Martin Štefanko za volantem Formule Renault 2.0 od Effective Racing

Sezóna již sice skončila, ale pro Virtual GP rok 2017 stále pokračuje. Nyní však nadešly ty příjemné povinnosti, jako například předání cen. A hned jako první se dočkal vítěz celého šampionátu Thrustmaster Virtual GP a pilot stáje Republic of Gamers, Martin Štefanko. Na toho čekala dvoulitrová Formule Renault v barvách týmu Effective Racing na okruhu v Mostě. Jak se letošní šampión popral s 200 koňskými silami? Můžete se podívat v následujícím videu.

Již od samého začátku projektu bylo cílem Virtual GP najít spojení mezi virtuálním a reálným světem. Dokázat, že lze posadit nejlepšího sim racingové závodníka do skutečného monopostu a ten hned od samého začátku prokáže své jezdecké kvality. A v letošní sezóně se to opravdu podařilo.

Debut Martina Štefanka ve formulovém voze byl úspěšný a jeho výkon hned zaujal. Ačkoliv nejrychlejší čas nevypadal nejlépe, tak je třeba pamatovat na fakt, že se jelo ve velice chladném počasí, kdy na okruhu v Mostě bylo pod 10 °C a trať byla navíc i vlhká, tudíž se jelo na pneumatikách do mokra. Martin dostal v autě půl hodiny, během kterých stále zrychloval a dokázal, že si s vozem rozumí. A jak později potvrdil, hodně mu v tom pomohly právě realistické simulátory.

Stefanko FR 2.0

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *