíc náš účet na Twitteru se nedávno přeměnil v účet globální. A mnohem více novinek v tomto ohledu ještě připravujeme. Tím však účast na pódiu neskončila, jelikož se jednalo o akci pro hráče, tak si oba naši zástupci na pódiu vyzkoušeli bývalou testovací trať televizního pořadu Top Gearu na Xbox One ve hře Forza Motorsport. A ani zde Michal Šmídl samozřejmě nezklamal!

vodafoneyoufest-3

To hlavní však byla samotná kvalifikace a ačkoliv se nejvíce zájemců očekává až za tři týdny na For Games, tak i sem dorazilo první několik jezdců. Ti, kteří se pak ještě vydají na druhý pokus, si tak mohli i vyzkoušet, na čem se vlastně kvalifikace letos jezdí a jak se liší od jejich domácích sestav, jen minimum účastníků pak dorazilo s tím, že půjde o jejich jediný pokus v kvalifikaci. Objevilo se několik nových tváří, ale nechyběla ani stará známá jména. Dostavili se Michal Šmídl, Jaroslav Honzík, Martin Štefanko, Jan Sýkora či Michal Blažek, a i když žádné průběžné výsledky zveřejněné nebudou, jak již bylo avizováno předtím, vypadá to zatím nesmírně zajímavě. Co ovšem zveřejnit můžeme jsou odpovědi jezdců na naši otázku, jak trávili několikaměsíční pauzu mezi koncem druhé sezóny a kvalifikací na tu třetí. Ta poté pokračuje druhým kolem 8. a 9. října na For Games, uvidíme se tam!

vodafoneyoufest-5

Jak jste trávili pauzu mezi koncem druhé sezóny a kvalifikací na tu třetí?

smidl_1Michal Šmídl
“Pauzu mezi koncem sezóny a začátkem kvalifikace jsem trávil jako běžný člověk. Práce, zábava, výlety s kamarády a také jsem poprvé navštívil závod Formule 1 v italské Monze. Musím uznat, že atmosféra na okruhu mě zaujala, ale současné monoposty nikoliv. Do toho jsem hodně jezdil DiRT Rally a snažil se sbírat světové rekordy na eRZetách. Opravdu mě rally v poslední době chytlo a časem plánuji začít jezdit i Richard Burns Rally. Hodně jsem se věnoval tréninku, abych v kvalifikaci podal dobrý výsledek a tuším, že se moje příprava vyplatila.”

 

stefanMartin Štefanko
“Pauzu jsem strávil.. závoděním. Na závodění, ať už reálný nebo virtuální myslím skoro pořád. Podařilo se mi získat druhý a také poslední titul na F1-Lize, zároveň jsem se rozhodl vstoupit mezi světovou elitu a začal jsem jezdit světový šampionát na rFactoru2 v týmu Avid Chronic Racing, kde jsem skončil pátý v mém prvním závodě, to jsem vylepšil ziskem prvního pódia v kariéře, když jsem dokončil druhý v Maďarsku. Od minulý sezony jsem u sebe zaznamenal velký krok kupředu a pokud se mi podaří postoupit do další sezony, tak bych rád pravidelně dojížděl na pódiu a potrápil nejlepší jezdce.”

 

sykora_0Jan Sýkora
“Po konci sezóny jsem si dal pauzu od volantu, potřeboval jsem si od toho celého trochu odpočinout. Našel jsem si brigádu, navštívil Moravu a Slovensko, a po měsíci mi začal volant zase chybět, tak jsem doma odpočíval po dovolené u DiRT Rally, a po zveřejnění informací ke kvalifikaci do třetí sezony jsem pomalu začal trénovat Assetto. Mimo to jsem samozřejmě trávil čas s rodinou a přáteli.”

 

 

blazek_0Michal Blažek
“No pauza vlastně žádná pauza nebyla. Pořád nějaká práce a podobně, ale příprava v podstatě nulová. Neměl jsem kolikrát čas trénovat a taky to tak dopadlo… Hnus a tragédie, takže na For Games na to jdu znovu a lépe připravený, to můžu slíbit. Ale doufám, že se uvidíme u další sezóny Virtual GP a třeba bude i víc nových tváří! Všem, co do toho jdou taky, přeju hodně štěstí!”

 

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *