Dvojnásobný šampion Šmídl se přidává k Polesnému u Predator

Poprvé od úvodního ročníku Virtual GP uvidíme na startovním roštu dva vozy od jednoho týmu. Dvojnásobný šampion Michal Šmídl přestupuje do týmu Predator, kde hodlá znovu útočit na nejvyšší příčky. Tým si však rovněž ponechá také Vojtěcha Polesného, který hájil jejich barvy v loňském roce.

Nový ročník s názvem Mercedes-Benz Virtual GP přináší celou řadu změn. Tou nejdůležitější pro jezdce je, že se během sezóny vystřídají hned ve třech různých vozech. Závodníky tak čeká soutěž dovedností a schopností se adaptovat. Do pražského studia bude během sezóny dojíždět dvanáct soutěžících, kde budou proti sobě závodit na jednom místě. To vše opět s komentovanými živými přenosy a profesionální produkcí. Vítěz pak získá zápůjčku vozu Mercedes-Benz třídy A na celý jeden rok.

SmidlMichal Šmídl

Jeden z nejúspěšnějších českých virtuálních závodníků na světové scéně. Jezdec profesionálního týmu Redline, kde závodí jen ti nejlepší z nejlepších, namátkou například Greger Huttu či pilot Formule 1 Max Verstappen. Kromě toho se zúčastnil celé řady světových šampionátů na různých simulátorech, zejména na sérii Project CARS. Za sebou má také zkušenost finalisty GT Academy na okruhu Silverstone. V letošním roce se chystá na náročnou sezónu, kdy se hodlá zúčastnit celé řady různých turnajů s cílem dostat se mezi světovou elitu.

Michal je v současnosti statisticky nejúspěšnějším jezdcem Virtual GP a na kontě má dva tituly ze tří sezón. Startoval ve 34 závodech a ve 22 z nich dokázal vyhrát. V loňské sezóně titul prohrál takřka až v poslední zatáčce a není tedy důvod o tom pochybovat, že by neměl být velkým favoritem pro letošní ročník.

Michale, znamenají nové barvy také novou motivaci? Co čekáš od letošní sezóny?

„Určitě je skvělé mít nového partnera, který mi dává plnou podporu a opravdu jsem za to, jak spolupráce funguje, rád. Příjemná změna oproti minulému sponzorovi. Budu chtít bojovat o mistrovský titul, ale vše se bude odvíjet podle toho kolik pojedu tento rok závodů, to zatím nedokážu říct.“

Bude ti sedět nový formát tří vozů? Myslíš, že máš díky zkušenostem v tomto směru výhodu?

„Jsem rád, že konečně už nepojedeme pouze formule, ale dostanou se na řadu moje oblíbená GTčka a také moje nejoblíbenější kategorie a tou jsou staré prototypy. Jsou opravdu těžké na řízení a vyžadují větší um. Zkušeností mám hodně, a proto se je budu snažit využít.“

Myslíš, že se pole opět roztrhá na několik hloučků, nebo to bude vyrovnanější?

„Tenhle rok bude podle mě nejvyrovnanější za celou dobu. Je zde vidět velké zlepšení u všech pilotů.“

Predator Smidl

PolesnýVojtěch Polesný

Další ostřílený závodník z prostředí virtuálních závodů na české scéně. Má za sebou zkušenosti z celé řady závodních her a simulátorů, včetně legendárního F1 Challenge nebo rFactoru. Na kontě má dva tituly z virtuální série V8 Supercars nebo i vítězství v mezinárodní sérii GT Endurance Series PSRL. V poslední době se účastní zejména vytrvalostních závodů. Kromě závodění se věnuje také basketballu či jízdě na kole, ale jen pro zábavu.

V loňském roce absolvoval svůj debut ve Virtual GP, který se nesl ve znamení velice náročné sezóny. I tak však vybojoval jedno cenné vítězství na italské Monze a celkově skončil na čtvrtém místě. Nyní ho čeká druhá sezóna, ve které bude moci pořádně předvést svůj talent a svou rychlost.

Pomineme-li trochu smůly, tak tvá debutová sezóna nebyla vůbec špatná. Jaké máš cíle letos?

„Minulou sezonu bych nerad připomínal. Pro mě osobně byla strašně těžká, nedokázal jsem najít způsob, jak s tím autem v technických pasážích jezdit rychle a bohužel se to na výsledcích podepsalo. Letos, i díky příchodu Michala do týmu, máme cíle nepochybně vyšší. Oba chceme na celkové pódium a uvidíme, co na to řekne konkurence.“

Co říkáš na nový formát se třemi vozy? Která část roku bude nejzáludnější?

„Určitě je to vzhledem k atraktivitě šampionátu velmi dobrá volba, loni to byla v podstatě od začátku sezóny stejná písnička a pro diváky to musela někdy být i celkem nuda. Už kvalifikace napověděla, že GT bude nesmírně vyrovnaná část roku. Dle mého největší rozdíl může udělat jízda s Mercedes Sauberem C9. Pro mě osobně je to největší výzva.“

Myslíš, že je možné, aby se na špici dostali i nováčci ve Virtual GP?

„Možné to určitě je. Samozřejmě, nováčci mají nevýhodu v absenci zkušeností se závoděním v tváří v tvář, ale jestliže budou mít svoji kvalitu, tak nevidím důvod, proč by nemohli jezdit v popředí.“

Predator Polesny

 

Acer Predator

Společnost Acer se zaměřuje na vývoj a prodej svých značkových produktů v oblasti informačních technologií. Acer nabízí své produkty v Evropě, na Středním východě, v Africe, Americe, Asii, Tichomoří, Číně a na Tchaj-wanu. Společnost byla založena v roce 1976 a do historických milníků společnosti patří převzetí IT divize americké společnosti Texas Instruments (1997) nebo převzetí společností Gateway a Packardbell (2008). Acer Group patří mezi čtyři největší producenty osobních počítačů a globálně zaměstnává přes 7400 zaměstnanců. Současnou úspěšnou misí společnosti Acer je snaha prolomit bariéry mezi lidmi a technikou.

Nové herní produkty řady Acer Predator jsou navrženy tak, aby poskytovaly zákazníkům ultimátní herní zážitky, a to i ve virtuální realitě. Virtuální realita nabízí nekonečně nových možností, nejen v hraní, ale napříč celou řadou odvětví a aplikací v profesionálním použití. Acer si dává za cíl dát zákazníkům nástroje, které využijí jak při hraní, tak při práci v tomto novém digitální světě.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *