Rozloučení s prototypy hostí okruh v Austinu

Od nočního závodu v Bahrajnu uběhly jen dva týdny a sezóna Mercedes-Benz Virtual GP 2018 pokračuje v plném proudu. Nyní již nadešel čas se rozloučit s historickými prototypy Mercedes-Benz C9 1989 v konfiguraci Le Mans a právě závěrečný podnik hostí moderní okruh v americkém Austinu. Zatím všechny závody s těmito prototypy nabídly skvělé souboje a nejinak by tomu mělo být i v tomto případě.

Velkým tématem pro tento závod bude Michal Šmídl ze stáje Predator, který si při velké dávce štěstí už může zajistit mistrovský titul v předstihu několika závodů. Na kontě má v tuto chvíli 179 bodů, což je obrovský náskok oproti Petru Doležalovi v barvách SECCO+, který má bodů jen 96. Třetí je těsně za ním Michal Blažek ze stáje Lenovo Legion, na Doležala ztrácí 7 bodů. Na oba se mezitím dotahuje také loňský šampion Virtual GP Martin Štefanko ze stáje Republic of Gamers. Ten se již konečně dokázal oprostit od své velké smůly a začíná stahovat velkou ztrátu na vše, o co přišel. Na pátém místě se drží Vojtěch Polesný s druhým vozem Predator, ale jen o 2 body za ním již skulinku vyhlíží Andrej Chlebec ze stáje Alza Gaming.

Sakhir S

Dramatické finále s prototypy a celkový osmý podnik sezóny Mercedes-Benz Virtual GP 2018 z dvanácti bude možné sledovat živě prostřednictvím našeho webu v sobotu od 13 hodin. Závod samotný odstartuje ve 14 hodin a je vypsaný na 42 minut + 1 extra kolo, včetně zahřívacího kola a letmého startu. Jako vždy můžete hlasovat pro svého Jezdce dne či se zúčastnit naší tipovací soutěže o elegantní hodinky Mercedes-Benz.

Více informací o aktuálním ročníku je k dispozici zde. Na našem webu nalenzete také kompletní seznam jezdců a týmů nebo kompletní kalendář letošní sezóny 2018.

Živý přenos můžete sledovat na:

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *