Sýkora bude letos závodit za stáj LYNX

Již třetí sezónu ve Virtual GP čeká značku LYNX, za kterou letos bude jezdit Jan Sýkora, jediný jezdec, který se zúčastnil všech dosavadních závodů. Své bohaté zkušenosti by rád proměnil ve stupně vítězů, a to se značce LYNX zamlouvá. Na první pohled se to může zdát jako jednoduchý úkol, ale opak je pravdou. Konkurence bude v letošní sezóně velká a o tom kdo se nakonec postaví na stupně vítězů budou rozhodovat maličkosti.

Nový ročník s názvem Mercedes-Benz Virtual GP přináší celou řadu změn. Tou nejdůležitější pro jezdce je, že se během sezóny vystřídají hned ve třech různých vozech. Závodníky tak čeká soutěž dovedností a schopností se adaptovat. Do pražského studia bude během sezóny dojíždět dvanáct soutěžících, kde budou proti sobě závodit na jednom místě. To vše opět s komentovanými živými přenosy a profesionální produkcí. Vítěz pak získá zápůjčku vozu Mercedes-Benz třídy A na celý jeden rok.

SykoraJan Sýkora

Jediný závodník, který startoval ve všech dosavadních závodech Virtual GP, to je Jan Sýkora, jehož virtuální závodní kariéra začala právě zde. Od té doby závodí stále více a více a sbírá důležité zkušenosti. Zejména v posledních dvou letech se výrazně posouval vpřed a dá se tedy očekávat, že nebude daleko od špičky.

Ve 36 startech dokázal sedmnáctkrát dojet v TOP 5, přičemž se čtyřikrát postavil na stupně vítězů. Na své první vítězství ale zatím stále čeká. Během všech tří sezón nasbíral celkem 293 bodů a také mnoho důležitých zkušeností, které letos můžou hrát v jeho prospěch, zvlášť když byl nasazen nový formát se třemi vozy. Na novou výzvu se cítí plně připraven a je jen na něm, jak se s ní popasuje.

Blíží se tvá čtvrtá sezóna. Dosud jsi nevynechal jediný závod v historii Virtual GP, těší tě taková statistika?

„Bude to čtvrtý rok, co se účastním tohoto projektu, a to už přeci jen je nějaká doba. Samozřejmě o této statistice vím, ba co víc, jsem jediným jezdcem, který se může chlubit startem v každém závodě v historii Virtual GP. Jsem rád, že jsem součástí tohoto projektu od samého začátku, ale pořád tomu chybí splnění mého hlavního cíle, a to je vyhrávat závody a bojovat o tituly. Věřím, že letos se tomu opět přiblížím.“

Jak bys zhodnotil nový formát kvalifikace pro letošní sezónu? Byly to větší nervy než dřív?

„Formát kvalifikace dostál za mě příjemné změny. Do sezóny je nejdůležitější být konzistentní, a ne být rychlý na jedno kolo. Možná bych navíc zprůměroval např. top 3 časy, udělal více jízd na delší vzdálenost, ale zajet slušně ve chvíli, kdy je to opravdu potřeba, to také není tak jednoduché. Postupem času jsem se naučil zbavit se nervozity a stresu, ale samozřejmě ne úplně, to snad nejde. Spíš než závodit s ostatními, tak závodím sám se sebou a snažím se stále posouvat limity. Potom už je otázka jen ta, zda to bude stačit.“

Vždy jsi se věnoval převážně formulím, co říkáš na ten nový formát se třemi vozy?

„Rozhodně další zajímavá změna. Formule je dosud jediný vůz, se kterým jsem kdy závodil pořádně, pokud nepočítám závody pro zábavu v jiných ligách, přičemž řídit formuli mě baví už 13 let. Docela jsem měl obavy z vozů, které nás letos nově čekají, ale po radách přátel, a tímto bych rád poděkoval Šmídlovi a Blažkovi, jsem se dokázal velice rychle sžít i s vozy GT, které jsem dosud nikdy nehnal na limit. Je to nová výzva a těším se na ni.“

Sykora LYNX

 

LYNX

Příběh značky se začal psát již v roce 2000, kdy se na trhu poprvé objevil stolní počítač LYNX. Tento desktop měl takový úspěch, že se mu za pouhých osm let podařilo dostat na samotnou špičku v prodaných kusech mezi českými výrobci.

LYNX je dnes nejprodávanější značkou počítačů v České republice a vítěz v anketě časopisu ChannelWorld v kategorii Výrobce počítačů roku 2015. Jeho prodejní základna čítá téměř 200 prodejců a v ostravské pobočce společnosti eD´system Czech, kde se LYNX vyrábí, se denně sestaví přes 120 počítačů.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *