BenQ Virtual GP 2016

BenQ Virtual GP 2016 byla celkově druhá sezóna vrcholného šampionátu Virtual GP ale z pohledu produkce se jednalo o první plnohodnotný ročník. Ten se vyznačoval hned několika změnami, nejprve přechodem na simulátor Assetto Corsa, který díky vysoké škále upravitelnosti dovolil mít šampionát podle vlastních představ, a také přechod na volanty Thrustmaster, konkrétně T-300 s addonem Ferrari F1, díky nimž se jezdci těšili mnohem realističtějšímu vnímání jízdy.

Kvalifikace do této sezóny probíhala ve dvou fázích, ze kterých celkově vzešlo devět nejlepších, zatímco Michal Šmídl měl jako obhájce titulu místo na startu jisté. První fáze probíhala v herně odkud postoupilo prvních osm jezdců. Druhá fáze pak spočívala v dodatečné online kvalifikaci určené těm, kteří se předtím nemohli dostavit. Jezdecké složení Virtual GP zůstalo víceméně stejné, do sezóny nastoupili pouze dva nováčci – Martin Štefanko, který zajel vůbec nejrychlejší čas ze všech, a Antonín Bláha, postupující z online kvalifikace.

V průběhu sezóny pak došlo k dodatečným změnám a na startu se objevili i další nováčci. Nejprve Petra Semeráda nahradil Jaroslav Honzík, a to hned od druhého závodu sezóny, a něco později Michal Bělohoubek zaplnil volné místo po odchodu Antonína Bláhy. Sezónu čítající 12 závodů trvala od října 2015, kdy se úvodní podnik jel na herním festivalu FOR GAMES, a skončila v červnu 2016. Sezóna to byla nesmírně zajímavá a napínavá se závody plných skvělých soubojů a nelze vynechat ani novopečenou rivalitu mezi Michalem Šmídlem a Jaroslavem Honzíkem. Honzík totiž dokázal, i přes pozdější vstup do sezóny, Šmídlovi trochu zatopit a obhajobu titulu mu znepříjemnit, ale ten přeci jen nakonec uspěl a druhý titul oslavil již v předposledním závodě sezóny.

2016 kompletní výsledky

2016 kalendář sezóny

VirtualGP_logo_next_BenQ_white

vysledky_celkem2016_fix

Články ze sezóny

Sestřih sezóny