Sezóna 2019 nabídne až 22 jezdců a také online závody

Konec sezóny Mercedes-Benz Virtual GP 2018 je u konce, a tak nadešel čas trochu poodhalit roušku nad tím, co nás čeká v roce příštím. Už letos jsme se rozhodli pro dramatickou změnu formátu, kdy se v průběhu roku vystřídaly tři různé vozy a v tomto trendu pokračujeme. Cílem je nabídnout skvělou a dramatickou sezonu nejen pro jezdce, ale i majestátní podívanou pro diváky. Rozhodli jsme se tedy otevřít brány i těm, kteří preferují online závody, a navíc rozšířili startovní pole na 22 jezdců. Více informací včetně prvních detailů ohledně listopadové kvalifikace naleznete v tomto článku.

Až 22 jezdců

Hodně z vás toužilo po početnějším startovním poli ve Virtual GP. To se letos splní, kromě hlavní kategorie “A” zvané VGP1 totiž spouštíme také druhou, juniorskou, kategorii “B” s názvem VGP2 a nejen, že mají shodný kalendář, ale dokonce se i potkají na trati! Na jeden tým nově připadají dva jezdci a tím pádem se také vrací týmový šampionát, v rámci něhož bude spolupráce mezi týmovými kolegy klíčová.

Nürburgring

Formát – 3x online, 1x offline herna

Nadcházející sezóna Mercedes-Benz Virtual GP 2019 bude opět rozdělena do tří etap, každá po čtyřech závodech. Jednotlivé etapy i tentokrát nabídnou zcela odlišné vozy, které odhalíme později, ale můžete čekat podobné rozložení jako letos! K tomu jsme také vyslyšeli prosby o zapojení online závodů, a nový ročník tak kombinuje právě možnost závodit z domova a naší profesionální hernu v Praze, kde na jezdce čekají stejné podmínky.

Jak bylo řečeno výše, každá etapa se skládá ze čtyř podniků. První tři závody každé etapy proběhnou online, tedy z pohodlí domova, se svým volantem i svými pedály, a to v předem dané úterky večer podle kalendáře. Na jezdce čeká klasický program, tak jako v letošní sezóně – trénink, kvalifikace a závod na cca 45 minut. A co více – všech 22 jezdců se potká na jedné trati! VGP1 a VGP2 pojedou souběžně, a to v podobném stylu jako se jezdí například vytrvalostní závody o více třídách. V online závodech získá body nejlepší osmička z každé skupiny, tedy každá skupina bude bodovaná zvlášť, a to podle klíče 10-8-6-5-4-3-2-1.

Laguna Seca

Nejdůležitějším aspektem Virtual GP ale i nadále zůstává naše profesionální studio a herna, kde mají všichni rovné podmínky. Proto závěrečný čtvrtý podnik každé etapy proběhne vždy v RE-PLAY studiu v Praze. To znamená celkem tři “nadupané” závodní soboty v naší herně. Zde budou obě skupiny závodit odděleně, podobně jako Formule 1 a Formule 2. Obě skupiny čeká trénink, kvalifikace a pak rovnou dva závody! Jeden kratší dvacetiminutový sprint na zahřátí, následovaný pořádným velkým závodem na přibližně 45 minut a otočenou první šestkou na startovním roštu. Protože se pojede za stejných podmínek pro všechny, pod září reflektorů a drobnohledem kamer, jezdci se mohou těšit na štědré ohodnocení za každý závod, a to podle klasického bodování 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1.

Red Bull Ring

Celé startovní pole se sejde na jednu sobotu již v únoru na tzv. “Závod šampionů”, kde poprvé všichni proti sobě poměří své síly. V tento den proběhne také focení, natáčení a další předsezónní mediální povinnosti. Poté už přijdou na řadu samotné závody, sezóna vypukne na začátku března a vše uzavře klání na FOR GAMES na konci října.

Na závodníky čeká celkem třináct podniku, včetně velkolepého závěru sezóny na FOR GAMES. Konkrétní formát tohoto závěrečného závodu bude teprve odhalen, ale jistotou je, že se jezdci mohou těšit na skvělý konec sezóny! Díky přidání online závodů navíc jezdci pojedou do Prahy jen pětkrát za celý rok (Závod šampionů, 3x závodní den ve studiu, finále na FOR GAMES) a devět závodů mohou odjet z pohodlí domova.

Kvalifikace

A na závěr přinášíme první detaily o kvalifikaci. Ta se koná opět v našem RE-PLAY studiu a rozhodne o startovním poli o 22 závodníků. Pokud si věříte, že právě vy dokážete sesadit z trůnu trojnásobného šampiona Michala Šmídla, pak si nenechte ujít kvalifikaci v pátek 30. listopadu v pozdní odpoledne!

Osvědčený kvalifikační formát z letošní sezóny zůstává – nejdříve pár měřených kol ve Formula Hybrid 2017, následné rozřazení podle výsledků do skupin a pak to hlavní, tedy závody s vozy Mercedes-AMG GT3. V samém závěru nebude chybět ani tzv. rozstřel, tedy souboj s časomírou ve formulích! Konkrétní formát se samozřejmě může trochu lišit, a to podle počtu přihlášených závodníků.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *